Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 3:2. Hokeiści dali sobie wydrzeć wygraną w derbach

Mikołaj Pachniewski
26 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Igor Smal (na zdjęciu) strzelił dwie bramki w derbowym meczu w Toruniu. To jednak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa z Energą. Lotos przegrał 2:3 i stracił trzy punkty w końcówce. Igor Smal (na zdjęciu) strzelił dwie bramki w derbowym meczu w Toruniu. To jednak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa z Energą. Lotos przegrał 2:3 i stracił trzy punkty w końcówce.

Lotos PKH Gdańsk przegrał na wyjeździe z Energą Toruń 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) w derbach Pomorza o punkty w PHL. Na niewiele zdały się dwa gole Igora Smala, bo podopieczni Marka Ziętary dali sobie wydrzeć wygraną w końcówce trzeciej tercji. W ciągu zaledwie 2 minut stracili 2 bramki i komplet punktów.

46 Spesny; 4 Zieliński, 57 Kozłow - 29 Dołęga, 95 Fraszko, 19 Kalinowski; 23 Szkodenko, 75 Jeriomienko - 88 Sadrietdinow, 84 Fieofanow, 8 Sierguszkin; 11 Jaworski, 16 Skólmowski - 77 Naparło, 86 Jaworski, 15 Minge; 20 Gazda, 13 Wołżankin, 21 Olszewski
Sędziowie: Radzik, Cybuch, Młynarski, Korwin
Widzów: 1060
33 Fucik; 55 Bilcik, 44 Szurowski - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 25 Popow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg - 10 Stasiewicz, 21 Mocarski, 12 Smal
  • 21:23' Fieofanow as. Sadrietdinow
  • 55:44' Sadrietdinow as. Sierguszkin (5 na 4)
  • 57:44' Fraszko as. Kalinowski - Dołęga
  • 4:48' Smal as. Naróg
  • 39:30' Smal as. Stasiewicz, Pastryk

Będzie to pierwsza, wyjazdowa relacja na żywo z meczu gdańskiej drużyny, na naszym portalu!
Gdańscy hokeiści przegrali w niedzielę 5:6 po rzutach karnych z JKH GKS Jastrzębie.

Lotos PKH Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 5:6 po karnych. Relacja, oceny

Gdańszczanie dzisiaj zagrają bez kontuzjowanych Władisława Jełakowa oraz Ladislava Havlika. Energa bez Aleksandra Griebieniuka, Artioma Smirnowa i bramkarza Villema-Henrika Kotimyy.
Będą to czwarte derby Pomorza w tym sezonie. W przedsezonowym sparingu triumfowali hokeiści Lotosu, a w sezonie zasadniczym oba zespoły podzieliły się zwycięstwami. Dwa razy w regulaminowym czasie gry był remis, po dogrywce w Toruniu wygrali gdańszczanie, a w Gdańsku po rzutach karnych wygrali torunianie.
Na trybunach około 20-osobowa grupa fanów z Gdańska.
Zawodnicy już na lodzie. Za chwilę zaczynamy spotkanie.
1'
Zaczynamy pierwszą tercję. Wznowienie wygrali goście.
1'
Groźna akcja Fraszki (Energa Toruń), ale dobrze interweniowali obrońcy Lotosu.
3'
Na początku aktywniejsi torunianie, zdążyli już zatrudnić Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten od początku skoncentrowany.
3'
Strzelał Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), ale nieczysto trafił w krążek i poradził sobie z tym strzałem Spesny (Energa Toruń).
3'
Teraz krążek po strzale Vitka wypadł Spesnemu (Energa Toruń), sędziowie nie przerwali gry, ale w porę zareagował Fieofanow (Energa Toruń) i pomógł swojemu bramkarzowi.
5'
Spod niebieskiej wrzucił na bramkę Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk), odbił krążek Spesny (Energa Toruń). Po chwili doskonałą okazję miał Tesliukieiwcz, ale jeden z obrońców Energi w porę dostawił kija i krążek wyleciał poza taflę.
4:48'
[0:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smal. Naróg wrzucił na bramkę, łopatkę kija dostawił Igor Smal i zmylił toruńskiego bramkarza!
6'
Z pełnego zamachu uderzył Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk). Poradził sobie z tym uderzeniem Spesny (Energa Toruń).
6'
Teraz Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) przed szansą, celował pod poprzeczkę, ale barkiem odbił krążek bramkarz.
7'
Sadietdinow poprawiał po strzale Jeriomienki (Energa Toruń)! Fenomenalna obrona Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) sprawia, że nie ma remisu w Toruniu.
8'
Głośny doping gdańskich kibiców.
10'
Groźna wrzutka Jaworskiego (Energa Toruń). Krążek przeleciał tuż obok słupka bramki Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
11'
Senne tempo tego wtorkowego pojedynku. Na razie nie dzieje się nic ciekawego na lodzie.
13'
Dogranie Vitka do Stebera (LOTOS PKH Gdańsk) przed bramkę, ale ten osaczony przed czterech torunian i nie oddał strzału.
14'
Błąd Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk), urwał mu się Kalinowski (Energa Toruń) podawał do Dołęgi (Energa Toruń). Powinno być 1:1, ale napastnik Energi nie trafił do odsłoniętej bramki.
16'
Z bulika uderzał Steber (LOTOS PKH Gdańsk), odbił do boku Spesny (Energa Toruń).
18'
Jeriomienko (Energa Toruń) z pełnego zamachu, ale prosto w bramkarza Lotosu, który złapał krążek.
19'
Spotkanie delikatnie mówiąc, nie porywa.
20'
Szybka kontra gospodarzy, Fraszko (Energa Toruń) dogrywał do Kalinowskiego (Energa Toruń) i tylko świetny refleks Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) sprawił, że nie ma remisu w Toruniu.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
Pierwsza tercja początkowo należała do gospodarzy, ale z czasem rozkręcali się hokeiści Lotosu, którym raz udało się trafić do bramki strzeżonej przez Patrika Spesnego (Energa Toruń). Torunianie odpowiedzieli kilkoma groźnymi strzałami, ale na razie bezbłędny jest Tomas Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
21'
Rozpoczęła się druga tercja spotkania. Krążek wygrali gospodarze.
21'
Próby Polodny (LOTOS PKH Gdańsk) i Krasowkiego. Krążek nie znalazł drogi do siatki.
21:23'
[1:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fieofanow. Zamieszanie pod bramką Lotosu, do krążka dopadł Jegor Fieofanow i umieścił go w odsłoniętej siatce! Remis.
23'
Na trybunach zawisł transparent "Prezes Bogdan out". Zamieszanie z ochroną, która kazała zdjąć płótno. Chodzi o prezesa Energi Toruń. Transparent wywiesili kibice Lotosu w geście solidarności z miejscowymi fanami.
24'
Trwa ostrzał bramki Spesnego (Energa Toruń), ale ten nie do złamania.
25'
Dynamiczna akcja gospodarzy, rozpędził się Minge (Energa Toruń) i strzelił na bramkę Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Bramkarz gości na raty nakrywa krążek.
kara
26'
Dołęga (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową za spowodowanie upadku przeciwnika.
26'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) nieobstawiony na środku. Oddał strzał, ale krążek pod pachą Spesnego (Energa Toruń).
27'
Kapitalna obrona Spesnego (Energa Toruń) po strzale Polodny (LOTOS PKH Gdańsk) z najbliższej odległości!
28'
Energa w pełnym składzie.
29'
Lepszy okres gry w wykonaniu miejscowych.
31'
Niesygnalizowany strzał Danieluka (LOTOS PKH Gdańsk), dobitka Pesty (LOTOS PKH Gdańsk) i z najwyższym trudem broni Spesny (Energa Toruń).
32'
Sadrietdinow (Energa Toruń) wypatrzył Szkodenkę (Energa Toruń). Jego strzał w ostatnim momencie zablokował Krasowski (LOTOS PKH Gdańsk).
33'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) do Polodny (LOTOS PKH Gdańsk), ten uderzył bez przyjęcia, ale prosto w bramkarza miejscowych.
kara
34'
Kalinowski (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
34'
Dobrze broni się Energa w tym osłabieniu. Nie mogą założyć zamka gdańszczanie.
36'
Bartosz Fraszko (Energa Toruń) trafiony w twarz przez jednego z gdańszczan, padł na lód. Po chwili kapitan Energi udał się o własnych siłach do boksu.
36'
Toruń w pełnym składzie.
36'
Ależ kocioł pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Blisko zdobycia bramki byli Sadrietdinow (Energa Toruń) i Sierguszkin (Energa Toruń), ale wynik bez zmian.
37'
Jaworski (Energa Toruń) uderzył z pełnego zamachu, krążek o centymetry minął słupek bramki Lotosu.
kara
38'
Fraszko (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową. Kontrowersyjne decyzje arbitrów dzisiaj w Toruniu.
38'
Słabo wyglądają przewagi w wykonaniu gości. Brak pomysłu na zagrożenie bramce strzeżonej przez Spesnego (Energa Toruń). Podopieczni Marka Ziętary oddają za mało strzałów.
39'
Z pełnego zamachu uderzył Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), ale to nie mogło zaskoczył toruńskiego bramkarza.
40'
39:30'
[1:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smal. Już po zakończeniu kary dla Fraszki, Pastryk strzelił na bramkę, Spesny "wypluł" krążek, dopadł do niego Smal i umieścił go w bramce. Dla młodego napastnika Lotosu to już drugi gol dzisiaj!
40'
Koniec drugiej tercji.
W drugiej tercji aktywniejsi byli miejscowi, którzy dążyli do wyrównania. Udało się to im za sprawą Jegora Fieofanowa (Energa Toruń). Później dobrymi interwencjami popisywał się Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), który uchronił gdańszczan od straty kolejnej bramki. Wydawało się, że po 40 minutach będzie 1:1, ale na 30 sekund przed końcem dublet ustrzelił Igor Smal (LOTOS PKH Gdańsk)!
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja!
42'
Próbują od razu rzucić się na przeciwnika torunianie.
43'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) z Danielukiem (LOTOS PKH Gdańsk) wymienili podania, strzelał ten drugi. Prosto do rękawicy Spesnego (Energa Toruń).
43'
Steber (LOTOS PKH Gdańsk) próbował zaskoczyć zasłoniętego Spesnego (Energa Toruń), ale przestrzelił.
44'
Dopingują całe spotkanie na stojąco kibice, którzy przyjechali z Gdańska. Śpiewa także grupa miejscowych fanów Energi.
45'
Próbował Smal (LOTOS PKH Gdańsk), szukał hat tricka, ale kolejny raz dobrze broni Spesny (Energa Toruń).
46'
Próbują wyrównać torunianie, ale ich ataki bardzo chaotyczne.
48'
Indywidualna akcja Fraszki (Energa Toruń), szukał długiego słupka, ale minimalnie się pomylił.
50'
Połowa trzeciej tercji już za nasi. Na razie dublet Igora Smala (LOTOS PKH Gdańsk) daje 3 punkty Lotosowi.
51'
Dogodną szansę miał Popow (LOTOS PKH Gdańsk), ale trafił wprost w Spesnego (Energa Toruń)!
kara
51'
Jeriomienko (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
52'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) do Vitka, ten zmienił tor lotu krążka, ale refleksem popisał się Spesny (Energa Toruń). Po chwili podobna próba, ale tym razem zbijał krążek Steber (LOTOS PKH Gdańsk). Znów refleksem błysnął toruński bramkarz.
53'
Ofiarnie zablokował strzał Lehmanna (LOTOS PKH Gdańsk) Fieofanow (Energa Toruń). Toruń już w pełnym zestawieniu.
53'
Indywidualna próba Sierguszkina (Energa Toruń), ale przeszkodził mu sędzia liniowy.
54'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) i Steber (LOTOS PKH Gdańsk) bliscy podwyższenia wyniku, ale dobrze rozgrzany jest Spesny (Energa Toruń) i kolejny raz ratuje swój zespół.
54'
Zieliński (Energa Toruń) skasowany przez Pestę (LOTOS PKH Gdańsk) przy bandzie, sędziowie nie przerywali gry, leży cały czas obrońca gospodarzy. W tym czasie Lotos strzelił bramkę. Głośne gwizdy i protesty na Tor-Torze. Jeden z zawodników Energi rzucił się na Pestę (LOTOS PKH Gdańsk). Zieliński (Energa Toruń) przy pomocy medyków udaje się do szatni.
kara
55'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Sędziowie anulowali bramkę i nałożyli karę na Pestę.
55:44'
[2:2] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sadrietdinow. Ależ się odwróciła sytuacja w Toruniu! Przed chwilą było 1:3, a mamy 2:2! Torunianie wykorzystali przewagę i Sadrietdinow strzałem bez przyjęcia pokonał Fucika!
57'
Poczuli krew gospodarze. Są bliscy zdobycia trzeciej bramki.
57'
Ożyły toruńskie trybuny. Kibice domagają się trzeciej bramki dla Energi.
57:44'
[3:2] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fraszko. Co za zwrot akcji! Toruń strzela trzecią bramkę równo dwie minuty po drugiej i wychodzi na prowadzenie! Fraszko strzałem w okienko zaskoczył Fucika.
59'
Czas dla Lotosu.
59'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) zostaje w boksie! Gdańszczanie w szóstkę przeciwko piątce gospodarzy.
59'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) blokuje strzał do pustej bramki! Strzelał Dołęga (Energa Toruń).
60'
30 sekund do końca i o czas proszą miejscowi.
60'
Przepychanka pod bramką Torunia. Nie będzie wykluczeń. 17 sekund do końca.
60'
Mecz zakończony! Energa Toruń zgrania 3 punkty.
Trzecią tercję gdańszczanie rozpoczynali z jednobramkowym prowadzeniem. Strzelili nawet trzecią bramkę, ale po naradzie, sędziowie postanowili ją anulować i ukarali Filipa Pestę (LOTOS PKH Gdańsk). Torunianie wykorzystali przewagę, a na nieco ponad trzy minuty przed końcem Bartosz Fraszko (Energa Toruń) strzelił decydującą bramkę i Energa Toruń triumfuje w trzecich derbach Pomorza.
Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani: Bartosz Fraszko (Energa Toruń) oraz Igor Smal (LOTOS PKH Gdańsk).

11 Naprzód Janów 22 0 0 0 22 21:153 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-11-28

Wyniki 25 kolejki

• Energa Toruń - LOTOS PKH Gdańsk 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
  • Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
  • Comarch Cracovia - Naprzód Janów 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
  • GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
  • Zaległy mecz 18. kolejki
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Kadra PZHL 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
  • Zaległy mecz 19. kolejki
  • Zagłębie Sosnowiec - Kadra PZHL, czwartek, godz. 19

Opinie (114) ponad 20 zablokowanych

• Hokejowy klasyk dla Torunia ! (6)

dziś zwyciężył sport i ambitna gra gospodarzy do końca !

• 10 30

• referee

Dziś zwyciężył sędzia. Zapomniał tylko, że nie wszystko złoto, co się świeci...

• 1 6

• Hahaha, ty byłeś, bajkopisarzu... co najwyżej w wc.

• Tak

Jak się nie strzela bramek w przewadze, to taki jest finał.

• 18 4

• (8)

Chyba czas rozejrzeć się za wzmocnieniami.

• 18 5

• (2)

Rozglądaj się. Stwórz sobie drużynę i działaj.

• 6 10

• (1)

Nie rozumiem obruszania się na sugestię o wzmocnieniach. Cracovia jest już tylko 5 punktów za Gdańskiem i właśnie kontraktuje 2-3 nowych zawodników. My przegrywamy ze słabym Toruniem, a dwójka zawodników ma poważne kontuzje. Na co tu czekać, na kolejne kontuzje? Na kolejne porażki?

• 13 3

• Na playoffy:) wspaniały cel można z 1 miejsca albo z 8 możesz sobie wybrać:)

• 1 1

• Ale jedynie szkoleniwcow, bo zawodnicy OK.

• 2 13

• Nie jest źle (1)

Możemy wygrać z każdym i przegrać z każdym, zobaczymy jak z Janowem pójdzie.

• 2 0

• Dobrze że Janów jest po drodze to bedzie szansa się odbić...

• 2 0

• Dokladnie (1)

Najlepiej wywalicie resztę wychowanków,zmieńcie nazwę ,może barwy i wgl wszystko.

• 0 11

• Nie histeryzuj. Ochłoń i czytaj ze zrozumieniem.

• 8 0

• (8)

Jak długo będą nas okradać ze zwycięstw?! Gdyby nie sędziowie pewnie mielibyśmy 6 punktów, a mamy 1. Najpierw Jastrzębie i niesłuszna bramka na 5 sekund przed końcem! Teraz nieuznany gol na 3:1 zdobyty prawidłowo, a taki wynik ustawiłby zupełnie inaczej grę obu drużyn. Tak ustawili nas na grę w osłabieniu i potoczyło się jak się potoczyło. DNO!

• 35 2

• (7)

Po prostu trzeba strzelać bramki nieskuteczni są i tyle

• 5 12

• (6)

Aha, a sędziowie przy okazji niech nas okradają dalej. Brawo Ty.

• 16 3

• (5)

Okradają? Dali sobie strzelić 2 bramki chyba raczej prawidłowo.

• 4 13

• (3)

Napisałem: Mecz potoczyłby się zupełnie inaczej jakby nasza bramka, którą strzeliliśmy prawidłowo była uznana. Inaczej gra się 3:1, pięciu-na-pięciu, inaczej po złych emocjach w osłabieniu. To położyło mecz.

• 15 2

• (2)

Bramka można i zdobyta ale sędzia powinien przerwać grę w myśl artykułu 85 Jeśli jest oczywiste, że gracz odniósł poważną kontuzję, sędziowie na lodzie natychmiast przerwą grę i wezwą na lód właściwy personel medyczny. Zawodnik z Torunia leżał długo na lodzie wiec sędzia nie powinien ryzykować zdrowia zawodnika. Tak wiem wielu z was powie że nie było to oczywiste ale nie mniej zdrowie zawodników trzeba szanować jednych i drugich.

• 12 3

• Zgadzam się, sędzia powinien przerwać grę od razu jeśli widzi, że zawodnik o własnych siłach nie może podnieść się z lodu ale skoro tego nie zrobił powinien uznać bramkę, a nie po fakcie anulować gola i nakładać karę na Pestę.

• 18 0

• Powinien przerwać ale nie przerwał, a gra się do gwizdka. Gol zdobyty prawidłowo, kara z d...
                Ciekawe jak to opisał tzw. sędzia obserwator z ramienia pzhl.