E-sport. Ekstraklasa Games w FIFA 20 dla kibiców Lechii Gdańsk i Arki Gdynia

18 listopada 2019, 15:15
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

E-sport. Streamerki z Gdańska w produkcji Netflix burzą stereotypy

Możesz zostać reprezentantem Lechii Gdańsk lub Arki Gdynia w drugiej edycji największego turnieju FIFA 20 w Polsce - Ekstraklasa Games. Kwalifikacje na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One rozegrane zostaną dla kibiców każdego klubu osobno. Biało-zieloni rywalizować będą 28 listopada, a żółto-niebiescy 16 grudnia. Najlepsi będą reprezentować kluby podczas turnieju finałowego w rundzie zimowej 11 i 12 stycznia.Ekstraklasa Games - zapisy dla kibiców Lechii Gdański i Arki GdyniaEkstraklasa Games
należy do ekskluzywnego grona turniejów na licencji FIFA 20 Official League Qualifier. Oznacza to, że najlepsi gracze rywalizują w turnieju także o punkty do rankingu FIFA 20 Global Series i możliwość walki o awans na mistrzostwa świata FIFA eWorld Cup. W tym sezonie wydawca gry EA Sports, przyznał rozgrywkom Ekstraklasa Games większą liczbę punktów rankingowych niż rok temu. Świadczy to o rosnącej randze tego wydarzenia.

- Od ubiegłego roku należymy do ekskluzywnego grona lig, które uruchomiły profesjonalne rozgrywki e-sportowe. Patrząc na wyniki poprzedniej edycji Ekstraklasa Games widzimy duży entuzjazm uczestników oraz możliwość rozwoju tego projektu. W pierwszym sezonie zarejestrowało się ponad 17 tys. graczy. Transmisje w Polsat Games w trakcie pięciu dni rozgrywek śledziło 430 tys. widzów, a wszystkie transmisje online miały łącznie 1,3 mln wyświetleń. W całym sezonie strona Ekstraklasa Games zanotowała 860 tys. wyświetleń. Jesteśmy przekonani, że druga edycja dorówna pierwszej poziomem rywalizacji i dostarczy jeszcze więcej emocji ze względu na przejście z systemu rozgrywek ligowego na turniejowy - mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Ekstraklasa Games - relacja turnieju finałowego 1. edycji

W odróżnieniu do poprzedniego sezonu, w nadchodzącej edycji turniej będzie składał się z rundy zimowej, wiosennej i finałowej. W ostatniej wezmą udział najlepsi gracze z całego sezonu, natomiast dwie pierwsze zaczną się od kwalifikacji online (oddzielne dla każdego klubu ekstraklasy na obu konsolach) i zostaną zakończone finałami, w których udział wezmą zwycięzcy klubowych turniejów kwalifikacyjnych. W finałach każdej z rund, kluby ekstraklasy będą reprezentowane po jednym graczu na konsolach: PlayStation 4 i Xbox One.

Warto dodać, że rywalizacja w turnieju będzie odbywać się niezależnie od siebie na obu konsolach. Tak, jak ma to miejsce w pozostałych międzynarodowych ligach, w decydującym meczu finałowym, naprzeciw siebie staną najlepszy gracz w Polsce na PS4 oraz najlepszy gracz na Xbox One.

Po zakończeniu finałów rundy wiosennej i zimowej, kluby z ekstraklasy otrzymają punkty w zależności od miejsca w klasyfikacji generalnej. Najlepsze osiem zespołów na obu konsolach będę premiowane awansem do rundy finałowej, którą będzie transmitował kanał Polsat Games.

Arka Gdynia eSports - strona internetowa
Lechia Gdańsk/Raging Lions - strona internetowaKażdy może wziąć udział w internetowych kwalifikacjach, by zagrać w swoim ulubionym klubie. Turniej eliminacyjny dla kibiców Lechii Gdańsk odbędzie się 28 listopada. Natomiast fani Arki Gdynia o wakat w drużynie zagrają 16 grudnia. W obu przypadkach rozpoczną się one o godz. 18, więc zapisów można dokonywać maksymalnie na 10 minut przed startem turnieju. Obecnie akces uczestnictwa zgłosiło odpowiednio ponad 200 i 100 graczy.

- Reprezentowanie klubu to coś więcej niż tylko prestiż. To wartość dodana dla kibica Arki Gdynia, któremu nie jest dane reprezentować ukochanego klubu na prawdziwej murawie, lecz może to zrobić na tej wirtualnej w grze FIFA 20, w żółto-niebieskich barwach. Dla graczy, którzy chcą wskoczyć na e-sportową "karuzelę" to również szansa na zaakcentowanie swojej obecności wśród kolegów z branży. Zwycięstwo w kwalifikacjach wiąże się również z najprzyjemniejszą częścią eventu - wyjazdem na turniej finałowy, który jest sponsorowany przez Arkę Gdynia, czy też sesją zdjęciową, ukazaniem się na grafikach w klubowych mediach oraz innymi wizerunkowymi kwestiami ze strony marketingowej. Jesteśmy jednym z niewielu klubów, które posiadają własną sekcję e-sportową i liczymy, że w tym sezonie znajdziemy się w ścisłej czołówce. Przed sezonem dokonaliśmy roszad w składzie aby osiągnąć lepsze wyniki niż w ubiegłym sezonie. Bardzo liczymy na naszych nowych zawodników - Gracjana "ElPolako" Gołębiewskiego oraz Dominika "Bogyysa" Bogusia, którzy osiągają bardzo dobre wyniki min. w trybie FUT Champions, gdzie rywalizują z najlepszymi gaczami na świecie - mówi nam Stanisław Wrzosek, menedżer ds. marketingu klubu.
Mecze kwalifikacyjne będą rozgrywane w systemie turniejowym. Finały rundy zimowej odbędą się 11 i 12 stycznia 2020 roku. Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez dwóch graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox).

Do udziału w turnieju można zarejestrować się poprzez oficjalną stronę EkstraklasaGames.org. W ramach kwalifikacji rozegranych zostanie 32 turnieje online dla kibiców wszystkich 16 klubów ekstraklasy na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One.

Piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia w reprezentacjach narodowych- W drugim sezonie Ekstraklasa Games stawiamy sobie za cel zaangażowanie jak największej części polskiej społeczności fanów FIFA 20. Nowy format rozgrywek i doświadczenie z poprzedniej edycji pozwolą nam - wspólnie z klubami ekstraklasy - opowiedzieć jeszcze lepsze historie i maksymalnie dopracować telewizyjne show. Nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy pierwsze z przygotowanych niespodzianek. Druga edycja Ekstraklasa Games to drugie tyle (e)sportowych emocji, które z niezmienną dumą dostarczamy polskim graczom - mówi Bartosz Pawlik, dyrektor zarządzający Polsat Games.
W ubiegłym sezonie biało-zieloni w składzie: Łukasz "Sadi" Sadło, Mariusz "Kal" Mirek (obaj PlayStation 4), Tomasz "Toninho" Galiński, Alan "Cosanero" Kosiński (obaj Xbox One) zakończyli rozgrywki na pozycjach 5-8. Nieco niżej, bo na 9. miejscu znaleźli się żółto-niebiescy. W drużynie byli: Michał "Owca" Owcarzak, Adrian "Tsubasaozora95" Bąk (obaj PlayStation 4), Jakub "Bejott" Jakubowski, Michał "GentleMike" Lauer (obaj Xbox One). Górą byli gracze Pogoni Szczecin.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
Jagiellonia Białystok 2:0 ARKA Gdynia
24 listopada 2019, godz. 15:00

Tak typowano 376 typowań

70% Jagiellonia Białystok
14% REMIS
16% ARKA Gdynia

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
23 listopada 2019, godz. 20:00

Tak typowano 378 typowań

87% LECHIA Gdańsk
7% REMIS
6% ŁKS Łódź

dak.