Ekstraklasa Games. Gracjan "El Polako" Gołębiewski z Arki zajął drugie miejsce

13 stycznia 2020, 11:00
dak.
Najnowszy artukuł na ten temat

E-sport. Gry komputerowe i wideo w programie szkolnym dla chętnych

Runda zimowa Ekstraklasa Games FIFA 20 za nami. Z trójmiejskich graczy najlepiej poradził sobie Gracjan "El Polako" Gołębiewski z Arki Gdynia, który przegrał w finale z graczem Lecha Poznań na Xbox One. Drugi z żółto-niebieskich - Kacper "gierdalinho" Gierdal - odpadł w ćwierćfinale na PlayStation 4. Z kolei gracze Lechii Gdańsk - Mikołaj "CzapliQ" Czaplicki i Tomasz "toninho" Galiński - zakończyli zawody w fazie grupowej. Aż dwukrotnie dochodziło do derbów Trójmiasta. W pierwszym meczu arkowiec pokonał lechistę 2:1. W rewanżu padł remis 1:1.Ekstraklasa Games - więcej o turnieju FIFA 20Ekstraklasa Games jest oficjalnym polskim turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w FIFA 20. Najlepsi gracze otrzymają punkty do rankingu FIFA 20 Global Series, które mogą dać im możliwość walki o awans na najbardziej prestiżowy turniej świata.

Tegoroczna edycja turnieju podzielona jest na dwie rundy: zimową i wiosenną. Ta pierwsza jest już za nami. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę 16 graczy, reprezentantów klubów ekstraklasy na obu konsolach: PlayStation 4 i Xbox One, zostało rozlosowanych na cztery czteroosobowe grupy. Po rozegraniu meczów w systemie każdym z każdym awans do ćwierćfinału uzyskało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy.

Pierwszego dnia zawody rozgrywane były na konsoli PS4. Arkę Gdynia reprezentował Kacper "gierdalinho" Gierdal, natomiast Lechię Gdańsk - Mikołaj "CzapliQ" Czaplicki. Co ciekawe, obaj panowie trafili do grupy C z Tomaszem "Tomkiem601" Legutem z Piasta Gliwice i Mateuszem "Indywidualistą" Kamińskim z Górnika Zabrze.

Z trójmiejskich graczy do kolejnego etapu awansował natomiast tylko gierdalinho, pokonując zawodnika Lechii 2:1, remisując z Tomkiem601 1:1 i Indywidualistą, również 1:1. Arkowiec w ćwierćfinale przegrał natomiast z Piotrem "Pontonixem300" Szczepanikiem z Rakowa Częstochowa. Z kolei CzapliQ zakończył zawody na ostatnim miejscu w grupie po remisie z graczem Górnika 1:1 i porażce z graczem Piasta 1:3. Tego dnia najlepszy był Miłosz "milosz93" Bogdanowski, zawodnik Legii Warszawa.

Arka Gdynia eSports - strona internetowa
Lechia Gdańsk/Raging Lions - strona internetowaZ kolei drugiego dnia rywalizacja toczyła się na platformie Xbox One. W żółto-niebieskich barwach grał Gracjan "El Polako" Gołębiewski, a biało-zielonych - Tomasz "toninho" Galiński i w tym przypadku znów doszło do derbów już w fazie grupowej. Gracz Lechii nie zdołał jednak zrewanżować się za porażkę kolegi z poprzedniego dnia, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Toninho w kolejnych meczach wygrał 3:1 z Piotrem "Piterkiem" Kochanem, ale przegrał 0:3 z Bartoszem "bejottem" Jakubowskim i zakończył swój udział na trzeciej pozycji w grupie.

Lepiej poradził sobie El Polako, który wygrał 2:0 z byłym graczem Arki - bejottem, a następnie pokonał zawodnika Pogoni 3:0 i z pierwszego miejsca w grupie awansował do ćwierćfinału. W nim arkowiec spotkał się z innym graczem, który w poprzedniej edycji grał dla żółto-niebieskich - Michałem "GentleMikem" Lauerem, obecnie reprezentującym Raków Częstochowa. Gracjan zwyciężył 4:3 i w półfinale znalazł się z Maciejem "DominatoRem" Zemanem ze Śląska Wrocław.

Ekstraklasa Games - relacja z finałów poprzedniej edycjiDominatoR nie stworzył jednak zagrożenia dla El Polako. Zawodnik Arki pewnie wygrał 9:2 i stanął przed szansą wygrania rundy zimowej na Xbox One. W finale spotkał gracza Lecha - Kacpra "FuRMaNa" Furmanka. Po pierwszym meczu Gracjan wyrobił sobie sporą przewagę, wygrywając 3:0. Zawodnik "Kolejorza" odrobił jednak straty w rewanżu i wygrał aż 5:0, zwyciężając cały turniej na Xbox One.


Po zakończeniu rundy zimowej fani FIFA będą mogli wziąć udział w drugiej części sezonu, bowiem już w lutym rozpocznie się runda wiosenna Ekstraklasa Games. Jej finały zostały zaplanowane na 28-29 marca. Póki co nie podano jednak terminów eliminacji. Po poznaniu rozstrzygnięć wszyscy najlepsi zawodnicy na przestrzeni całego sezonu awansują do rundy finałowej, która odbędzie się 18-19 maja.

dak.