Sparing trójmiejskich piłkarzy. Bałtyk Gdynia - Lechia II Gdańsk 1:1

Karol Żebrowski
26 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
W rywalizacji z drugą drużyną Lechii jedyną bramkę dla Bałtyku zdobył Filip Sobiecki. W rywalizacji z drugą drużyną Lechii jedyną bramkę dla Bałtyku zdobył Filip Sobiecki.

Bałtyk Gdynia zremisował w sparingu z Lechią II Gdańsk 1:1 (0:1). W drużynie gospodarzy wystąpiło czterech piłkarzy testowanych. Jeden z nich wszedł na boisko za Sebastiana Bartlewskiego, który już w 19. minucie zasłużył na czerwoną kartkę. Tym razem była to jedynie kara indywidualna, gdyż biało-niebiescy nadal mogli grać w "11". W ekipie gości zadebiutował Adam Kucznier.

Sobiecki 50 - Rugowski 4

BAŁTYK: Matysiak (60 zawodnik testowany) - Andryszak, Demiańczuk, zawodnik testowany (46 Sobczak), Korpalski (60 Gołubiński) - Sobiecki, Czerwiński, Kręcki (46 Sadowski), Biskup (60 Malanowski), Bartlewski (19 zawodnik testowany) - Marczak (60 zawodnik testowany)

LECHIA II: Michałowski (Chomicz 46) - Szukiełowicz (Sumiński 46), Wojtkowiak, Posyliuzhnyi (88 Gabryel), Kapuściński (80 Kaczyński) - Kopania, Wszołek, Kucznier (80 Włodarczyk), Cieślewski (Lekowski 46), Rycewicz (Kuźniarski 46) - Rugowski (61 Sezonienko)

SPRAWDŹ, CO PRZED SPOTKANIEM MÓWILI TRENERZY OBU ZESPOŁÓW

Trener Bałtyku Sebastian Letniowski w pierwszym składzie desygnował do rywalizacji z drugą drużyną Lechii juniora gdyńskiego klubu Mateusza Andryszaka oraz jednego z zawodników testowanych. Do tego trójka potencjalnie nowych graczy pojawiła się na boisku w czasie trwania spotkania. Szkoleniowiec po raz kolejny także zdecydował się ustawić Maksyma Demiańczuka na pozycji stopera. Dla zawodnika z Ukrainy, dotychczasowego skrzydłowego, prawdopodobnie będzie to docelowe miejsce na drugą część sezonu.

W barwach Lechii szansę występu od pierwszej minuty otrzymał nowy nabytek, Adam Kucznier. Pomocnik ostatnio reprezentował barwy V-ligowej drużyny DKS Dobre Miasto. Dla podopiecznych Dominika Czajki spotkanie było inauguracją zimowego okresu przygotowawczego, zaś Bałtyk rozegrał już wcześniej dwa sparingi.

Test-mecz na płycie boiska Narodowego Stadionu Rugby zobacz na mapie Gdyni świetnie rozpoczęli goście, którzy już w 4 minucie gry przeprowadzili skuteczny kontratak i za sprawą Sebastiana Rugowskiego objęli prowadzenie. Gol rozjuszył gdynian, a w szczególności Sebastiana Bartlewskiego, który w krótkim odstępie czasu obejrzał dwie żółte kartki, w tym jedną za komentowanie decyzji arbitra i w efekcie już w 19 minucie spotkania musiał pożegnać się z murawą. Trenerzy zważając na sparingowy charakter spotkania zdecydowali jednak, że Bałtyk nie będzie musiał przez resztę czasu grać w osłabieniu i po chwili trener Letniowski desygnował do gry rezerwowego, który był kolejnym z testowanych zawodników. Zmiana nie wpłynęła jednak na rezultat do końca pierwszej połowy.

Kwestia nazwisk testowanych zawodników w Bałtyku ciągle jest owiana tajemnicą. Wiadomo jedynie, że większość z nich to młodzi gracze akademii gdyńskiego klubu.

PRZECZYTAJ, W JAKIEJ SYTUACJI ZNALAZŁ SIĘ ADAM DUDA PO ODEJŚCIU Z BAŁTYKU

W przerwie pomiędzy połowami trenerzy obu ekip zdecydowali się na roszady. Na placu gry pojawili się m.in. zawodnicy Lechii z drużyny U-17 - Kacper ChomiczRyszard Sumiński.

- Nasi młodzi pokazali się ze świetnej strony. Wyróżniali się na tle przeciwników, grali bez kompleksów i ich występ zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Szansę otrzymali nie tylko chłopacy z rocznika 2001, ale także 2003, tacy jak Kacper Sezonienko, który był bliski zdobycia bramki. Już teraz mogę powiedzieć, że wykorzystali okazję i zostaną od przyszłego tygodnia przesunięci do treningów z zespołem rezerw, a podczas rundy wiosennej będą mogli udowodnić swoją jakość na czwartoligowych boiskach. Warto też podkreślić fenomenalny występ naszego nowego zawodnika, Adama Kuczniera. Widać, że wyszkolenie techniczne oraz przygotowanie motoryczne nie jest mu obce. Może to być materiał nie tylko na zawodnika Lechii II, gdyż istnieje również spora szansa, że trener Piotr Stokowiec zwróci na niego uwagę - uważał po spotkaniu Dominik Czajka, trener Lechii II Gdańsk.
Podobnie jak w pierwszej połowie, ta część meczu również zaczęła się od mocnego uderzenia, które tym razem wyprowadził Bałtyk. Bramkę wyrównującą w 50 minucie zdobył Filip Sobiecki, który w styczniu przebywał na testach w Legii Warszawa.

MŁODY ZAWODNIK BAŁTYKU NA TESTACH W DRUŻYNIE MISTRZA POLSKI

Kolejne minuty przynosiły następne zmiany w składach, ale nie na tablicy wyników. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść aż do ostatniego gwizdka arbitra. Derbowy test-mecz zakończył się remisem 1:1. Dla zespołu z Gdyni kolejnym sprawdzianem będzie rywalizacja we Władysławowie z Sandecją Nowy Sącz 30 stycznia, zaś druga drużyna Lechii zagra 2 lutego w Sopocie z Radunią Stężyca.

- Spotkanie z Lechią nie było łatwe. Znajdujemy się na etapie bardzo intensywnych przygotowań. Przełożyło się to na boisko, gdzie trochę tej świeżości brakowało. Zakładaliśmy grę pressingiem, ale kiedy nogi nie niosą, to ciężko coś wyegzekwować. Nie martwi to mnie jednak, gdyż ciężka praca zawsze procentuje, a my skupiać się na wynikach mamy w lidze. Plan meczowy trochę nam się posypał z czerwoną kartką. Sebastian miał być dzisiaj motorem napędowym tego zespołu, a zachował się nieodpowiedzialnie. Szkoda, bo to gracz, który potrafi grać w piłkę, ale jeżeli nie będzie się skupiał wyłącznie na boiskowych zdarzeniach, to mając wyższe predyspozycje i tak nie przeskoczy poziomu trzeciej ligi. Jestem zadowolony z występu naszych wychowanków. Patrząc na to jak walczą o swoje, myślę że mają dużą szansę na przebicie się do jedenastki ligowej - mówił po meczu Sebastian Letniowski.
Ruchy transferowe Bałtyku przed rundą wiosenną 2019
Odeszli: Przemysław Szur (Kotwica Kołobrzeg), Szymon Rychłowski (wypożyczony do Kaszubii Kościerzyna), Łukasz Duszkiewicz (GKS Przodkowo), Adrian Szady (IL Brodd Stavanger, Norwegia), Adam Duda (testy w Elanie Toruń), Mateusz Góra, Przemysław Kostuch, Damian Garbacik, Mateusz Kołodziejski, Karol Zieliński, Damian Kugiel - szukają klubów