Rezerwy Arki uległy Kaszubii

6 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Dwa gole Mateusza Węsierskiego nie wystarczyły Arce II do wygranej nad Kaszubią. Dwa gole Mateusza Węsierskiego nie wystarczyły Arce II do wygranej nad Kaszubią.

Rezerwy Arki Gdynia przegrały na własnym boisku z Kaszubią Kościerzyna 2:4 (1:1). Podopieczni Roberta Wilczyńskiego rozpoczęli od prowadzenia, a później musieli doprowadzić do remisu. Dwa trafienia Mateusza Węsierskiego nie wystarczyły. O porażce żółto-niebieskich zadecydowały dwa gole, które goście zdobyli w 73 i 74 minucie. W niedzielę o godz. 11 Lechia II Gdańsk podejmie GKS Przodkowo. Pauzę w III lidze zaliczy Bałtyk Gdynia, który miał grać w tej kolejce z wycofanym z rozgrywek Chemikiem Police.

Bramki: Węsierski 7, 59 - Lisowski samobójcza 12, Troka 50, Przybyszewski karny 73, Wysiecki 74

ARKA II: Miszczuk - Izdebski, Lisowski, Wojcinowicz, Wojowski - Hebel (82 Foks), Wolak (77 Regulski) - Lomski (61 Bach), Tomasiewicz, Czapłygin (67 Nowicki) - Węsierski

Zwycięstwo w środowym pojedynku pozwoliłoby gdynianom wyprzedzić Kaszubię w tabeli Grupy Bałtyckiej III ligi, co byłoby cenne w kontekście walki o utrzymanie w rozgrywkach na przyszły sezon. Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego wsparci m.in. Patrikiem LomskimGrzegorzem Tomasiewiczem z pierwszej drużyny, rozpoczęli bardzo udanie.

Już na początku meczu prowadzenie zdobył dla gospodarzy Mateusz Węsierski po dośrodkowaniu Mateusza Czapłygina. Niestety, chwilę później piłkę do własnej bramki pechowo skierował Daniel Lisowski.

Po przerwie Kaszubia wyszła na prowadzenie. Strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów pokonany został źle interweniujący Jakub Miszczuk. Wkrótce do wyrównania doprowadził Węsierski i wydawało się, że Arka II wraca do gry.

Na niespełna kwadrans przed końcem gry goście wywalczyli jednak rzut karny po faulu Tomasza Wojcinowicza i wykorzystali go odzyskując prowadzenie. Minęła niespełna minuta od czasu, gdy Miszczuk wyciągnął piłkę z siatki po raz trzeci, a musiał robić to po raz czwarty. Tym razem dał się zaskoczyć mocnym uderzeniem zza pola karnego.

- Po dobrym meczu w Szczecinie i udanym otwarciu dzisiaj wydawało się, że idzie ku dobremu. Niestety popełniliśmy zbyt dużo błędów indywidualnych i zespołowych nie pozwoliło nam na zdobycie punktów. Musimy zapomnieć o tym spotkaniu, wyciągnąć wnioski i przyszykować się na derbowy pojedynek z Lechią II, który czeka nas w następnej kolejce - mówi trener Wilczyński.

Centralna Liga Juniorów
Arka Gdynia - Arka Nowa Sól, niedziela, godz. 13, Narodowy Stadion Rugby, ul.