Energa Wybrzeże Gdańsk w ćwierćfinale PP. Szczypiorniści pokonali MKS Wieluń

20 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Piotr Papaj rzucił w niedzielę sześć bramek dla Wybrzeża. Piotr Papaj rzucił w niedzielę sześć bramek dla Wybrzeża.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk awansowali do 1/4 PGNiG Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Lijewskiego pokonali na wyjeździe MKS Wieluń 25:21 (13:9). 26 stycznia zagrają u siebie z Azotami Puławy.

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Gądek, Bednarek, Sulej 2, Prymlewicz, Papaj 6, Kondratiuk 1, Komarzewski 3, Wróbel 3, Salacz 4, Adamczyk 4, Ciołak, Gajek 1, Janikowski 1, Rutkowski

Przeczytaj o transferach z Wybrzeża do Arki i odwrotnie

Gdańscy szczypiorniści w starciu z I-ligowce wystąpili w czarnych opaskach na ramionach na znak żałoby po śmierci prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Spotkanie poprzedziła ponadto minuta ciszy.

Wybrzeże było faworytem niedzielnego spotkania w Wieluniu i praktycznie od początku gry, kontrolowało to, co działo się na boisku. Na przewagę większą niż dwa trafienia, przyjezdni czekali jednak aż do 24. minuty, gdy piłkę do siatki posłał Krzysztof Komarzewski.

Przeczytaj jak Wybrzeże awansowało do 1/8 Pucharu Polski

Zaraz po przerwie gdańszczanie rozpoczęli serią 3:1 i po trafieniu najskuteczniejszego tego dnia Piotra Papaja było już 16:10. Skutecznie w drugiej połowie zaprezentował się Kamil Adamczyk, który zdobył cztery bramki w zaledwie 9 minut.

Na 4 minuty przed końcem spotkania Wybrzeże prowadziło już 25:18, a gospodarze zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Gdański zespół zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski razem z czterema zwycięzcami pozostałych par, a także rozpoczynającymi rywalizację od tego etapu PGE Vive Tauronem Kielce, Orlenem Wisłą Płock i Azotami Puławy, które otrzymały wolne losy. Losowanie par zostanie przeprowadzone w poniedziałek.

Pozostałe wyniki i terminarz Pucharu Polski
Azoty II Puławy - SRS Czuwaj Przemyśl 33:32 (16:15)
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 28:26 (11:11)
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 30:40 (15:22)

Opinie (5)

• Czyli drużyna z Wielunia, potwierdziła, że chłopcami do bicia nie są.
    Można było się spodziewać, że drużyna Super Ligowa wygra "nieco"więcej,
    a tu 4 bramki do przodu. Powinno być chyba, nieco więcej plus 8, może nawet 10.
    No, ale Liga jest najważniejsza. I dobrze by było, gdyby nie było meczów u siebie,
    jak w z Opolem..

• 12 0

• Brawo Wybrzeze

• 7 5

• Mega sukces

pokonać MKS Wieluń aż czterema bramkami !!! czad ;-)

• 9 4

• Wysoka wygrana pokazała właściwe ligowe miejsce Wybrzeża

• 8 0

• Czy mecze PP dla takich klubów jak Wybrzeże mają jakieś inne znaczenie niż szkoleniowe? Myślę, że zarówno mecz w Kościerzynie jak i Wieluniu były traktowane stricte szkoleniowo bez presji na wynik. 1/4 PP to jest maksimum dla drużyn na tym poziomie, bo dalej trafia się na Kielce lub Płock, a często i Zabrze, Puławy czy Opole są nie do przejścia. Także nie wynik w tym meczu był ważny, a sprawdzenie szerszego składu i rozegranie go bez kontuzji.

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.