Ogniwo liczy na wsparcie z Grenoble

19 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
mad

Ogniwo Sopot

Miniony sezon przyniósł wiele radości rugbistom Ogniwa. Czy podobnie będzie w nowych rozgrywkach? Na pierwszym planie cieszący się Roman Żuk i Filip Rau. Więcej zdjęć (1)

Miniony sezon przyniósł wiele radości rugbistom Ogniwa. Czy podobnie będzie w nowych rozgrywkach? Na pierwszym planie cieszący się Roman Żuk i Filip Rau.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Miniony sezon przyniósł wiele radości rugbistom Ogniwa. Czy podobnie będzie w nowych rozgrywkach? Na pierwszym planie cieszący się Roman Żuk i Filip Rau.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ogniwo Sopot było odkryciem poprzednich rozgrywek. Drużyna trenera Karola Czyża do ostatniej kolejki walczyła o pierwszy od 2003 roku medal mistrzostw Polski. Przed nowymi rozgrywkami zespół został wzmocniony, czy to oznacza, że włącza się do walki o mistrzostwo? - Przede wszystkim będzie to dla moich rugbistów test mentalny. W większości meczów będziemy faworytem i to zmienia nasze położenie - mówi szkoleniowiec. Pierwszy mecz jego zespół rozegra w sobotę, godz. 12, na wyjeździe z Pogonią Siedlce.Porażka na zakończenie rozgrywek 2014/2015 z Lechią Gdańsk sprawiła, że Ogniwo Sopot zakończyło sezon na 4. pozycji. Przed jego rozpoczęciem mało kto spodziewał się jednak, że sopocianie najpierw znajdą się w górnej czwórce ligi, a następnie będą walczyć o medal.

TRENER KADRY UWAŻA, ŻE TRÓJMIASTO I BUDOWLANI BĘDĄ DALEJ W CZOŁÓWCE LIGI

- Za nami okres zawirowań, gry w I lidze, walki o każdy punkt do ligowej tabeli. To dało nam doświadczenie, ale także sprawiło, że mocniejsi weszliśmy w minione rozgrywki i sprawiliśmy parę niespodzianek. Owocuje to tym, że teraz podejdziemy do niektórych meczów w roli faworyta. Będzie to dla moich rugbistów test mentalny - mówi Karol Czyż, trener sopockiej drużyny.
RUGBIŚCI ARKI MISTRZAMI POLSKI 2015

Ogniwo przystąpi do nowych rozgrywek wzmocnione. Do drużyny dołączył Wojciech Piotrowicz, Łącznik ataku był uznawany za jednego z najlepszych rugbistów Pogoni Siedlce w minionym sezonie. Drużynę wzmocnił także środkowy ataku Grzegorz Szczepański.

- Jest to wychowanek Budowlanych Lublin, który dwa lata temu przebywał w akademii w Grenoble, a później grał także w Irlandii. Teraz wraca do Polski i będzie grał u nas - wyjaśnia Czyż.

Karol Czyż

Karol Czyż

Dane:

(Trener)
ur.:
1981-05-14
Ocena z sezonu:
4.78 (570 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Prawdopodobnie przez całą rundę jesienną rehabilitację po kontuzji będzie przechodził Piotr Zeszutek. A to sprawia, że nie zobaczymy go w tym czasie na boisku.

LECHIA MISTRZEM, OGNIWO WICEMISTRZEM POLSKI W RUGBY 7

Na testach w Ogniwie przebywa obecnie zawodnik III linii młyna, Ukrainiec Igor Lenkivskyy. Właśnie na jego pozycji zrobił się wakat po Zeszutku, więc Czyż sprawdzi, czy w ten sposób da się załatać dziurę.

Sopocki klub będzie miał także koło zapasowe w postaci rugbistów zagranicznych, w skład których włączają się ci z polskim paszportem. Do rozgrywek zostali zgłoszeni kolejni rugbiści związani z francuskim Grenoble.

- To Kevin Kornath i Daniel Kornath. Co do pierwszego z nich, to będzie trudno, żeby z nami zagrał, gdyż jest on w kręgu zainteresowań młodzieżowej reprezentacji Francji, w której zresztą już grał. Natomiast Daniel łapie się do reprezentacji armii francuskiej. Z jego przyjazdem do Polski będzie więc łatwiej - mówi Czyż.
Szkoleniowiec podkreśla jednak, że ewentualne ściągnięcie zawodników grających w III linii młyna na mecz polskiej ekstraligi będzie zależało od potrzeb klubu. Nie można się spodziewać, że zagrają oni w każdym spotkaniu. Podobnie sprawa tyczy się Aureliena Azara i Paula Davalleta. To kolejny rugbiści zgłoszeni przez Ogniwo do rozgrywek związani z Grenoble.

W 1. kolejce sezonu 2015/2016 Ogniwo wybierze się do Pogoni Siedlce. Pierwotnie mecz miał się odbyć na odnowionym stadionie w Sopocie. Na prośbę trójmiejskiego klubu został jednak przeniesiony na boisko rywala.

- Mieliśmy grać z Pogonią u siebie, ale odbiory i sprawy formalne sprawiły, że nie było takiej możliwośc. Za dwa tygodnie powinniśmy jednak zagrać już na naszym obiekcie. W końcu już we wtorek odbyliśmy tam pierwszy trening - dodaje Czyż.
- A co do Pogoni, to będzie ona w gronie drużyn, które na pewno będą chciały udowodnić po poprzednim sezonie, że wcale od nas nie odstają i dostać się do czołówki ligi. Dlatego też na początek czeka nas bardzo trudne starcie - kończy trener Ogniwa.
Kadra Ogniwa Sopot na rundę jesienną ekstraligi

Łukasz Anuszkiewicz, Aurelien Azar, Oleksandr Czasowski, Paul Davallet, Adam Elend, Wojciech Gołomb, Robert Graban, Piotr Gruza, Bartłomiej Gwozdecki, Sławosz Hodura, Jakub Irla, Roland Iwańczuk, Wojciech Karol, Daniel Kornath, Kevin Kornath, Filip Kowalczyk, Adam Kreska, Kacper Krużycki, Grzegorz Kurdelski, Maciej Kurs, Igor Lenkivskyy, Dmytro Mokretsov, Mateusz Mrowca, Maciej Nurzyński, Michał Pietryk, Dariusz Pionk, Wojciech Piotrowicz, Adam Piotrowski, Mateusz Piotrowski, Marcin Pogorzelski, Marek Przychocki, Patryk Putynkowski, Filip Rau, Robert Rogowski, Mateusz Rutkiewicz, Paweł Schulte-Noelle, Łukasz Szablewski, Grzegorz Szczepański, Sebastian Szulta, Karol Tuchliński-Stencel, Mateusz Wechsel, Marcin Wilczuk, Maciej Wojtkuński, Marek Zając, Marcel Zembroń, Piotr Zeszutek, Roman Żuk


Typowanie zakończone 2 pkt.

Rugby - Ekstraliga
Pogoń Siedlce 22:17 OGNIWO Sopot
22 sierpnia 2015, godz. 12:00

Tak typowano 329 typowań

13% Pogoń Siedlce
0% REMIS
87% OGNIWO Sopot

mad

Opinie (17) 1 zablokowana

 • (1)

  Ciekawe jakie posiłki szykuje Lechia od początku sezonu, co nam przygotował jj

  • 2 5

  • jajka na miękko!

   • 2 2

 • (2)

  Kevin i Daniel, czy to synowie Krystiana?
  Na jakich pozycjach grają?

  • 5 1

  • Tak jego synowie

   • 6 2

  • odp.

   To synowie Janusza i Grażyny, bracia Karyny.

   • 7 6

 • anastaziak!!!!!!!!

  do boju!!!!!

  • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.