DGT Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 57:89. Walka tylko w pierwszej kwarcie

mip.
21 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej stać było na wyrównaną walkę z rywalkami zaledwie w pierwszej kwarcie. Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej stać było na wyrównaną walkę z rywalkami zaledwie w pierwszej kwarcie.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na własnym parkiecie z CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19) w meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego wyrównaną walkę z przyjezdnymi toczyły tylko w pierwszej kwarcie.

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 99:62. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - GTK Gdynia 93:66. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

DGT AZS POLITECHNIKA: Davis 14 pkt (1x3 pkt), Bujniak 13 (3x3, 6 st.), Ossowska 11, Hamblin 6, Koc 2 oraz Strzelczyk 5, Pyka 4, Rymarenko 1, Stawicka 1, Gwizdała 0, Krupa 0

CCC: Ellenberg-Wiley 19 (3x3, 6 as.), Hampton 16 (2x3), Gajda 13 (3x3, 8 as.), Telenga 13 (11 zb.), Gertchen 2 oraz Stanković 12 (10 zb.), Drop 7 (1x3), Tomaszewicz 3 (1x3), Grabska 2, Siemienas 2

Spotkanie koszykarek DGT AZS Politechniki z CCC Polkowice zainaugurowało ósmą serię gier Energa Basket Ligi Kobiet. Zespół dowodzony przez Wojciecha Szawarskiego miał za cel przerwać passę zwycięstw niepokonanych polkowiczanek.

Zaczęło się od celnego rzutu Jowity Ossowskiej, który otworzył wynik spotkania. Następnie trwała wymiana cios za cios, ale to jednak przyjezdne wypracowały sobie minimalną przewagę. Gdańszczankom udało się ponownie wyjść na prowadzenie (17:16) na cztery minuty przed końcem premierowej kwarty, dzięki świetnej grze Ossowskiej.

Przyjezdne odrobiły stratę z nawiązką i drugą kwartę ze stratą pięciu punktów rozpoczynały koszykarki Politechniki (20:25). Warto zaznaczyć, że w pierwszych 10 minutach gospodynie zaledwie raz oddały rzut zza łuku, przy sześciu takich próbach CCC Polkowic, z których aż trzy były celne.

Słabe wejście w drugą kwartę i duża liczba błędów zaowocowała przerwą na żądanie wziętą przez trenera Szawarskiego przy stanie 22:32. Zapewne szkoleniowiec Politechniki przekazał swoim podopiecznym, by próbował częściej rzutów zza obwodu. Rzeczywiście próbował choćby Sylwia Bujniak, czy Jazmine Davis, ale sęk w tym, że kosz broniony przez polkowiczanki był jak zaczarowany.

Koszykarki wracają do gry po intensywnej przerwie

Indolencję rzutową udało się przełamać dopiero na 45 sekund przed przerwą. Akcję "2+1" wykorzystała Karolina Strzelczyk. Ta sama koszykarka chwilę później wykorzystała jeszcze dwa rzuty osobiste i nieco podreperowała wynik, który w tej kwarcie znacząco uciekł gospodyniom. Gdańszczanki w tej kwarcie zdobyły zaledwie siedem punktów i po 20 minutach przegrywały 27:41.

Drugą połowę od pierwszej celnej "trójki" po stronie Politechniki rozpoczęła Bujniak, czym dała chwilowy sygnał do odrabiania strat. Przyjezdne szybko ponownie weszły na odpowiednie obroty, a raz po raz celnie rzucała Aaryn Ellenberg-Wiley do spółki z Keishą Hampton.

Rotacja składem przez Wojciecha Szawarskiego także nie przyniosła pożądanego efektu i po trzech kwartach strata do przyjezdnych wynosiła już 29 punktów. W ostatnich 10 minutach obaj trenerzy dali odpocząć podstawowym zawodniczkom, a okazje do wykazania się miały rezerwowe. Lepiej zaprezentowały się te po stronie przyjezdnych i ostatecznie rozbiły Politechnikę 89:57.

Wyniki 7 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 99:62 (28:16, 24:22, 20:16, 27:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK GDYNIA 93:66 (17:19, 29:21, 30:9, 17:17)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 106:35 (32:10, 26:7, 26:6, 22:12)
  • Basket Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)
  • pauzuje:
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wlkp. - DGT AZS POLITECHNIKA 80:73 (23:20, 20:16, 15:21, 22:16)
mip.

Opinie (2)

• Czy na pewno warto zatrudniać Rymanienko? (1)

To z krzywdą dla polskich zawodniczek a i tak nie chroni zespołu od wysokiej porazki