Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:23. Piłkarze ręczni obudzili się za późno

22 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże czeka na zwycięstwo od 4 grudnia. W Kaliszu gdańscy piłkarze ręczni przegrali dziewiąty oficjalny mecz z rzędu . Torus Wybrzeże czeka na zwycięstwo od 4 grudnia. W Kaliszu gdańscy piłkarze ręczni przegrali dziewiąty oficjalny mecz z rzędu .

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Energą MKS Kalisz 23:26 (9:14). Podopieczni Krzysztofa Kisiela dobrze weszli w drugą połowę i zbliżyli się na 2 bramki, ale w kluczowym momencie inicjatywa znów była po stronie gospodarzy. To ósma z rzędu porażka w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych, a dziewiąta kolejna w oficjalnych meczach dla czerwono-biało-niebieskich.

Energa MKS: Krekora, C.Liljestrand, Zakreta - Adamski 2, Bożek, Drej, Galewski, Gąsiorek, Kamyszek, Klopsteg 3, Kniezeu 4, Maliarewicz 4, Misiejuk 3, K.Pilitowski 3, M.Pilitowski 3, Szpera 4

WYBRZEŻE: Kiepulski, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak 3, Gądek 2, Gajek, Janikowski, Komarzewski 3, Oliveira 2, Papaj 1, Pieczonka 2, Moryń, Prymlewicz 6, Salacz 3, Sulej 1

Jedenaście dni przerwy mieli piłkarze ręczni od porażki z PGE Vive Kielce aby przygotować się do starcia w Kaliszu. Podopieczni Krzysztofa Kisiela zostali w międzyczasie wzmocnieni Jakubem Moryniem, po tym jak na kilka tygodniu z powodu urazu wypadł Mateusz Wróbel.

Moryń w Kaliszu pozostał poza wyjściowym składem a gdańszczanie zaczęli od straty 2 bramek. Doprowadzili do remisu 4:4, ale po karach dla Pawła SalaczaPiotra Papaja ponownie pozwolili odskoczyć rywalom na 2 trafienia.

Wtedy czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Artur Bożek, ale osłabienie nie zaskoczyło gospodarzom. W pewnym momencie kaliszanie odskoczyli na 11:5 po trafieniu Mykoli Maliarewicza.

Do przerwy Energa MKS miała 5 bramek przewagi. Po zmianie stron gdańszczanie, którzy kilkukrotnie zmieniali defensywę, wreszcie zaczęli odrabiać straty. Rozkręcił się Wojciech Prymlewicz, który w ciągu 3 minut wykorzystał 3 rzuty karne. W dodatku z powodu urazu plac gry opuścił Kirył Kniazeu, a gdańszczanie po kolejnym karnym Prymlewicza zbliżyli się na 15:17.

O czas poprosił trener Patrik Liljestrand. Udało się spowolnić Wybrzeże, ale gdańszczanie wciąż byli blisko. Wydawało się, że pójdą za ciosem po tym jak Paweł Kiepulski obronił rzut karny Macieja Pilitowskiego, ale 2 minuty kary złapał Kelian Janikowski. Wybrzeże nie dość, że obudziło się w tym meczu późno, to w kluczowym momencie ponownie dało się zdominować rywalom. Kaliszanie odskoczyli na 23:19 i wyhamowali pogoń gdańszczan.

14 Grupa Azoty Tarnów 22 3 1 1 17 516:656 12
Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-02-23

Wyniki 22 kolejki

• Energa MKS Kalisz - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 26:23 (14:9)
  • Grupa Azoty Tarnów - Orlen Wisła Płock 16:33 (7:15)
  • Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 36:31 (21:16)
  • NMC Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 35:29 (19:14)
  • PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 45:32 (22:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 25:34 (15:15)
  • Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:22 (11:10)

• (1)

Aż trudno komentować. Panowie szkoleniowcy, przy takich recepturach jakie fundujecie drużynie, z tej mąki nic dobrego nie będzie. Kiedy w końcu uwierzycie ,że powodzenie w grach zależy przede wszystkim od skutecznej obrony. Obrana w meczu z Kaliszem to durszlak. Nowy trener popełnia ten sam błąd co poprzednik. Ustawia Salacza na środku obrony. Przy jego parametrach fizycznych i zdolności ruchowej, nie stanowi żadnej przeszkody dla atakujących, a wręcz przeciwnie. Jego spóźnione interwencje skutkują wykluczeniem albo rzutem karnym. Należy korzystać z niego przede wszystkim w ataku, oszczędzając bezużytecznie tracone siły w obronie. Przy braku Wróbla i słabszej dyspozycji Adamczyka , druga linia nie stanowi żadnego zagrożenia. Siedem bramek z drugiej linii Wybrzeża przy szesnastu Kalisza jest tego dowodem. Trzeba poszukać innych rozwiązań gry w ataku z jeszcze większym wykorzystaniem skrzydeł i koła. A do tego serce do walki przez pełne 60 minut a nie momentami. Walczcie o utrzymanie w Superlidze i poważnie zrewidujcie skład drużyny. Co najmniej kilku to w najlepszym razie poziom I ligi.