Dramat młodzieżowca Arki Gdynia. Dawid Markiewicz znów poważnie kontuzjowany

31 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Jacek Główczyński, dak.

Arka Gdynia

Dawid Markiewicz w pierwszy meczu tego sezonu doznał kontuzji kolana, po której pauzował ponad dwa miesiące, a teraz na treningu złamał kość strzałkową. Więcej zdjęć (1)

Dawid Markiewicz w pierwszy meczu tego sezonu doznał kontuzji kolana, po której pauzował ponad dwa miesiące, a teraz na treningu złamał kość strzałkową.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Dawid Markiewicz w pierwszy meczu tego sezonu doznał kontuzji kolana, po której pauzował ponad dwa miesiące, a teraz na treningu złamał kość strzałkową.

fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Dawid Markiewicz może mówić o kolejnym dramacie. Na treningów doznał złamania kości strzałkowej i czeka go kolejna długa przerwa w grze. A przecież w tym sezonie to 21-letni rozgrywający miał być podstawowym młodzieżowcem Arki Gdynia. Te plany trzeba było zweryfikować, gdy już w pierwszym oficjalny meczu doznał kontuzji kolana, po której pauzował ponad dwa miesiące.Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 4:0 - relacja- Dawid ma złamaną kość strzałkową. Do niefortunnego zdarzenia doszło na jednym z treningów. Najważniejsze, że jest już po operacji. Teraz musimy czekać na jego powrót - mówi nam Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia.
Dla Dawida Markiewicza to kolejny dramat. W sezonie, w którym miał być podstawowym młodzieżowcem Arki, rozegrał zaledwie trzy spotkania. I nie wiadomo, czy jeszcze w bieżących rozgrywkach zdąży wrócić do gry.

Arka Gdynia otrzyma 2,3 mln zł za promocję Gdyni i GCS wiosną 2021 rokuDawid Markiewicz

Dawid Markiewicz

Dane:

ur.:
2000-01-27
wzrost.:
173
waga.:
66
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Przypomnijmy, że 21-letni rozgrywający do pierwszej drużyny został włączony w maju ubiegłego roku. W ekstraklasie zadebiutował w ekstraklasie w 35. kolejce, a co więcej w trzech kończących rozgrywki kolejkach miał miejsce w wyjściowej "11". Jego pozycję w podstawowym składzie ugruntowały letnie sparingi.

Paweł Abbott, były napastnik Arki Gdynia ocenia zmiany, które ostatnio dokonały się w klubieJednak te plany piłkarz, jak przede wszystkim ówczesny trener - Ireneusz Mamrot, musieli zweryfikować już w pierwszym oficjalny meczu sezonu 2020/21. W Pucharze Polski, w spotkaniu z GKS 1962 Jastrzębiem Markiewicz doznał kontuzji, a na boisku spędził niewiele ponad pół godziny.

Dawid leczył się ponad 2 miesiące, a do "11" dzięki temu ponownie wskoczył Mateusz Młyński, który obecnie jest już jedną nogą w Wiśle Kraków. Po kontuzji rozgrywający zagrał w dwóch meczach w podstawowym składzie w ciągu 5 dni, ale po porażce w Gdyni z GKS Bełchatów 1:2, już więcej nie pojawił się na boisku. Jego pech był szansą dla Mikołaja Łabojko.

Teraz jego nadzieje na powrót do składu Markiewicza prysły na treningu. Czy w związku z tym klub zamierza zaangażować na jego miejsce zmiennika. Poprzednio już w trakcie rundy wypożyczono Bartosza Bonieckiego z Pogoni Szczecin, z którego zrezygnowano zimą. Przypomnijmy, że okienko transferowe jest otwarte do 24 lutego.

- Obecnie skupiamy się na tym, co mamy. Natomiast jakieś ruchy jeszcze będą, ale nie powiem, w którą stronę. Cały czas trzymamy rękę na pulsie - mówi trener Marzec.

Zimowe okno transferowe w polskiej piłce nożnej otwarte, ale nie dla wszystkich ligZIMOWE RUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA W SEZONIE 2020/21:


Przyszli:
 • Haris Memić (paszport: Holandia, pozycja obrońca, poprzedni klub: Bytovia, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2021 z opcją przedłużenia)
 • Luis Valcarce Vidal (Hiszpania, obrońca/skrzydłowy, bez klubu, 30.06.2022 z opcją przedłużenia)
 • Fabian Hiszpański (obrońca/skrzydłowy, KKS 1925 Kalisz, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)
 • Paweł Sasin (obrońca, Górnik Łęczna, 30.06.2022)
 • Maciej Rosołek (napastnik, Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2021)
 • Christian Aleman (Ekwador, ofensywny pomocnik, Guayaquil City FC, Ekwador, 30.06.2022)
 • Dariusz Marzec (I trener, Stal Mielec, 30.06.2021 z opcją przedłużenia o rok)
 • Dawid Musiał (trener przygotowania motorycznego, Sandecja Nowy Sącz)
 • Janusz Świerad (asystent pierwszego trenera, Stal Mielec)

Odeszli:
 • Maciej Jankowski (napastnik, Stal Mielec)
 • Bartosz Boniecki (skrzydłowy, Błękitni Stargard po skróceniu wypożyczenia z Pogoni Szczecin)
 • Bartosz Kwiecień (obrońca, skrócenie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok)
 • Andrzej Witan (bramkarz, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, nowy klub Olimpia Elbląg)
 • Adam Marciniak (obrońca, ŁKS Łódź, transfer definitywny)
 • Ireneusz Mamrot (I trener, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
 • Adrian Siemieniec (asystent pierwszego trenera)
 • Łukasz Radzimiński (trenerem przygotowania motorycznego i diagnostyki)

Mogą odejść:
 • Mateusz Młyński (pomocnik, Wisła Kraków, podpisał kontrakt od 1.07.2021)
 • Szymon Drewniak (pomocnik, zainteresowany klub: Odra Opole)
 • Jakub Wawszczyk (obrońca, rozwiązanie kontraktu lub wypożyczenie

Arka Gdynia - pełna kadra pierwszej drużyny

Opinie wybrane


wszystkie opinie (58)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.