Falstart Checzy Gdynia.

10 września 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Nie udała się inauguracja rozgrywek ekstraklasy futbolistkom TKKF Checz Gdynia. Zespół Ryszarda Szewczyka, który w przerwie wakacyjnej opuściły dwie kluczowe zawodniczki: Anna Rogacka i Joanna Moczulewska, przegrał w Poznaniu z Wartą Opel Niedbała 2:3 (1:2).

W minionym sezonie gdynianki zajęły piąte miejsce, tracąc tylko jeden punkt do brązowego medalu. Wydawało się, że skoro ekstraklasa została poszerzona do 10 drużyn, Checz częściej będzie miała okazję wygrywać. Na pierwszy sukces liczono już w Poznaniu, gdzie czekał beniaminek. Niestety, siła ognia naszej drużyny została osłabiona za sprawą rejterady dwóch kluczowych zawodniczek. Rogacka zasiliła zespół mistrzyń Polski, AZS Wrocław, a Moczulewska była w Poznaniu, ale wystąpiła w barwach... Warty. Na domiar złego Monika Pierzga i Magdalena Miłosz odczuwają jeszcze kłopoty aklimatyzacyjne po powrocie z Uniwersjady w Chinach.

Rozpoczęło się zgodnie z planem. W 19 minucie prowadzenie dla gdynianek zdobyła Marzena Samp. Jednak w ciągu trzech minut (22-24), gospodynie zdobyły dwa gole. Checz wyrównała dopiero w 68 min, po akcji Małgorzaty Stefaniak. Przy wyniku 2:2 zarówno Stefaniak, jak i Samp, miały 100-procentowe sytuacje, aby podwyższyć rezultat. Zmarnowały je, a że niewykorzystane sytuacje się mszczą, w 87 min Warta po rzucie wolnym zdobyła zwycięską bramkę.

Skład Checzy: Gralewska - Pierzga (27' Woszczyna), Miłosz, Koprowska, Milewska (27' Dorosławska), Walaszkowska (86' Grudziński), Nowacka, Stachowska, Piotrowska, Samp, Stefaniak.