Checz Gdynia w drodze po brąz.

5 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Futbolistki TKKF Checz Gdynia na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek ekstraklasy nadal zachowują szansę na brązowy medal! Szkopuł tylko w tym, że w ostatnim meczu podopieczne Romana Szewczyka zagrają we Wrocławiu z AZS, liderem tabeli. Na Dolnym Śląsku będzie zdecydowanie trudniej o punkty niż w Rybniku, gdzie nasz zespół wygrał 5:1 (2:1).

Na mecz z RKP gdynianki pojechały bez żadnych obciążeń psychicznych, gdyż już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w krajowej elicie, co było ich podstawowym celem w tym sezonie. Dlatego rozpoczęły grę z rozmachem i zanim się gospodynie obejrzały, ich bramkarka dwukrotnie wyjmowała piłkę z siatki. W 2 minucie trafiła Dorota Dorosławska, a w 8 Marzena Samp. Jeszcze przed przerwą rywalki otrząsnęły się i przejęły inicjatywę, ale Katarzyna Gralewska, która po blisko miesięcznej przerwie powróciła między słupki Checzy, pozwoliła im na strzelenie tylko kontaktowej bramki.
Druga połowa to popis Małgorzaty Stefaniak. Zawodniczka młodzieżowej reprezentacji Polski popisała się klasycznym hat-trickiem, celnie strzelając w 47, 70 i 80 minucie!

RKP Rybnik - Checz Gdynia 1:5 (1:2)

Skład Checzy: Gralewska - Milewska (85' Narloch), Miłosz, Moczulewska, Pierzga, Nowacka (80' Piotrowska), Woszczyna (83' Jakusz), Dorosławska, Stachowska, Samp (85' Walaszkowska), Stefaniak.