Games Clash Masters 2019. Zwycięstwo Illuminar w e-sportowym turnieju w Gdyni

22 września 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Damian Konwent
aktualizacja:19:04 (22 września 2019)
Turniej Clash Games Masters 2019 w Gdynia Arena także w niedzielę

Polski zespół Illuminar pokonał niemiecki Sprout w wielkim finale Games Clash Masters i zdobył prestiżowe trofeum oraz nagrodę, w puli której było 100 tys. dolarów. Polacy do zwycięstwa potrzebowali zaledwie trzech map, na których wygrywali kolejno 16:13, 16:14 i 16:12. Sobotnie i niedzielne rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive przyciągnęły do Gdynia Arena wielkie tłumy, a podczas zmagań wszystkie miejsca były w pełni wypełnione.E-sport na Trojmiasto.pl - wszystkie artykułyAktualizacja, godz. 19

W ostatnim dniu rozgrywek w wielkim finale drugiej edycji Games Clash Masters na przeciw siebie stanęli gracze Illuminar Gaming i Sporut. Polacy w poprzednich dniach pokonywali m.in. x-kom AGO czy innych rodaków - Aristocracy. Przez ich ostatnie problemy wewnętrzne, taki obrót sytuacji nie był oczywisty dla każdego. Oskar "oskarish" Stenborowski i spółka stanęli jednak na wysokości zadania i udowodnili, że wciąż są mocną ekipą na polskiej scenie Counter Strike: Global Offensive.

Rywalizacja w finale rozgrywana była w systemie BO5 (do trzech zwycięstw, 1 mapa = 1 mecz). Na początek wylosowano mapę Mirage. Znacznie lepiej zaczęli niemieccy gracze, ale po zmianie stron to Polacy pokazali większą jakość i zwyciężyli 16:13. Wyrównana walka toczyła się również w drugim spotkaniu na Overpassie, gdzie o zwycięstwie przesądziła ostatnia runda (16:14). Polacy kropkę nad i postawili na Trainie, na którym pojedynek był już bardziej jednostronny. Sprout robiło co mogło, ale to Illuminar był zdecydowanie lepszy, dlatego mógł świętować po trzecim starciu.Najlepszym graczem w finale został Paweł "innocent" Mocek, który zakończył swój występ bilansem 81-58. Tuż za jego plecami znaleźli się Oskar "oskarish" Stenborowski, Michał 'mono' Gabszewicz, Daniel 'STOMP' Płomiński i Paweł 'reatz' Jańczak.

- Zwycięstwo w tak prestiżowej imprezie, jaką jest Games Clash Masters z pewnością doda nam skrzydeł. W ostatnim okresie miewaliśmy problemy, turnieje internetowe nie szły po naszej myśli, ale liczę, że to zwycięstwo będzie pewnego rodzaju momentem przełomowym. W finale najciężej było na Overpassie, bowiem musieliśmy nadgonić wynik, ale udało się i podwyższyliśmy prowadzenie. Nie przypuszczaliśmy, że uda nam się wygrać po trzech mapach, ale te ułożyły się na naszą korzyść i to wielki powód do radości - mówił nam po zwycięstwie Daniel "STOMP" Płomiński, gracz Illuminar.

Daniel "STOMP" Płomiński - wywiad z 2018 rokuKlasyfikacja końcowa Games Clash Masters 2019
1. Illimunar
2. Sprout
3-4. Furia
3-4. Aristocracy
5-6. BIG
5-6. DreamEaters
7-8. x-kom AGO
7-8. Syman

Wyniki meczów fazy pucharowej Games Clash Masters 2019:
półfinał
Sprout - Furia 2:1 (Inferno 9:16, Mirage 16:8, Train 16:13)
Illuminar - Aristocracy 2:1 (Mirage 16:10, Overpass 12:16, Nuke 16:13)

finał
Illuminar - Sprout 3:0 (Mirage 16:13, Overpass 16:14, Train 16:12)
Od piątku do niedzieli w Gdynia Arena odbywa się festiwal e-sportowy Games Clash Masters 2019. W drugiej edycji największego turnieju Counter Strike: Global Offensive w północnej Polsce do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Polską scenę reprezentują: Aristocracy, Illuminar Gaming oraz x-kom AGO, natomiast zagraniczną: BIG i Sprout (Nimecy), Furia (Brazylia), DreamEaters (Rosja), a także Syman (Kazachstan), które zastąpiło drużynę Avangar.

Pierwszego dnia zawodów bramy gdyńskiej hali były zamknięte dla publiczności, a gracze bili się o awans do półfinału w fazie grupowej. Po wielu godzinach zmagań promocję do sobotnich rozgrywek uzyskały: Sprout, Furia oraz polskie ekipy: Illuminar oraz Aristocracy.

Po ceremonii otwarcia, w której głos zabrał Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek rozpoczęto walkę o wielki finał. Przypomnijmy, że rywalizacja w półfinałowych starciach toczyła się do dwóch wygranych spotkań (jeden mecz = jedna mapa).

Games Clash Masters w Gdynia Arena - zapowiedźSkłady zespołów CS:GO na Games Clash Masters 2019:
Furia (13. miejsce w światowym rankingu): arT, yuurih, VINI, KSCERATO, ableJ
DreamEaters (18): kinqie, svyat, Krad, speed4k, Forester
BIG (22): tabseN, tizian, nex, XANTARES, smooya
Syman (24): t0rick, Ramz1kBO$$, neaLaN, Keoz, Perfecto
Sprout (33): syrsoN, Spiidi, denis, k1to, faveN
Aristocracy (41): TaZ, MINISE, rallen, mouz, dycha
Illuminar (69): innocent, reatz, oskarish, mono, STOMP
x-kom AGO (167): Furlan, leman, GruBy, Sidney, mhL


Praca sędziego na Games Clash Masters - wywiad z PETZOR-emNa początku doszło do pojedynku między niemieckim Sprout i brazylijską Furią. Na pierwszej mapie Inferno lepsi okazali się ci drudzy, wygrywając 16:9. Faworyt do awansu przegrał natomiast dwa kolejne spotkania na Mirage (16:8) i Train (16:3), dzięki czemu w finale jako pierwsi zameldowali się gracze z Niemiec.

Kibice najbardziej wyczekiwali jednak pojedynku pomiędzy Aristocracy a Illuminar. Spotkanie obu drużyn można było określić poniekąd derbami Polski ze względu na obecną popularność wśród fanów. Na początek wylosowano Mirage, więc spodziewano się udanego startu Wiktora "TaZa" Wojtasa i spółki. Jak się okazało wynikiem 16:10 zwyciężyli gracze Illimunar i to oni byli jedną nogą w niedzielnym finale. Po starciu numer dwa mieliśmy natomiast remis, bowiem rywale odgryźli się na Overpass, na którym zwyciężyli 16:12.

O awansie miała rozstrzygnąć mapa Nuke. Wypełniona niemalże do ostatniego miejsca widownia głośno dopingowała swoich ulubieńców. Pierwsze rundy były bardzo wyrównane, z delikatnym wskazaniem na Illuminar. Po zmianie stron w rolę antyterrorystów wcielili się gracze Aristocracy, jednak nie potrafili oni bronić bombsite'ów na tyle, by móc cieszyć się ze zwycięstwa. Tym samym po wygranej 16:13 do niemieckiego zespołu dołączył Oskar "oskarish" Stenborowski, Daniel "STOMP" Płomiński, Michał "mono" Gabszewicz, Paweł "innocent" Mocek, Paweł "reatz" Jańczak.

Games Clash Masters 2019 - wywiad z organizatoremW wielkim finale Illuminar i Sprout powalczą o prestiżowe trofeum i wielkie pieniądze. Przypomnijmy, że w puli nagród znajduje się 100 tysięcy dolarów. Oba zespoły mogą zmierzyć się nawet w pięciu pojedynkach, bowiem rywalizacja na ostatniej prostej toczy się do trzech zwycięstw. Początek o godz. 13. Wciąż można nabywać bilety. Koszt abonamentu jednodniowego wynosi 15 zł.

Zmagania e-sportowców można oglądać z trybun na wielkim ekranie. Mecze komentują: Olek "Vuzzey" Kłos, Łukasz "Prawus" Ganczewski, Adam "Destru" Gil i Łukasz "Hermes" Pożyczek. Imprezę prosto ze sceny poprowadzi z kolei popularny Filip "Testree" Mątowski.

Na fanów czekają również inne atrakcje, jak: strefa retro gamingu z klasycznymi Amigami i Atari, wirtualna piłka nożna, swobodne strefy CS:GO z konkursami, a także stoiska z gadżetami i sprzętem technologicznym. Warto dodać, że niedzielny finał poprzedzi pokazowy mecz z udziałem wszystkich drużyn, w którym zagrają również wybrane osoby spośród publiczności. Gdyńska impreza to również okazja do premierowego pokazu gry Hunt: Showdown, w której każdy może przetestować własne możliwości.

Dla tych, którzy nie maja możliwości wybrania się do Gdynia Arena, e-sportowe zmagania można oglądać pod adresem: www.twitch.tv/gamesclashtv

Games Clash Masters 2018 - relacjaPorównaj Clash Games Masters 2018 w Gdyni

Opinie (19) 3 zablokowane

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Turniej e-sportowy Games Clash Masters w Gdynia Arena

  wspaniały gracz (1)

  chciałbym zobaczyć tego chłopaka z supremem ponieważ zapowiada sie na dobrego gracza musi być bardzo utalentowany

  • 8 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Turniej e-sportowy Games Clash Masters w Gdynia Arena

   z całym szacunkiem ale to jaką masz rangę na mmie ma bardzo niewielkie znaczenie. dla chłopaka jeśli to przeczyta to polecam mieć w d*pie mmy i starać się wbić 10 lvl na faceit bo w sumie tylko tam ma szanse zmierzyć się z przeciwnikami którzy maja mózg.

   • 2 0

 • wielka szkoda arcy ale let's go ihg!

  • 5 1

 • Polska Biało- czerwoni!

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.