Arndt najlepszym pływakiem MP U-15

Krzysztof Kochanowicz
11 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Złoci medaliści mistrzostw Polski juniorów - Mateusz Arndt oraz trener Przemysław Czoków. Złoci medaliści mistrzostw Polski juniorów - Mateusz Arndt oraz trener Przemysław Czoków.

Mateusz Arndt został czterokrotnym mistrzem Polski w pływaniu do lat 15. Reprezentant Delfina Gdynia w stawce 430 zawodniczek i zawodników ze 110 klubów, nie miał sobie równych na dystansach 200, 400, 1500 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym.

Mateusz Arndt na mistrzostwach Polski na pływali 25-metrowej w Dębicy aż pięciokrotnie stawał na podium. Do czterech złotych medali
podopieczny Przemysława Czokowa dołożył srebro po wyścigu na 200 m stylem zmiennym. Na tym dystansie tytuł przegrał różnicą zaledwie 0,02 sekundy.

Gdyński pływak uzyskał najwartościowsze wyniki według punktacji wielobojowej. Dlatego uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski juniorów 15-letnich.

Czasy z Dębicy są czołowymi wynikami w Europie w tej kategorii wiekowej. Na dystansach 200 m stylem dowolnym i zmiennym zawodnik Delfina poprawił rekordy województwa pomorskiego.

Dzięki wynikom Mateusza Delfin Gdynia został sklasyfikowany na 3 miejscu w statystyce medalowej tych mistrzostw.

Pływacy o rok młodsi o medale krajowego championatu walczyli w Olsztynie. Tutaj dobrze spisał się inny pływak gdyńskiego klubu. Robert Paprocki zdobył brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Niewiele do podium zabrakło sztafecie 4x100 m stylem dowolnym w składzie Michał Laskowski, Kacper Kurasz, Oskar Sienkiewicz, Paprocki, która zajęła ostatecznie 4. miejsce.

Jak podkreślają trenerzy Delfina tych wyników nie byłoby bez współfinansowania klubu ze środków miasta Gdynia.