Energa Toruń - GTK Gdynia 86:74. Koszykarkom zabrakło skuteczności

23 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Agnieszka Parzeńska była najlepszą koszykarką meczu Energa Toruń - GTK Gdynia. Otarła się o double-double, gdyż zdobyła 24 punkty i 9 zbiórek. Agnieszka Parzeńska była najlepszą koszykarką meczu Energa Toruń - GTK Gdynia. Otarła się o double-double, gdyż zdobyła 24 punkty i 9 zbiórek.

Koszykarki GTK Gdynia przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 74:86 (23:18, 23:29, 14:16, 14:23). Co prawda przyjezdne miały dwie zawodniczki, które zdobyły 20 i więcej punktów: Aleksandrę Parzeńską i Jowitę Ossowską, jako drużyna zebrały aż 23 asysty, ale zwłaszcza po przerwie ustępowały rywalkom pod względem skuteczności. Osiągnęły w tym elemencie z gry tylko 42 procent, gdy rywali o 13 więcej.

VBW Arka Gdynia - Basket 25 Bydgoszcz 89:70. Relacja, oceny

ENERGA: Scaife 20 (8 zb.), Bennett 18 (1x3, 7 zb., 7 as.), Sarr 12, Podkańska 11 (1x3), Pszczolarska 7 (1x3, 7 zb.) oraz Grzenkowicz 10 (2x3), Adebayo 8, Wieczyńska, Nowicka

GTK: Parzeńska 24 (1x3, 9 zb.), Ossowska 20 (4x3), Żytkowska 10 (2x3), Szulc 4, Niemojewska 2 oraz Bazan 8 (6 as.), Wińkowska 4, Marcinkowska 2, Dudek

Przeczytaj, co jeszcze wydarzy się pod trójmiejskim koszem w ten weekend

W Toruniu zmierzyły się dwie z czterech drużyn, które do tej kolejki jeszcze nie wygrały meczu w Energa Basket Lidze. Zgodnie z oczekiwaniami gra była zacięta, a żadnej z drużyn nie udało się utrzymać równej formy przez całe spotkanie. Stąd było kilka zwrotów akcji.

Rejestr punktowy otworzyła Aleksandra Parzeńska, ale pierwsze pięć minut było bardzo wyrównane. Dopiero, gdy do ostrzeliwania kosza rywalek włączyły się: Alicja ŻytkowskaAnna Wińkowska, gdynianki odskoczyły na 21:14.

Jednak zaraz na początku drugiej kwarty dobra passa przyjezdnych skończyła się. Dokładnie od wyniku 25:22 Energa zdobyła 6 punktów z rzędu. Już do przerwy żadna z drużyn nie przejęła na dobre inicjatywy. Na 13 sekund przed zejście do szatni GTK prowadziło jeszcze 46:45, ale ostatnie słowo, a właściwie rzut tej odsłony należał do Łucji Grzenkowicz. Dzięki niej to torunianki prowadziły po 20 minutach gry 47:46.

Po zmianie stron Parzeńska po rzutach wolnych zmieniła wynik na korzystny dla przyjezdnych, ale tylko na chwilę. Znów był przestój, i aż 8 punktów straconych z rzędu.

Przy wyniku 48:55 "trójką" trafiła Jowita Ossowska i gdynianki ponownie zebrały się do walki. W 27. minucie po akcji Julii Bazan dogoniły remis 57:57. Niestety, była to ostatnia przyjemna chwila na parkiecie dla podopiecznych Jeleny Skerović sobotniego wieczora.

Enerdze prowadzenie po trzeciej kwarcie 63:60 zapewniła Evelyn Adebayo, a na początku ostatniej części gry przyjezdne dwiema "trójkami" zaskoczyła Grzenkowicz.

Przy wyniku 60:71 koleżanki próbowała jeszcze najlepiej punktująca tego dnia Żytkowska, która była blisko double-double, gdyż poza 24 punktami miała 9 zbiorów. Jednak w ofensywnie kroku dorównała jej jeszcze tylko Ossowska (20 punktów).

Co z tego, że GTK grało zespołowo, co podkreślają aż 23 asysty, skoro "nie siedział" rzut. Z gry skuteczność wyniosła tylko 42 procent. Nic nie dał pomysł odrabiania strat rzutami dystansowymi, gdyż z 20 takich prób powodzeniem zakończyło się tylko 7.

Wyniki 4 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 89:70 (23:18, 26:18, 17:15, 23:19)
  • Energa Toruń - GTK GDYNIA 86:74 (18:23, 29:23, 16:14, 23:14)
  • Polonia Warszawa - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:88 (24:31, 28:14, 16:16, 24:27)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Ślęza Wrocław 71:78 (16:18, 24:16, 14:22, 17:22)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69:72 (18:20, 26:13, 14:23, 11:16)

Opinie (8)

• wziąc Parzeńską do 1. Arki bo tutaj się marnuje (1)

to samo Ossowska czy Bazan już tu się nic nie nauczą lepiej gdyby posżły na wypożyczenia do zespołów innych w eblk

• 8 2

• Albo wzmocnić kilkoma lepszymi, słabsze przerzucić do gtk 2. I niech dalej razem grają, ale z lepszymi od siebie.

• 1 1

• Marcinkowska rok w rok dołuje. (2)

Nie poznaję Jej. Zamiast podnosić poziom, strasznie od trzech sezonów obniża w dół abstrachując od kontuzji, którą miała niedawno.

• 6 4

• bo gra i trenuje w otoczeniu sabszych od siebie (1)

powinna być w 1 druzynie

• 3 3

• za Szymkiewicz. Większy byłby z niej pożytek w VBW. Już w zeszłym sezonie powinna wejść do składu.

• 2 2

• Poddaję się .

Zastanawiające jest to że druga połowa jest zawsze bardzo kiepska .Pierwsza i druga kwarta jest jako taka ,dwie następne porażające ..Wszystkie spotkania są takie same .Doczekać się nie można na choć jedno zwycięstwo .Prezes Witkowski powinien dac sobie i nam spokój z GTK .Niech wracają do 1 ligi .Tam mają szansę na choć jedno zwycięstwo .Uczęszczałem na wszystkie mecze GTK i zakończyłem to z obawy o mój ustrój nerwowy

• 0 0

• Niezatapialny Mietek (1)

Za grę w ekstraklasie polek brawo , może warto wzmocnić choć trochę ten zespół żeby dziewczyny nie przyzwyczaiły się do porażek .