Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:24. Roztrwonili przewagę

24 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Mecz w Głogowie zaczął się dla Wybrzeża dobrze. Jeszcze przed przerwą gdańszczanie prowadzili różnicą 5 trafień. Niestety, gospodarze odrobili stratę ze sporą nawiązką. Mecz w Głogowie zaczął się dla Wybrzeża dobrze. Jeszcze przed przerwą gdańszczanie prowadzili różnicą 5 trafień. Niestety, gospodarze odrobili stratę ze sporą nawiązką.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Chrobrym Głogów 24:30 (14:16) w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza na początku spotkania prowadzili nawet różnicą 5 bramek, ale szybko ją roztrwonili. W dużej mierze szyki pokrzyżował im bramkarz gospodarzy Anton Drewniankin wybrany MVP spotkania.

Chrobry: Derewiankin - Styrcz 6, Paterek 5, Włoskiewicz 5, Krzysztofik 4, Matuszak 3, Przysiek 3, Jamioł 1, Kosznik 1, Orpik 1, Zdobylak 1, Krzywicki, Grabowski, Skiba, Warmija

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Pieczonka 4, Wróbel 4, Jachlewski 3, Kosmala 3, Leśniak 3, Tomczak 3, Janikowski 2, Mosquera 1, Papaj 1, Doroszczuk, Gądek, Sulej

Gdańszczanie do Głogowa pojechali bez narzekającego na uraz Leonardo Comerlatto, którego zabrakło także podczas domowej porażki z Energą MKS Kalisz i wcześniejszego zwycięstwa w Zabrzu. Zaczęli bardzo dobrze, bo choć po 10 minutach gry mieli już na koncie dwie żółte kartki, prowadzili 5:2. 2 minuty później było 7:3, a 3 trafienia na koncie miał powołany niedawno do reprezentacji Polski Wojciech Tomczak.

Wiktor Tomczak z Torus Wybrzeże Gdańsk do reprezentacji Polski

Wybrzeże prowadziło nawet różnicą 5 bramek, ale po dobrym początku Chrobry zaczął jednak przejmować kontrolę nad meczem i odrabiać straty. Po bramce Jakuba Orpika goście prowadzili już tylko 11:10 i trener Mariusz Jurkiewicz poprosił o czas. Po wznowieniu gry gospodarze zaliczyli kolejne trzy trafienia i wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu, 13:11 po rzucie Tomasza Kosznika. Kolejny czas wziął trener Jurkiewicz, ale chwilę później miejscowi przedłużyli serię do 5:0 za sprawą Pawła Paterka.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 24:30. Relacja, oceny

Trwającą blisko 8 minut, rzutową niemoc gdańszczan przełamał dopiero Patryk Pieczonka trafiając na 12:14. Na przerwę Wybrzeże zeszło właśnie ze stratą dwóch bramek do Chrobrego. Goście zaczęli drugą odsłonę meczu od serii 3:1 i po bramce Mateusza Wróbla doszli rywali na 17:17. Dwa trafienia pod rząd zaliczył jednak Damian Krzysztofik a kapitalną interwencją w bramce popisał się Anton Derewiankin i Chrobry znów był na fali.

Rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Kosmala, a głogowianie odskoczyli na 22:18. Czas wziął Jurkiewicz, który próbował wstrząsnąć zespołem. Dwie bramki w krótkim odstępie czasu zdobył Patryk Pieczonka i poderwał zespół do gry. Trafili też Kosmala oraz Wróbel i Wybrzeże zbliżyło się na 22:23.

Czas wziął tym razem trener gospodarzy Witalij Nat. Choć karnego Kosmali nie obronił tym razem Derewiankin, w kolejnych minutach Ukrainiec zaliczył kilka ważnych interwencj. MVP spotkania spowolnił gdańszczan, a jego zespół zaczął odbudowywać przewagę. Kolejnych karnych nie wykorzystali Kosmala i Papaj i prowadzenie Chrobrego urosło już do 27:22. Gospodarze nie tylko nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa, ale jeszcze zadbali o to, aby było bardziej przekonujące.

14 Handball Stal Mielec 7 0 0 1 6 170:201 1
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-10-24