Daniel Mikołajewski testowany przez AS Roma. Jaguar Gdańsk zgadza się na transfer

16 grudnia 2021, 12:00
Damian Konwent
Daniel Mikołajewski z Jaguara Gdańsk ma pięć dni na pokazanie się w zasłużonym włoskim klubie AS Roma. Więcej zdjęć (1)

Daniel Mikołajewski z Jaguara Gdańsk ma pięć dni na pokazanie się w zasłużonym włoskim klubie AS Roma.

fot. Jaguar Gdańsk

Daniel Mikołajewski z Jaguara Gdańsk ma pięć dni na pokazanie się w zasłużonym włoskim klubie AS Roma.

fot. Jaguar Gdańsk

Daniel Mikołajewski przebywa na testach we włoskim klubie AS Roma. 15-letni napastnik strzelił 5 goli w IV lidze, ale chętnych, aby go pozyskać nie brakuje. Jaguar Gdańsk już wyraził zgodę na transfer. - Z Polski jest przynajmniej 10 propozycji. Interesują się nim również inne kluby z Włoch. Na pewno zostanie wytransferowany do innego klubu zimą - zapewnia Michał Jadanowski, prezes Jaguara Gdańsk.Daniel Mikołajewski jest testowany przez zespół AS Roma. Wychowanek Jaguara Gdańsk spędzi w sumie pięć dni w ośrodku treningowym zasłużonego włoskiego klubu. Kwestia jego przyszłości ma wyjaśnić się jeszcze w najbliższych tygodniach.

Warto wspomnieć, że dla drużyny z Rzymu gra już inny Polak Nicola Zalewski, który zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Natomiast w przeszłości w tych barwach występowali m.in. Zbigniew Boniek, Wojciech Szczęsny czy Łukasz Skorupski.

Jaguar i Gedania na czele tabeli IV ligi. Przeczytaj podsumowanie rundy jesiennej na tym poziomie rozgrywkowymNapastnik ma dopiero 15 lat, a już z powodzeniem radził sobie na poziomie IV ligi. W minionej rundzie jesiennej strzelił 5 goli dla liderującego w tabeli Jaguara. Ponadto odgrywa ważną rolę w kadrze biało-czerwonych U-16.

- Daniel został kapitanem reprezentacji do lat 16. Zdajemy sobie sprawę, że większość klubów ekstraklasy chciałaby mieć go u siebie. W Polsce ma przynajmniej 10 propozycji od zespołów od II ligi wzwyż. Interesują się nim również inne zespoły z Włoch. Na pewno zostanie wytransferowany do innego klubu zimą. Jeśli nie da mu się w Europie, to pewno w naszym kraju. - mówi nam Michał Jadanowski, prezes Jaguara.

Kacper Urbański z Lechii Gdańsk przeszedł do włoskiej Bologny. Przeczytaj wywiad z wychowankiem biało-zielonychTaki obrót spraw musiał być musiał być kwestią czasu. 15-latek już latem był na testach w portugalskiej Victorii Guimaraes.

- Daniel ma menadżera. Dawid Kowalski to m.in. współorganizator turnieju Number One Cup w Gdańsku, na który tylko podczas ostatniej edycji zawitały takie marki, jak: Paris Saint-Germain, Juventus Turyn, PSV Eindhoven, Bayer Leverkusen czy FC Porto. Często pomaga również młodym talentom pokazać się na testach w europejskich drużynach - wyjaśnia prezes.

Szymon Czyż zadebiutował w Lidze Mistrzów. Poznaj historię wychowanka SI Arka GdyniaJeśli 15-latek odejdzie, będzie kolejnym zawodnikiem Jaguara, który został dostrzeżony przez kluby wyższych lig.

W ostatnich latach podobną drogę odbyli: Jakub Wireński i Mateusz Ryszewski, którzy obecnie są zawodnikami Rakowa Częstochowa, Hubert Leopold (obecnie Jagiellonia Białystok), Igor Pawlak (Pogoń Szczecin), Bartosz Borkowski, Kajetan Wierczyński (Zagłębie Lubin), Miłosz Maciąg, Bartłomiej Kałduński, Bartłomiej Bromirski, Bartłomiej Skorlutowski, Szymon Łukasik, Adam Kardaś, Igor Skalski, Mikołaj Reclaf, Amadeusz Mielnik i Bartosz Brzek (wszyscy w Lechii Gdańsk).

Poznaj bliżej Jakuba Wireńskiego- Daniel na swój pierwszy trening przyszedł w wieku 4,5 lat. To były początki naszej akademii. Trenował tu do 2018 roku. Następnie był w zespole z Luzina, w Lechii Gdańsk, Lechu Poznań i przed startem obecnego sezonu wrócił do nas. To grzeczny chłopak, dobrze wychowany. Cała rodzina żyje w sportowym duchu. Młodszy brat z rocznika 2009 również trenuje w akademii Jaguara. Natomiast obie siostry lubią lekkoatletykę i trenują biegi - mówi prezes Jadanowski.
- Niewątpliwie za wyniki akademii odpowiedzialny jest również Marek Szutowicz, który od początku brał udział w jej budowie. Niestety trener zmarł w miniony poniedziałek zmarł po walce z ciężką chorobą - dodaje prezes.

Marek Szutowicz zmarł w wieku 44 lat. Pogrzeb 23 grudnia 2021

Opinie wybrane


wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.