Deszcz kartek i fatalny błąd bramkarza Arki

17 listopada 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka

Bałtyk Gdynia wygrał z rezerwami Arki 3:2 (1:2) w przedostatniej jesiennej kolejce III ligi. Żółto-niebiescy przez pół spotkania grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza, Patryka Kamoli. Sędzia miał pełne ręce roboty, bo rozdał w sumie dziesięć kartoników, a mecz został przedłużony aż o siedem minut. Zwycięska dla Bałtyku bramka padła po kuriozalnej sytuacji, przy której zawinił rezerwowy golkiper, Dawid Kędra zaledwie kilka sekund po wejściu na boisko.

ARKA II

Kamola - P.Robakowski, Haberka, Strzelecki, Stolc, Kwaśnik, Surdykowski, Gałecki, Wojowski, K.Patelczyk, Słowiński
2:3
Miejsce:
Narodowy Stadion Rugby
Widzów:
500

BAŁTYK

Grubba - Barnik, Piekarski, Prusaczyk, Martyniuk, Drzymała, Danilczyk, Wasielewski, Bułka, Adamus, Bodzak
    • 51' Kwaśnik [ICO] Kędra
    • 67' K.Patelczyk [ICO] Sulewski
    • 77' Gałecki [ICO] Bębenek
    • 83' Róg [ICO] Wojowski
[ICO] Zmiany
  • 80' Piekarski [ICO] Kiełdanowicz
  • 83' Drzymała [ICO] Byczkowski
  • 40' Surdykowski
  • 44' Surdykowski
[ICO] Bramki
  • 36' Danilczyk
  • 52' Drzymała
  • 71' Adamus
  • 36' K.Patelczyk
  • 58' Surdykowski
  • 63' Strzelecki
  • 64' Patok
  • 86' Bębenek
[ICO]Kartki:
  • 44' Danilczyk
  • 48' Bodzak
  • 60' Prusaczyk
  • 81' Drzymała
  • 48' Kamola

Pomeczowy komentarz trenerów

ROBERT WILCZYŃSKI (ARKA II GDYNIA): Po dwóch bramkach Surdykowskiego byliśmy na dobrej drodze do zwycięstwa. Niestety, czerwona kartka dla Kamoli i gra w dziesiątkę pokrzyżowały nam plany. Dawidowi Kędrze umiejętności odmówić nie można, na pewno będziemy na niego liczyli w przyszłości, ale presja widocznie go dzisiaj przerosła. Wracając do Surdykowskiego, życzyłbym sobie aby każdy piłkarz przysyłany do nas z pierwszego zespołu grał z tak wielkim zaangażowaniem jak on. Z pewnością jest wzorem dla młodszych chłopaków.

SZYMON HARTMAN (BAŁTYK GDYNIA): Prowadziliśmy 1:0, ale po dwóch głupio straconych bramkach musieliśmy rzucić się do odrabiania strat. Nie ukrywam, że łatwiej nam było grać przeciwko rezerwowemu bramkarzowi Arki, nie wspominając już o grze w przewadze. Najważniejsze są trzy punkty, które były nam niezwykle potrzebne. Mecz obfitował w dużą ilosć kartek, ale cieszę się z tego jak wielkie zaangażowanie zaprezentowali dziś nasi zawodnicy.

W składzie Arki II ponownie zobaczymy Janusza Surdykowskiego (ARKA II), którego dwie bramki w minionej kolejce zapewniły podopiecznym Roberta Wilczyńskiego zwycięstwo w Dębnie. Powracający po kontuzji napastnik został nawet przywrócony do treningów z pierwszą drużyną, ale nie znalazł się w składzie na niedzielny mecz I ligi z ŁKS-em Łódź.
    Oba zespoły rozgrywają swoje spotkania na Narodowym Stadionie Rugby w charakterze gospodarzy. Dzisiaj rola ta nominalnie przypada żółto-niebieskim. W tym sezonie NSR nie sprzyja Bałtykowi, który wygrał na nim tylko raz. Arka II ma na koncie trzy zwycięstwa na tym obiekcie.
    W składzie Arki II nie znaleźli się Tomasz Jarzębowski i Marcin Radzewicz, dla których tak jak dla Surdykowskiego (ARKA II) zabrakło miejsca w osiemnastce pierwszego zespołu na mecz z ŁKS.
    1'
    Mecz rozpoczynają piłkarze Arki II.
    1'
    Ostre wejście Danilczyka (BAŁTYK) na Wojowskim (ARKA II). Aut dla Arki.
    2'
    Pierwsza interwencja Kamoli (ARKA II), który z dużym spokojem łapie strzał z prawej strony boiska.
    3'
    Zderzyli się Wasielewski (BAŁTYK) i Surdykowski (ARKA II), ale po chwili pozbierali się z murawy. Rzut wolny dla Arki
    5'
    Długie podania w pole karne Bałtyku przecinają główką kolejno Wasielewski (BAŁTYK), a następnie Martyniuk (BAŁTYK).
    6'
    Inicjatywa po stronie Bałtyku, ale ataki nie przynoszą skutku
    7'
    Patelczyk urwał się prawą stroną, ale fatalnie uderzył obok bramki Grubby (BAŁTYK)
    8'
    Kiks i strata Wasielewskiego (BAŁTYK), Bałtyk musiał przerywać kontrę faulem
    9'
    Robakowski z rzutu wolnego uderzał po ziemi. Zdecydowanie za słabo
    10'
    Arka naciska coraz bardziej, Bałtyk zepchnięty do defensywy
    12'
    Bułka (BAŁTYK) wygrał na lewej stronie pojedynek z obrońcą, ale podał za linię końcową
    12'
    Ładne uderzenie z dystansu Bodzaka (BAŁTYK), ale wprost w Kamolę (ARKA II)
    13'
    Dobry odbiór, a następnie fatalne podanie Piekarskiego (BAŁTYK)
    14'
    Pressing Bałtyku, Kamola (ARKA II) wykopał piłkę na aut
    15'
    Jedynie Martyniuk (BAŁTYK) przebywa na połowie biało-niebieskich
    15'
    Uderzenie Adamusa (BAŁTYK) nad bramką Arki
    16'
    Ładna wymiana piłki w ataku przez Bałtyk, ale Danilczyka (BAŁTYK) zatrzymał Kamola (ARKA II)
    [ICO]
    18'
    Doskonałą sytuację zmarnował Słowiński (ARKA II), który z 5. metra strzelił obok słupka.
    19'
    Dośrodkowanie Drzymały (BAŁTYK) z rzutu wolnego pewnie wyłapuje Kamola (ARKA II)
    23'
    Zła wrzutka Kwaśnika (ARKA II) z rzutu wolnego. Od bramki Grubba (BAŁTYK)
    [ICO]
    25'
    Bardzo ładna indywidualna akcja Wojowskiego (ARKA II), który obrócił się z piłką i uderzył zza pola karnego. Piłka przeleciała jednak obok bramki.
    29'
    Faul Barnika (BAŁTYK) na Patelczyku, ale bez kartki
    [ICO]
    30'
    Nareszcie obudzili się kibice intonując głośne "Arka Gdynia!"
    33'
    Słabszy moment gry, tempo wyraźnie siadło.
    34'
    Potężna i wysoka wrzutka Adamusa (BAŁTYK) z rzutu wolnego. Kamola (ARKA II) zderzył się z Danilczykiem (BAŁTYK). Piłka boza boiskiem i od bramki grę wznawia golkiper Arki
    35'
    Znowu wysoko wyszli zawodnicy Bałtyku, ale ich chaotyczne ataki rozbijają się o defensywę Arki
    [ICO]
    36'
    [0:1] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danilczyk.
    36'
    Wrzutka Bułki (BAŁTYK) z lewej strony, "kocioł" w polu karnym i uderzenie Danilczyka (BAŁTYK) z bliskiej odległości.
    [ICO]
    36'
    Żółtą kartką został ukarany K.Patelczyk (ARKA II).
    38'
    Na boisko padł Bułka (BAŁTYK) zwijając się z bólu. Wolny dla Bałtyku,ale bez kartki.
    [ICO]
    38'
    Strata bramki zachęciła do dopingu kibiców Arki.
    [ICO]
    40'
    [1:1] ARKA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski.
    40'
    Surdykowski (ARKA II) dostał piłkę w polu karnym i "rogalem" posłał piłkę obok Grubby (BAŁTYK). To trzecie trafienie napastnika w drugim meczu po kontuzji
    [ICO]
    44'
    [2:1] ARKA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski.
    [ICO]
    44'
    Żółtą kartką został ukarany Danilczyk (BAŁTYK).
    44'
    Zakotłowało się w polu karnym Bałtyku, w zamieszaniu do piłki dopadł Surdykowski (ARKA II) dając prowadzenie Arce
    [ICO]
    45'
    Na trybunach zbiórka pieniędzy do puszek na akcję charytatywną "żółto-niebieski Mikołaj"
    45'
    Koniec pierwszej połowy. Arka II - Bałtyk 2:1
    [ICO]
    Gwizdy i nie tylko "witają" wychodzących na boisko piłkarzy Bałtyku
    46'
    Rozpoczęła się druga połowa spotkania
    [ICO]
    46'
    "Arka gol, Arka gol" - śpiewają kibice żółto-niebieskich
    47'
    Uderzenie Bałtyku wysoko nad bramką Kamoli (ARKA II)
    [ICO]
    48'
    Żółtą kartką został ukarany Bodzak (BAŁTYK). za faul na Słowińskim
    [ICO]
    48'
    Kamola (ARKA II) otrzymał czerwoną kartkę.
    [ICO]
    48'
    Bramkarz Arki wyszedł z pola karnego by nieprzepisowo przerwać atak wychodzącego z nim sam na sam Bułki (BAŁTYK). Decyzja sędziego mogła być tylko jedna.
    [ICO]
    48'
    Kibice żegnają brawami opuszczającego boisko bramkarza
    [ICO]
    51'
    ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwaśnik, w jego miejsce wchodzi 17-letni golkiper Dawid Kędra.
    [ICO]
    52'
    [2:2] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drzymała.
    [ICO]
    52'
    Nierozgrzany i źle ustawiony bramkarz Arki wpuścił uderzenie z rzutu wolnego. Czerwona kartka i gol, ależ zwrot akcji!
    [ICO]
    57'
    Rzut wolny dla Bałtyku. Uderzenie Bułki (BAŁTYK) z ponad 25 metrów z najwyższym trudem i dość niepewnie odbija Kędra (ARKA II)
    [ICO]
    58'
    Żółtą kartką został ukarany Surdykowski (ARKA II).
    [ICO]
    59'
    Kędra (ARKA II) wygrywa pojedynek sam na sam z Bułką (BAŁTYK)
    [ICO]
    60'
    Żółtą kartką został ukarany Prusaczyk (BAŁTYK).
    [ICO]
    61'
    Uderzenie Bałtyku w słupek! Stremowany Kędra (ARKA II) wyraźnie nie radzi sobie z presją, bo ta piłka nie powinna go minąć
    62'
    Bałtyk poczuł "krew" i rzucił się do zdecydowanych ataków
    [ICO]
    63'
    Żółtą kartką został ukarany Strzelecki (ARKA II).
    [ICO]
    64'
    Żółtą kartką został ukarany... rozgrzewający się za linią końcową boiska Filip Patok (ARKA II).
    65'
    Strzelecki (ARKA II) za daleko wypuścił sobie piłkę. Od bramki Grubba (BAŁTYK)
    [ICO]
    67'
    ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza K.Patelczyk, w jego miejsce wchodzi Sulewski.
    68'
    Dynamiczna dwójkowa akcja Surdykowskiego (ARKA II) i Wojowskiego (ARKA II), ale ten drugi został powstrzymany przez obronę Bałtyku
    69'
    Obrońcy Bałtyku zostawiają zdecydowanie za dużo miejsca Surdykowskiemu (ARKA II)
    [ICO]
    71'
    [2:3] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamus.
    71'
    Gol kuriozum. Z rzutu rożnego wrzucał Adamus (BAŁTYK), a nieszczęśliwie interweniujący w powietrzu Kędra (ARKA II) praktycznie wepchnął sobie piłkę do bramki.
    75'
    Wyrównana gra w środku pola, ale Bałtyk wyraźnie ma chęć na kolejną bramkę
    [ICO]
    77'
    ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gałecki, w jego miejsce wchodzi Bębenek.
    78'
    Atak Bułki (BAŁTYK) powstrzymany przez Robakowskiego
    [ICO]
    80'
    BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piekarski, w jego miejsce wchodzi Kiełdanowicz.
    80'
    Kiełdanowicz (BAŁTYK) miał okazję by główkować na bramkę, ale minął się z piłką
    [ICO]
    81'
    Żółtą kartką został ukarany Drzymała (BAŁTYK). To już dziewiąta kara w tym spotkaniu.
    [ICO]
    83'
    ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Róg, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
    [ICO]
    83'
    BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drzymała, w jego miejsce wchodzi Byczkowski.
    85'
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Bałtyku. Na raty strzelali żółto-niebiescy, ale z opresji zwycięsko wyszedł Grubba (BAŁTYK).
    [ICO]
    86'
    Żółtą kartką został ukarany Bębenek (ARKA II).
    [ICO]
    87'
    "Areczko gramy do końca" śpiewają kibice
    88'
    Dość komiczna strata piłki przez Barnika (BAŁTYK), ale bez konsekwencji dla Bałtyku
    [ICO]
    89'
    Poprzeczka uratowała Arkę po niespodziewanym strzale z dystansu!
    [ICO]
    90'
    Sędzia doliczył aż 7 minut do regulaminowego czasu gry.
    90+2
    Decyzja arbitra to efekt częstego przerywania gry po licznych faulach, których nie brakuje w spotkaniu. Wystarczy spojrzeć na ilość kartek.
    90+4
    Cała Arka poza bramkarzem na połowie Bałtyku.
    90+6
    Daleki wykop Grubby (BAŁTYK) z bramki i atak Bałtyku przerwany przez faul.
    90+7
    Strzał po ziemi i tym razem pewna interwencja Kędry (ARKA II)
    [ICO]
    90+7
    Arka wywalczyła rzut rożny. W pole karne rywali biegnie nawet zachęcany przez kibiców Kędra (ARKA II)!