Energa Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 17:20. Niewykorzystana szansa szczypiornistów

Rafał Sumowski
20 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Ramon Oliveira zdobył 5 z 17 bramek Wybrzeża w meczu z Piotrkowianinem. Ramon Oliveira zdobył 5 z 17 bramek Wybrzeża w meczu z Piotrkowianinem.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża przegrali zaległy mecz 15. kolejki Superligi 17:20 (9:11) z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. To bolesna strata, bo gdańszczanie mogli zbliżyć się do czołowej ósemki na zaledwie punkt, a zamiast tego tracą cztery. W sobotę o godz. 17 podopieczni Marcina Lijewskiego podejmą w hali AWFiS Energę MKS Kalisz. Wcześniej, bo w piątek Arka Gdynia zagra w hali GCS z MMTS Kwidzyn.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Gądek, Oliveira 5, Frańczak, Bednarek, Sulej 1, Prymlewicz 4, Papaj 2, Kondratiuk, Komarzewski 1, Wróbel 2, Salacz, Gajek, Janikowski 2

Piotrkowianin: Schodowski - Szopa 5, Kaźmierczak, Swat 2, Nastaj, Surosz 4, Pożarek 1, Sobut, Tórz 3, Pacześny 3

Starcie z ósmym w tabeli PGNiG Superligi Piotrkowianinem miało pozwolić Enerdze Wybrzeżu zbliżyć się do tego rywala na punkt a tym samym zacząć marsz w stronę play-off. Goście, którzy we wrześniu przegrali u siebie różnicą jednej bramki, przyjechali żądni rewanżu.

Iskrzyło już od pierwszych minut. W wymianie ciosów żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć na więcej niż bramkę. Tak jak zapowiadał przed meczem Mateusz Wróbel, nie obyło się bez twardej walki. Zaledwie po pierwszych sześciu minutach, gracze obu drużyn ukarani zostali trzema żółtymi kartkami, a w sumie w pierwszej odsłonie meczu zobaczyli ich pięć.

Mateusz Wróbel: Koniec głaskania, teraz męska walka

W 25. minucie powtarzany rzut karny Marcina Szopy obronił Artur Chmieliński, ale wobec dobitki był już bezradny. Chwilę później goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie różnicą 2 bramek (10:8), które utrzymali do przerwy.

Zaraz po zmianie stron po bramce rzucili Piotr Papaj i Wróbel, dzięki czemu gospodarze doprowadzili do remisu. Goście na trafienie w drugiej części spotkania czekali blisko 6 minut do bramki Adama Paczesnego. Nie tylko przerwali niemoc, ale przejęli inicjatywę notując cztery bramki pod rząd (15:11).

Gdańszczanie zaliczyli z kolei serię 9 minut bez bramki, którą przerwał Ramon Oliveira. Chwilę później Brazylijczyk mógł pójść za ciosem, lecz trafił w słupek. Mało tego, poprzeczkę obił Ksawery Gajek a trafieniem na 16:12 kwadrans przed końcem gry odpowiedział Szopa.

Goście odskoczyli nawet na 5 bramek i choć gospodarzom udało się tę stratę nieco zniwelować, przespali moment, w którym mogli dogonić przeciwnika. Mieli ogromny problem z przygotowaniem pozycji do rzutu, choć dwoił się i troił Oliveira. W tej sytuacji nie pomogły ani interwencje Przemysława Witkowskiego, ani pomyłki rzutowa graczy Piotrkowianina.

Wyniki 19 kolejki

• ARKA GDYNIA - MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 33:28 (13:14)
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 23:23 (10:11) karne 1:3
  • Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:30 (13:11)
  • PGE Vive Kielce - Piotrkowianin 39:23 (21:11)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 25:24 (12:10)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:21 (14:9)
  • Zaległy mecz z 15. kolejki
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Potrkowianin 17:20 (9:11)

• (2)

za co im tam placom z byle kim przegrali to szok-to pleite -kiedy bendzie wreszcie zmiana trenera-czas zmienic-bardzo slabe wyniki i po co Taki trener

• 7 17

• (1)

nie ma i nie bendzie na wybrzezu pilki recznej-spadek -i wreszcie nauczom sie grac-tak powinno wygladac

• 10 6

• A Ty się naucz pisać po polsku !!!

Do szkoły marsz .

• 2 0

• Jak pisałem że są ciency jak szczypiorek to minusowaliście

podniecacie się drużyną która broni 10 miejsca w tabelce.

• 10 8

• Panie Trenerze.
    Jak zobaczyłem drugą linie w wyjściowej siódemce , to pomyślałem o dywersji. jak można wystawić w drugiej linii Kondratiuka, Suleja i Bednarka praworęcznego zawodnika na prawym rozegranie , mając na ławce leworęcznych Ramona i Adamczyka. Poza tym kto oprócz Kondratiuka ,któremu trzeba przygotować pozycję do rzutu miał z tej drugiej linii rzucać. Sulej który oddaje średnio 2-3 rzutu okazjonalne w meczu czy Bednarek który z kolei ogranicza się do podawania piłek a jego rzuty to w najlepszym razie nie doloty. Nie komentuje Gądka i Wróbla kierując się miłosierdziem. Rezultat - druga linia poza Ramonem (5 bramek) zdobyła łącznie 3 bramki . Kondratiuk, Bednarek Gądek 0. Pomijam Wróbla ( 2 bramki) z którego jest tyle pożytku co strat. Piotrkowianin pomimo gorszych warunków fizycznych ustawił obronę 6:0 i to wystarczyło. Gdzie były dogrania do Salacza (0 bramek) , który przewyższał obrońców o głowę? Nie było , bo nie było zagrożenia rzutem z tyłu i obrona przyjezdna stała płasko. Nie rozumie ograniczania gry Gajka tylko do obrony . Nawet w dzisiejszym meczu pokazał że nie stanowi dla niego problemu, oddanie silnego rzutu z 10-11 metrów. To Bednarek moim zdaniem powinien grać tylko w obronie. Nie wygra się meczu rzucając 17 bramek. Reasumując kompromitacja trenera i zespołu. Przestańcie w wywiadach opowiadać o szczególnym zaangażowaniu , zostawianiu serca na boisku bo to puste słowa. Mamy tego dosyć. Nie zrażajcie kibiców.

• 31 2

• gks

a w grupie spadkowej to z takim zacięciem nawet z arką w czapę będzie

• 10 0

• Krótko i na temat!

Przegrana na własne życzenie! Taktycznie zle rozegrany mecz! Czy zawodnik Wybrzeża -największy na boisku, potrafi rzucić z drugiej linii??? Może trener nie pozwala? nie mogę tego pojąć!!!

• 19 0

• Jedynie zmiana trenera może tą drużynę postawić na nogi. Był dobrym graczem, ale jest marnym trenerem, co nic nowego. (1)

• 7 12

• Wleklak wróć.

• 1 9

• zmiana, zmiana, zmiana (3)

wleklak - Zamienił stryjek siekierkę na kijek. tylko zmiana na trenera , który optymalnie wykorzysta możliwości zawodników.

• 9 1

• (2)

Może warto poszukać u siebie.Jest Bonisławski,są Biernaccy,jest Pilch.Więc jest w kim wybierać.

• 0 10

• Potrzebny jest nie trener, tylko autorytet

• 8 0

• no dobre kandydatury! Fajnie taki duet,aj może trio : Biernacki,Biernacki,Bonisławski - może nie będzie wyników ale za to będzie zabawnie dla trybun bo dla zawodników to wstyd ! Tak jak się wstydzą w Żukowie ! Bonisławski swój "kunszt trenerski" pokazuje we współpracy z Jurasikiem z każdym w "cztery litery" i tak dosadnie po - 40 w każdym meczu a i prawie pobili rekord z Węgrami stracili 48 bramek!

• 7 0

• Nie mamy szczęścia do braci Orzeszek,mieszkają w Gdańsku a gwiżdżą jak wrogowie.

14 Zepter Legionowo 25 4 0 1 20 679:795 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.