DGT AZS Politechnika Gdańska - Energa Toruń 96:54. Koszykarki rozgromiły outsidera

29 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Aż pięć koszykarek DG AZS Poliechnika Gdańsk w meczu z Energą Toruń zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową, a Katarynie Rymarenko (nr 10) ylko jednej zbiórki zabrakło do double-double. Aż pięć koszykarek DG AZS Poliechnika Gdańsk w meczu z Energą Toruń zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową, a Katarynie Rymarenko (nr 10) ylko jednej zbiórki zabrakło do double-double.

Koszykarki DGT AZS Poliechnika Gdańsk rozgromiły na własnym parkiecie Energę Toruń 96:54 (29:13, 18:16, 24:14, 25:11). Największy wkład w gromieniu outsidera Energa Basket Ligi Kobiet miała Kataryna Rymarenko. Była jedną z pięciu gospodyń, które osiągnęły dwucyfrowy wynik punktowy, a tylko jednej zbiórki zabrakło jej do double-double. To najwyższe zwycięstwo i najlepsza zdobycz punktowa podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego w bieżącym sezonie. Już 2 grudnia o godz. 18 będą miały szanse na kolejny sukces, gdyż zagrają w Sosnowcu.

27 punktów Marty Marcinkowskiej, ale koszykarki GTK Gdynia znów przegrały - relacja, możliwość wystawienia ocen

DGT AZS POLITECHNIKA: Bujniak 14, Davis 12 (4x3, 7 as.), Rymarenko 11 (9 zb.), Hamblin 6 (5 zb.), Pyka 6 oraz Ossowska 14 (4x3), Koc 14 (1x3, 7 zb.), Stawicka 8 (2x3), Ullmann 7, Strzelczyk 4 (6 zb.), Gwizdała

ENERGA: Podkańska 16 (4x3, 5 zb.), Ziętara 11 (9 zb., 7 as.), Stagerer 8 (1x3, 5 zb.), Tłumak 8 (2x3, 6 st.), Grzenkowski 4 (5 s.) oraz Wieczyńska 6, Wiewiórska 1, Brzezińska, Cieminska, Jarzynowska

Drużyna DGT AZS Politechnika Gdańsk nie miała wyrozumiałości dla outsidera Energa Basket Ligi Kobiet. Gospodynie zapewniły sobie wysoką wygraną, gdyż rywalki starały się im mocniej postawić tylko w drugiej kwarcie.

Inauguracyjną odsłonę gry "trójką" otworzyła Jazmine Davis, a Kataryna Rymarenko w 2. minucie poprawiła na 7:0. Dopiero wówczas do pierwszych punktów dobiły się przyjezdne, a konkretnie Karolina Podkańska, która trafiła zza łuku. Jednak na kolejną zdobycz Energa musiała czekać aż do 7. minuty, ale wówczas przegrywała już 3:19!

Dopiero wówczas przyjezdne zebrały się do jako takiej walki, ale wystarczyło to tylko do tego, że do przerwy straty ne za mocno wzrosły. Do szatni koszykarki zeszły przy prowadzeniu gospodyń 47:29.

Po zmianie stron gdańszczanki od razu ruszyły do "demolowania" rywalek. Po 4 minutach było 60:34, a po 8 - 70:36. Torunianki nie pozbierały się już do końca meczu. Z gry trafiały średnio co trzeci rzut, a olbrzymie kłopoty miały nawet na linii rzutów wolnych, trafiając zaledwie 9 prób z 19.

VBW Arka Gdynia - udany test przed Euroligą. Możliwość ocenienia koszykarek i trenera

W ostatniej kwarcie trener Wojciech Szawarski nie nastawił się na łamanie bariery 100 punków, a pozwolił wykazać się wszystkim koszykarkom, które wpisał do protokołu. Tym samym najbardziej obciążona koszykarka miejscowych - Jowita Ossowska - zagrała niewiele ponad 26 minut, choć zaczynała spotkanie na ławce. Aż pięć miejscowych zawodniczek popisało się dwucyfrową zdobyczą punktową. Natomiast Rymarenko jednej zbiórki zabrakło do double-double.

Natomiast te koszykarki, które w miejscowych szeregach tego dnia grały najmniej, i tak spędziły na parkiecie ponad 6 minut. warto podkreślić, że pierwsze punkty w Energa Basket Lidze Kobiet zdobyła 15-letnia Dominika Ullmann.

Kto był najmłodszą koszykarką w Energa Basket Lidze Kobiet?

Dla Politechniki to trzecie zwycięstwo w czwartym domowym meczu tego sezonu. Oczywiście to ich najwyższy sukces i mecz z największą liczbą zdobytych punktów w bieżących rozgrywkach.

Gdańszczanki nie będą miały dużo czasu na odpoczynek. Już w środę, 2 grudnia odrobią ligowe zaległości. O godzinie 18 zmierzą się na wyjeździe z CTL Zagłębiem Sosnowiec i mają szanse na kolejne zwycięstwo.

Wyniki 8 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Energa Toruń 96:54 (29:13, 18:16, 24:14, 25:11)
  • Ślęza Wrocław - VBW ARKA GDYNIA 60:78 (18:19, 10:24, 13:28, 19:7)
  • GTK GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 76:85 (11:23, 23:18, 23:25, 19:19)
  • CCC Polkowice - KS Basket 25 Bydgoszcz 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)
  • Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 56:62 (14:16, 10:17, 21:14, 11:15)
  • Pauzuje: CTL Zagłębie Sosnowiec