stat

Daniel Łukasik na dłużej w Lechii

12 stycznia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakt z Danielem Łukasikiem o trzy lata. Nowa umowa pomocnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. - Wierzę w ten klub i naszą drużynę. Jestem przekonany, że będziemy odnosić sukcesy - mówi niespełna 27-letni pomocnik biało-zielonych, który jesienią miejsce w "11" wywalczył po sezonie spędzonym na wypożyczeniu w 2. Bundeslidze.DUSAN KUCIAK W "10" PRETENDENTÓW DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2017. REGULAMIN PLEBISCYTU I GŁOSOWANIE

Daniel Łukasik piłkarzem Lechii jest od sezonu 2014/15. W sumie w barwach gdańskiego zespołu rozegrał 65 spotkań, w których strzelił jednego gola. Sezon 2016/17 spędził na wypożyczeniu do niemieckiego SV Sandhausen.

Latem wrócił do Gdańska i podjął walkę o miejsce w składzie. Z powodzeniem, bo zagrał jesienią w osiemnastu spotkaniach, z czego w szesnastu w wyjściowym składzie. W roli defensywnego pomocnika był podstawowym zawodnikiem obok Simeona Sławczewa. Na trybuny odesłał m.in. sprowadzonego latem do gry w "11" - Mateusza Matrasa. Trener Adam Owen w 27-latku widzi kandydata na reprezentanta Polski.

LECHIA ODCHUDZA KADRĘ. ARAK WYPOŻYCZONY DO STALI MIELEC, A TRZECH KOLEJNYCH PIŁKARZY GOTOWYCH DO ODEJŚCIA

Dlatego Lechia zdecydowała się zatrzymać piłkarza, który umowę miał ważną do 30 czerwca 2018 roku. Ma nadal zawodnika, którego widzi w składzie, a ponadto zachowuje szansę na zwrot inwestycji. Latem 2014 roku gdański klub miał wykupić Łukasika z Legii Warszawa aż za 800 tysięcy euro.

- Decyzję o przedłużeniu kontraktu z Lechią podjąłem, bo wierzę w ten klub i naszą drużynę. Jestem przekonany, że będziemy odnosić sukcesy. Dziękuję całej Lechii za zaufanie, jakim mnie obdarza i będę odpłacać się za nie dobrymi występami na boisku - powiedział Łukasik, którego angaż opiewa teraz do 30 czerwca 2021 roku.
DANIEL ŁUKASIK: DOJRZAŁEM MENTALNIE. PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM LECHII M.IN. O JEGO REPREZENTACYJNYCH ASPIRACJACH

Daniel Łukasik

Daniel Łukasik

Dane:

ur.:
1991-04-28
wzrost.:
179
waga.:
73
Ocena z sezonu:
3.99 (3301 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »FLAVIO PAIXAO NA DŁUŻEJ W LECHII

To druga umowa przedłużona przez Lechię w ostatnich dniach. W czwartek kontrakt do 30 czerwca 2020 roku podpisał Flavio Paixao. Wśród trzech piłkarzy wytypowanych w grudniu do pozostania na dłużej w Gdańsku, z tych którym kontrakt kończy się 30 czerwca, jest jeszcze najlepszy snajper drużyny - Marco Paixao.

W sobotę piłkarze Lechii rusza na zgrupowanie w Turcji. Według wcześniejszych zapowiedzi trener Adam Owen ma zabrać tam 25 graczy.

JUŻ W GRUDNIU INFORMOWALIŚMY, ŻE LECHIA CHCE PRZEDŁUŻYĆ KONTRAKTY Z 3 PIŁKARZAMI Z 9, KTÓRZY MAJĄ UMOWY DO KOŃCA SEZONU

RUCHY TRANSFEROWE LECHII GDAŃSK W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
Przyszedł: Gerson (paszport Brazylia/Portugalia, pozycja: obrońca, ostatni klubu Gangwon FC, Korea Południowa, powrót z wypożyczenia, kontrakt do 30.06.2018)

Może przyjść: Przemysław Macierzyński (napastnik, Benfica Lizbona, drużyna juniorów)

Przedłużyli kontrakty: Daniel Łukasik (pomocnik, 30.06.2021), Flavio Paixao (pomocnik, Portugalia, 30.06.2020)

Odeszli: Jakub Arak (napastnik, Stal Mielec, wypożyczenie do 30.06.2018), Łukasz Budziłek (bramkarz, Pogoń Szczecin, po powrocie z wypożyczenia do Wigier Suwałki rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron i wolny transfer)

Mogą odejść: Rafał Wolski (pomocnik) - transfer definitywny, Grzegorz Kuświk (napastnik) - rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron lub wypożyczenie, Michał Nalepa (obrońca), Mateusz Matras (pomocnik) - obaj na wypożyczenie, Lukas Haraslin (pomocnik, AS Roma, Włochy), Paweł Stolarski (prawo pierwokupu Benfiki Lizbona w każdym oknie transferowym do 30.06.2019)

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY LECHII GDAŃSK

ras.