stat

Duże osłabienie futsalistów AZS UG. Pawicki uszkodził oko

9 lipca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

AZS UG Gdańsk

Grający trener futsalistów AZS UG Gdańsk może stracić przynajmniej pół sezonu. Wojciech Pawicki doznał nieszczęśliwego wypadku podczas prac przy samochodzie, śrubokrętem uszkodził oko. - Jestem już po operacji, pełne wygojenie może zająć pół roku. Na razie częściowo nie widzę, a rokowania są niepewne - mówi lider akademików, którzy rozpoczną sezon 15 lub 16 września meczem w Gliwicach.Do nieszczęśliwego wypadku doszło, gdy Wojciech Pawicki majsterkował przy samochodzie. Jedno z narzędzi uszkodziło mu oko. Futsalista jest już po zabiegu i choć w znacznym stopniu stracił widzenie, nie traci nadziei na powrót do zdrowia.

- Pełne wygojenie może zająć pół roku. Na razie częściowo nie widzę i nie ukrywam, że jest to uciążliwe. Rokowania są niepewne, ale możliwe, że odzyskam pełne widzenie. Teraz muszę się oszczędzać, unikać przede wszystkim mocnego wysiłku i uważać na ciśnienie w oku, więc ograniczę się do roli szkoleniowca. Mam jednak nadzieję wrócić do gry na drugą połowę sezonu - mówi grający szkoleniowiec AZS UG.
Jego podopieczni rozpoczną przygotowania 30 lipca, a sezon 15 lub 16 września wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice. Akademicy liczą na to, że nadchodzący sezon będzie w ich wykonaniu lepszy niż dwa poprzednie, w których utrzymywali się w ekstraklasie dopiero po meczach barażowych.

PRZECZYTAJ JAK FUTSALIŚCI UTRZYMALI SIĘ W ELICIE PO BARAŻACH

W nowym sezonie w zespole na pewno nie zagra już Michał Wiśniewski, który przeprowadza się do Piotrkowa Trybunalskiego za swoją partnerką Patrycją Ciurą, byłą szczypiornistką Vistalu Gdynia oraz AZS AWFiS Gdańsk, a ostatnio Sambora Tczew. Nad dalszą przyszłością w futsalu zastanawia się natomiast Tomasz Poźniak.

- Pracujemy nad wzmocnieniami, choć bez wielkich nazwisk. Budowa kadry na nowy sezon to wyzwanie, bo kilku chłopaków leczy jeszcze urazy. Postaramy się jednak, aby kolejny sezon był w naszym wykonaniu lepszy niż poprzedni. Zobaczymy jeszcze jakie składy zbudują rywale, bo niektórzy zaczynają naprawdę się zbroić - wyjaśnia Pawicki.
Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej Futsal Ekstraklasy zespoły rozegrają po 22 spotkania. Następnie tabela zostanie podzielona na dwie szóstki: grupę mistrzowską i spadkową, w których każdy rozegra dodatkowe 5 meczów. Spadną drużyny z miejsc 11 i 12, a ta z miejsca 10 zagra w barażach o utrzymanie.

AZS UG MA TEŻ ZESPÓŁ FUTSALISTEK. PRZECZYTAJ JAK ZOSTAŁY AKADEMICKIMI MISTRZYNIAMI POLSKI

Terminarz AZS UG w I rundzie Futsal Ekstraklasy 2018/19
1. kolejka - 15/16 września
Piast Gliwice (wyjazd)

2. kolejka - 29/30 września
AZS UŚ Katowice (dom)

3. kolejka - 6/7 października
Red Devils Chojnice (wyjazd)

4. kolejka - 13/14 października
Clearex Chorzów (wyjazd)

5. kolejka - 20/21 października
Słoneczny Stok Białystok (dom)

6. kolejka - 3/4 listopada
Acana Orzeł Jelcz-Laskowice(wyjazd)

7. kolejka - 10 listopada
Gatta Zduńska Wola (dom)

8. kolejka - 17/18 listopada
Red Dragons Pniewy (wyjazd)

9. kolejka - 24/25 listopada
FC Toruń (dom)

10. kolejka - 1 grudnia
Pogoń'04 Szczecin (dom)

11. kolejka - 8/9 grudnia
Rekord Bielsko-Biała (wyjazd)