DGT Politechnika Gdańsk - CCC Polkowice 71:103. Pogrom w lidze koszykarek

dak.
26 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej przegrały pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej przegrały pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością.

DGT Politechnika Gdańska przegrała u siebie z CCC Polkowice 71:103 (9:30, 23:25, 19:24, 20:24). Całe spotkanie ustawiła pierwsza kwarta, w której gospodynie przegrały różnicą 21 punktów. To pierwsza porażka koszykarek trenera Vadima Czeczuro przed własną publicznością w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

DGT PG: Hudson 23 (4x3, 8 zb.), Nayo 6 (1x3), Bujniak 5 (1x3), Smith 2, Ostrowska 0 oraz Niedźwiedzka 11 (3x3), Koc 10, Strzelczyk 9, Haryńska 5, Duszkiewicz 0

CCC: Stallworth 15, Spanou 15 (3x3, 9 zb.), Gajda 13 (1x3), Conde 13 (6 as.), Naczk 9 (3x3) oraz Filip 14, Robinson 10, Tyszkiewicz 7 (1x3), Jackowska 4, Bojović 3 (1x3, 9 as.)

Presley Hudson - wywiad

W środku tygodnia Martyna Koc została powołana do szerokiej kadry reprezentacji Polski, która 14 listopada w Wałbrzychu zagra z Wielką Brytanią w meczu eliminacyjnym do EuroBasketu 2021.

Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej nie przegrały żadnego spotkania we własnej hali w tym sezonie. We wcześniejszych meczach pokonały tu Eneę AZS Poznań (102:91) i Energę Toruń (83:74).

W sobotnim spotkaniu podopieczne Vadima Czeczuro nie zaczęły jednak dobrze. Jenna Smith dwukrotnie pudłowała z dystansu, za to rywalki szybko objęły prowadzenie 7:0. Po 8 minutach przewaga mistrzyń Polski wzrosła do 15 punktów. Jakby tego było, gospodynie niedokładnie wymieniały podania. Zespół z Polkowic sprytnie to wykorzystywał, w efekcie czego wygrał pierwszą kwartę 30:9.

Arka Gdynia - Widzew Łódź 89:63 - relacja oraz możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerom

Obraz drugiej partii był już bardziej wyrównany, jednak za każdym razem, gdy miejscowe nabierały wiatru w żagle, rywalki odpowiadały. Tak było chociażby, gdy w krótkim odstępie Presley Hudson dwukrotnie zakończyła akcję rzutem za 3. Wymiana ciosów wciąż trwała, a oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 32:55.

Po zmianie stron, zespół PG dał do zrozumienia, że nie zamierza złożyć broni, zdobywając 9 punktów w niespełna minutę. Mistrzynie Polski kontrolowały jednak przebieg spotkania, utrzymując różnicę punktów w granicach 20 "oczek". Po 26 minutach przewaga znów zaczęła wzrastać, a po trafieniu Miljany Bojović w ostatnich sekundach wynosiła już 30 punktów.

Ostatnia kwarta zaczęła się od celnych rzutów Artemis SapanouJulii Tyszkiewicz. Po nich wiadomo było, że losy spotkania są już raczej przesądzone. Miejscowe robiły co mogły, a dwiema szybkimi "trójkami" popisała się Klaudia Niedźwiedzka. Było jednak zbyt późno, by myśleć o zwycięstwie. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną CCC Polkowic 103:71.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Gdański 70:50 - relacja oraz możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerom

Wyniki 5 kolejki

• Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 70:50 (18:15, 11:14, 24:10, 17:11)
  • ARKA GDYNIA - CosinusMED Widzew Łódź 89:63 (27:17, 17:16, 23:12, 22:18)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 71:103 (9:30, 23:25, 19:24, 20:24)
  • Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:40 (15:11, 20:18, 22:2, 26:9)
  • Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 46:86 (20:20, 13:21, 4:27, 9:18)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Wisła Kraków 76:55 (19:17, 21:12, 23:12, 13:14)