Rugbiści Arki wygrali dla... Lechii

16 marca 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
jag.

Arka Rugby

Rugbiści Arki aż 13 razy zanosili piłkę na pole punktowe Czarnych. Na zdjęciu Radosław Rakowski. Więcej zdjęć (1)

Rugbiści Arki aż 13 razy zanosili piłkę na pole punktowe Czarnych. Na zdjęciu Radosław Rakowski.

fot. Dominik Staniszewski / Trojmiasto.pl

Rugbiści Arki aż 13 razy zanosili piłkę na pole punktowe Czarnych. Na zdjęciu Radosław Rakowski.

fot. Dominik Staniszewski / Trojmiasto.pl

Rugbiści Arki z kompletem punktów wygrali rozgrywki w grupie północnej Pucharu Polski i z pierwszego miejsca awansowali do ogólnopolskich półfinałów. W ostatnim meczu na szczeblu regionalnym gdynianie rozgromili u siebie Czarnych Pruszcz Gdański 71:12 (29:0). Sukces "Buldogów" oznacza, że dalej grać będzie również Lechia Gdańsk, a wyeliminowani zostali I-ligowcy.Punkty dla Arki: Radosław Rakowski 17, Szymon Sirocki 15, Craig Bachurzewski 5, Daniel Bartkowiak 5, Krzysztof Korbolewski 5, Daniel Podolski 5, Władysław Grabowski 5, Robert Andrzejczuk 5, Konrad Chromiński 5, Wiktor Zaradzki 4
Punkty dla Czarnych: Patryk Narwojsz 7, Daniel Skonieczny 5

ARKA: Bartkowiak, Podolski, Wojaczek - Zdunek, Andrzejczuk - Bachurzewski, Perzak, Grabowski - Plichta - Zaradzki - Rakowski, Chromiński, Szrejber, Sirocki - Simionkowski oraz Bojke, Olejniczak, Korbolewski, Grzenkowicz, Hawrysiuk

ARKA Gdynia


Stało się tak, jak zapowiadał Maciej Stachura. Arka nie uległa pokusie, aby "wyrzucić" z dalszych rozgrywek dużo mocniejszego rywala, jakim od Czarnych jest Lechia. Gdańszczanie zostaliby wyeliminowani, jeśli I-ligowcy wyjechaliby z Gdyni ze zwycięstwem.

DLACZEGO ARKA ZAGRAŁA DLA LECHII?

O tym, że taki scenariusz nie ma szans na realizację przekonał Craig Bachurzewski. Wystawiony tym razem w trzeciej linii młyna rugbista zdobył przyłożenie już w 5. minucie. Tym samym rozwiązał worek punktowy.

Wynik systematycznie wzrastał, mimo że miejscowy szkoleniowiec stopniowo wprowadzał rezerwowych. - Chciałem, aby wszyscy zawodnicy mogli się wykazać. Dwie zmiany były wymuszone również przez kontuzje. Z urazami zeszli Bachurzewski i Zdunek. W tym drugim przypadku, nie wiemy jeszcze jak poważna to dolegliwość, gdyż Arek będzie musiał prześwietlić skręcony staw skokowy. W przypadku Craiga skończy się zapewne na zbiciu - mówi trener Stachura.

Czarni pierwsze z dwóch przyłożeń, które zanotowali w tym meczu, zdobyli w 66. minucie. Daniel Skonieczny przedarł się na gdyńskie pole punktowe przy wyniku 51:0.

- Od początku meczu mieliśmy dużą przewagę. Zwłaszcza była ona widoczna w młynie, a potem praktycznie w każdym elemencie. Cieszę się, że z dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy nie grali w ostatnich meczach. To dobrze rokuje na przyszłość. Dowodzi, że mamy szeroką kadrę - podkreśla gdyński szkoleniowiec, który tego dnia nie mógł skorzystać m.in. z kadrowiczów: Łukasza Szostka i Tomasza Stępnia.

Typowanie zakończone 1 pkt.

ARKA Gdynia 71:12 Czarni Pruszcz Gdański
16 marca 2013, godz. 14:00

Tak typowano 446 typowań

98% ARKA Gdynia
0% REMIS
2% Czarni Pruszcz Gdański


Końcowa tabela grupy północnej Pucharu Polski:
1. Arka Gdynia 3 3 0 0 15 135: 34
2. Lechia Gdańsk 3 1 0 2 6 85: 59
3. Ogniwo Sopot 3 1 0 2 5 35: 69
4. Czarni Pruszcz Gdański 3 1 0 2 4 29:122


W półfinałach rywalami trójmiejskich drużyn będą Budowlani Łódź i Pogoń Awenta Siedlce, które okazały się najlepsze w grupie południowej.

W niej startowały zaledwie trzy drużyny. O tym, z kim zagra Arka, a z kim Lechia, dowiemy się dopiero 14 kwietnia. Mecz liderów grupy południowej już po raz drugi został przełożony z powodu braku możliwości przygotowania boiska w Siedlcach z uwagi na zimową aurę.

jag.

Opinie (32) 6 zablokowanych

 • Brawo Arka za formę i postawę fair play!!!

  • 35 0

 • nie ma co sie dziwic postawy to normalne w tym sporcie!

  Tylko na cholere te dziadostwo z krakowa przychodzilo na mecz ?

  • 19 10

 • (2)

  Arka wygrała dla siebie i swoich kibiców, ot cała filozofia :-)

  • 23 0

  • Jakich kibiców ??

   Gdyby nie ta grupa Krakusów to by było może z 30-40 osób.

   • 1 0

  • PPPPPPPPPPPPPPPPPoooooooooooooollllllllllsssssssskkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaa

   Polska gola Polska wygra z Ukraino

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.