Dmytro Doroszczuk w Torus Wybrzeże. Duże wzmocnienie piłkarzy ręcznych

20 lipca 2021, 16:00
Rafał Sumowski

Torus Wybrzeże Gdańsk

Dmytro Doroszczuk ma na koncie występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. Doświadczony Urkainiec związał się z Wybrzeżem na 2 lata. Więcej zdjęć (1)

Dmytro Doroszczuk ma na koncie występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. Doświadczony Urkainiec związał się z Wybrzeżem na 2 lata.

fot. Torus Wybrzeże Gdańsk

Dmytro Doroszczuk ma na koncie występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. Doświadczony Urkainiec związał się z Wybrzeżem na 2 lata.

fot. Torus Wybrzeże Gdańsk

Dmytro Doroszczuk został nowym piłkarzem ręcznym Torus Wybrzeże Gdańsk. 34-letni obrotowy reprezentował ostatnio barwy klubu Sporting Lizbona, z którym występował w Lidze Europejskiej. Ukrainiec związał się z gdańskim klubem dwuletnim kontraktem. Zespół prowadzony przez Mariusza Jurkiewicza rozpoczął już treningi i 6 sierpnia zamierza zainaugurować sparingi. PGNiG Superliga wystartuje na początku września.Torus Wybrzeże Gdańsk z licencją na PGNiG SuperligęDmytro Doroszczuk podpisał dwuletni kontrakt z Torus Wybrzeże. 34-letni obrotowy pochodzi z Wołynia. W swojej karierze reprezentował m.in. Motor Zaporoże i Dynamo Mińsk, z którymi rywalizował w Lidze Mistrzów.

Ostatni sezon spędził w portugalskim Sportingu Lizbona, z którym występował w Lidze Europejskiej, czyli na drugim poziomie międzynarodowej rywalizacji klubowej na naszym kontynencie. Mierzący 202 cm zawodnik odnajduje się dobrze także na pozycji centralnego obrońcy. W Wybrzeżu ma pomóc zarówno w ataku jak i w defensywie.

- Jestem zadowolony, że trafiłem do Gdańska. Damian Wleklak i Mariusz Jurkiewicz byli bardzo zainteresowani moją osobą i namawiali mnie do gry. Czułem się tutaj potrzebny i chcę pomóc drużynie w osiągnięciu dobrych wyników. Wierzę, że moje doświadczenie z Champions League i gry w zespołach, gdzie preferuje się twardą piłkę ręczną, pomoże drużynie w nadchodzącym sezonie - mówi Doroszczuk, który będzie występował z numerem 14 na koszulce.

Boisko z finałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dla Torus Wybrzeże Gdańsk. Poznaj szczegółyRuchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszli: Dmytro Doroszczuk (pozycja: obrotowy, poprzedni klub: Sporting Lizbona, kontrakt na 2 sezony, Miłosz Wałach (bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielcena 2 sezony)

Przedłużyli kontrakty: Jakub Powarzyński (rozgrywający) Mateusz Kosmala (prawy skrzydłowy, koniec wypożyczenia z MMTS Kwidzyn, transfer definitywny, umowa do 31 maja 2023 roku) Piotr Papaj (lewoskrzydłowy, do 31 maja 2023), Jacek Sulej (rozgrywający, do 31 maja 2022), Krzysztof Gądek (rozgrywający, do 31 maja 2023), Santiago Mayo Mosquera (rozgrywający, narodowość: Kolumbia, do 31 maja 2023), Artur Chmieliński (bramkarz, do 31 maja 2022), Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Ważne kontrakty: Mateusz Jachlewski (skrzydłowy/rozgrywający), Mateusz Wróbel (lewy rozgrywający), Jeremi Stojek (lewoskrzydłowy), Patryk Pieczonka (lewy rozgrywający), Leonardo Comerlatto (prawy rozgrywający, Brazylia), Daniel Leśniak (skrzydłowy)

Odeszli: Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Może zostać: Jakub Powarzyński (rozgrywający)

Może odejść: Dawid Wodziński (bramkarz)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadraUkrainiec jest drugim zawodnikiem po Miłoszu Wałachu, który wzmocnił Torus Wybrzeże. Gdański klub wygrał rywalizację o tego zawodnika z Azotami Puławy, które również chciały mieć w składzie doświadczonego reprezentanta Ukrainy.

- Wiemy, że takiego zawodnika jak Dmytro w swoich szeregach chciało mieć sporo klubów. Dla nas to była pozycja, którą mocno chcieliśmy wzmocnić. Cieszymy się, że wybrał naszą ofertę. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi sponsorzy, chociaż też w licytacji nie braliśmy udziału. Staramy się prowadzić klub rozsądnie i z roku na rok, wzmacniać pewne pozycje. Wierzymy, że zarówno przyjście Miłosza i Dmytro pozwoli osiągnąć lepsze wyniki przez naszą drużynę w nadchodzącym sezonie - wyjaśnia prezes Wybrzeża Jacek Pauba.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Stroje na sezon 2021/22 i rekompensata za karnetyGdańszczanie rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Trener Jurkiewicz zaplanował już sparingi. Te ruszą 6 sierpnia, choć pierwszy rywal pozostaje do ustalenia. Później Wybrzeże czekają mecze z czeskim Banikiem Karwina, MMTS Kwidzyn oraz udział w czwórmeczach i turniejach. Łącznie czerwono-biało-niebiescy powinni rozegrać siedem lub osiem meczów. Rozgrywki PGNiG Superligi ruszą we wrześniu. Terminarz rozgrywek nie został jeszcze opublikowany.

Terminarz sparingów Torus Wybrzeże Gdańsk
6 sierpnia, rywal i miejsce do ustalenia
13 sierpnia, Cedry Wielkie, Banik Karwina
14 sierpnia, Cedry Wielkie, Banik Karwina
17 sierpnia, Kwidzyn, MMTS Kwidzyn
20-21 sierpnia, turniej w Gdańsku, MKS Kalisz, Pogoń Sandra Spa Szczecin
27 sierpnia, turniej w Bartoszycach

Opinie wybrane


wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.