E-sport dla piłkarzy. Arka Gdynia i Lechia Gdańsk w Canal+ Ekstraklasa Cup

22 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 2 lat)
jag.
Michał Nalepa i Kacper Urbański reprezentować będą trójmiejskie kluby w rozgrywkach Canal + Ekstraklasa Cup. Więcej zdjęć (2)

Michał Nalepa i Kacper Urbański reprezentować będą trójmiejskie kluby w rozgrywkach Canal + Ekstraklasa Cup.

fot. Trojmiasto.pl

Michał Nalepa i Kacper Urbański reprezentować będą trójmiejskie kluby w rozgrywkach Canal + Ekstraklasa Cup.

fot. Trojmiasto.pl

W czwartek, 23 kwietnia o godzinie 21 wystartuje Canal+ Ekstraklasa Cup. Piłkarze ekstraklasy zmierzą się w grze FIFA 20. Każdy klub wydelegował jednego przedstawiciela oraz wskazał rezerwowego. Arka Gdynia postawiła na Michała Nalepę, a Lechia Gdańsk na Kacpra Urbańskiego. Ich zmiennikami będą: Pavels Steinbors i Filip Dymerski.Obiekty dla piłkarzy Arki Gdynia i Lechii Gdańsk zostaną otwarte, jeśli będą konkretyCanal Plus od 9 marca nie może transmitować meczów piłkarskiej ekstraklasy, gdyż rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Stąd pomysł, aby zorganizować rywalizację wirtualną, w jednej z gier e-sportowych - FIFA 20. Rywalizacja ruszy 23 kwietnia o godzinie 21. Jest zaplanowana na 6 tygodni.

Każdy klub ekstraklasy do rozgrywek delegował jednego piłkarza oraz wyznaczył rezerwowego. Arka Gdynia jest konsekwentna. Podobnie jak przed miesiącem, gdy odbywał się turniej w ramach akcji #ZostanWDomu, także i teraz stawia na Michała Nalepę. Zmiennikiem pomocnika żółto-niebieskich będzie Pavels Steinbors.

Wśród gdyńskich piłkarzy ta gra jest dość popularna. Poza wymienionymi za dobrych specjalistów od FIFA20 uchodzą m.in.: Frederik Helstrup i Marcus.

W Lechii tą wirtualną rozgrywką pasjonują się przede wszystkim najmłodsi w zespole. W marcu gdański klub postawił na Karola Filę. Natomiast do Canal+ Ekstraklasa Cup wyznaczył nastolatków. Biało-zielonych reprezentować będzie Kacper Urbański, a rezerwowym jest Filip Dymerski.

Kto wygrał wirtualne derby Trójmiasta 15 marca?Uczestnicy rozgrywek podzieleni zostali na cztery grupy po czterech zawodników w każdej. Już w tej fazie może dojść do derbów, gdyż Nalepa i Urbański trafii do grupy C. Ich rywalami będą jeszcze: Martin Konczkowski (Piast Gliwice) i Jarosław Jach (Raków Częstochowa).

W każdej grupie odbędzie się po 6 meczów. W pierwszej rundzie piłkarze podzieleni zostaną na dwie pary. Następnie zagrają ze sobą zwycięzcy i pokonani. Piłkarz, który wygra obie gry awansuje do ćwierćfinału i gry o 1. miejsce w grupie, a ten który przegra dwukrotnie zostanie wyeliminowany. W spotkaniu nr 5 w grupie zmierzą się ci, co mają zwycięstwo i porażkę na koncie. Lepszy w tym boju kwalifikuje się do ćwierćfinału i zagra jeszcze o 1. miejsce w grupie.

Lechia Gdańsk jest już w półfinale Pucharu Polski. Komplet rywali ma poznać 27 majaPrzypomnijmy, że 15 marca, gdy pierwotnie miały obyć się piłkarskie derby Trójmiasta, doszło do pojedynku w FIFA20, a oba kluby postawiły wówczas na profesjonalnych graczy. Dominik "BoGyyS" Boguś z Arki eSports pokonał Bartosza "seVena" Majewskiego z Lechii 1:0.

W Canal+ Ekstraklasa Cup z każdej grupy awans do dalszych gier wywalczy po dwóch najlepszych piłkarzy. Od ćwierćfinałów rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym. W każdej parze rozgrywany będzie mecz i rewanż.

Spotkania komentować będą m.in.: Krzysztof Marciniak, Grzegorz Mielcarski, Przemysław Pełka, Tomasz Wieszczycki, Marcin Rosłoń i Kazimierz Węgrzyn. Wywiady z piłkarzami przeprowadzać będzie Bartosz Ignacik. Komentatorów, relacjonujących wcześniej mecze piłkarskiej ekstraklasy, wspierać będzie Adrian "Kamyk" Kamiński, zawodnik i komentator rozgrywek FIFA 20.

20 kwietnia ruszył pierwszy etap "odmrożenia" ekstraklasy. Kiedy piłkarze wrócą do gry?Faza grupowa transmitowana będzie na antenie Canal+ Sport od czwartku do soboty od godzin 21 w czterech turach: od 23 do 25 kwietnia, od 30 kwietnia do 2 maja, od 7 do 9 maja oraz od 14 do 16 maja. Natomiast pierwsze relacje z fazy pucharowej planowane są od 21 do 23 maja.

jag.

Opinie (21) 6 zablokowanych

 • Łał...może choć tam moja Arka odniesie spektakralne sukcesy:) (1)

  Bo na naturalnej ciężko liczyć :)

  • 11 2

  • Jakieś szanse na wyjście z grupy

   arka ma. Minimalne, ale ma.

   • 3 1

 • Danziger (3)

  Czy w E- sporcie też są możliwe spadki ? Bo źle byłoby jak Arka tam też wykręciła się sianem. Dość już zielonych stolików. Basta.

  • 6 14

  • Gdingen Gotenhafen (1)

   Może tutaj nasza Arka wyjdzie z grupy. Trzymamy kciuki.

   • 4 5

   • Danziger i inne szwargoty... tu jest Polska, Niemcy odpłynęli Gustloffem w 1945

    nie załapaliście się, to jedźcie stopem do Reichu

    • 2 0

  • ty sie lepiej martw o wasz klub bo cos niewesoło: Lechia Gdańsk opublikowała sprawozdanie finansowe za sezon 2018/19. Dane w nim przedstawione są niepokojące, kontrolujący dokument biegły rewident zawarł nawet tezę, że znacząco zagrożone jest kontynuowanie działalności klubu.

   • 3 1

 • Gdingen Gotenhafen

  Liczymy na wyjście z grupy naszej Arki. Ciekawe czy punkty będą się liczyly w prawdziwej ekstraklasie.

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.