stat

Czwartki Lekkoatletyczne

6 października 2004 (artykuł sprzed 13 lat)
Tomasz Łunkiewicz

KL Lechia Gdańsk

O godz. 11.00 na stadionie przy ul. Traugutta rozpocznie się pierwsza jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych dla szkół podstawowych. Organizatorami imprezy są Klub Lekkoatletycnzy Lechia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego. Opiekunem medialnym rywalizacji jest "Głos Wybrzeża".

Uczniowie podstawówek, podobnie jak gimnazjaliści, rywalizują wiosną i latem. Różnica jest w liczbie imprez. Szkoły podstawowe mają po dwa rzuty. Podczas wiosennych zmagań najlepsze były SP 81 (518 punktów), SP 49 (455), SP 1 (431). W podsumowaniu rocznym będą się liczyły wyniki z trzech najlepszych startów.

W wiosennych rzutach startowało ponad 300 zawodncizek i zawodników z 14 szkół. Uczniowie podstawówek rywalizują w biegach na 60 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), chodzie na 1000 m (dziewczęta) i 1500 m (chłopcy), skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą.

- Frekwencja nie jest najgorsza - przyznał Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia. - Chociaż mogłaby być wyższa. Szkół podstawowych jest przecież więcej niż gimnazjów. Informacje o zawodach wysyłamy bezpośrednio do placówek. O starcie w zawodach decyduje więc tylko chęć i zaangażowanie nauczyciela. Organizujemy dwie imprezy dla szkół podstawowych, bo na więcej nas nie stać. Rywalizacja w jesiennych zawodach zapowiada się ciekawie. Różnice w czołówce są nieznaczne. Każda szkoła będzie mogła sobie odliczyć najsłabszy występ. Naszym największym zmartwieniem jest pogoda. W poniedziałek i wtorek były idealne warunki. Mam nadzieje, że nie rozmineliśmy się z aurą i dzisiaj będzie równie ładny dzień - dodał dyrektor Lange.

Tomasz Łunkiewicz