Faworyt triumfował na Traugutta w meczu rezerw

Rafał Sumowski
28 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
III-ligowe derby rezerw wygrali gdańszczanie, którzy otrzymali solidne wzmocnienia z pierwszej drużyny. Na zdjęciu Kamil Haberka i Kacper Łazaj. III-ligowe derby rezerw wygrali gdańszczanie, którzy otrzymali solidne wzmocnienia z pierwszej drużyny. Na zdjęciu Kamil Haberka i Kacper Łazaj.

Lechia Gdańsk pokonała 3:0 (2:0) Arkę Gdynia w meczu III-ligowych rezerw. Oba zespoły zagrały przy znacznym wsparciu zawodników z pierwszych drużyn. Do siatki dwukrotnie trafił Piotr Grzelczak, a tuż przed przerwą bramkę zdobył Kacper Łazaj. Po 11. kolejkach Lechia niepodzielnie panuje w III lidze nie mając na koncie ani jednej porażki. Poniżej zapis relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy Traugutta.

LECHIA II LECHIA II
ARKA II ARKA II
Buchalik - Iwanowski, Bąk, Dawidowicz, Andriuskevicius - Zyska, Frankowski, Andreu, Łazaj - Grzelczak, Tuszyński
Widzów: 300
Szlaga - Sulewski, Haberka, Brodziński, Dettlaff - Jędrzejowski, Czoska, Ziętarski, Wojowski - Słowiński - Formella
  • 46' Bobowski Zmiany Andreu
  • 60' Łazaj Zmiany Czychowski
  • 63' Tuszyński Zmiany Sypniewski
  • 46' Dettlaff Zmiany Strzelecki
  • 72' Czoska Zmiany Patok
  • 72' Jędrzejowski Zmiany Brzuzy
  • 72' Brodziński Zmiany R.Robakowski
  • 36' Grzelczak
  • 45' Łazaj
  • 78' Grzelczak
  • 8' Formella
  • 53' Wojowski

Tomasz Unton Tomasz Unton

- Zero z tyłu zawsze cieszy, choć Arka miała kilka szans by pokonać Michała Buchalika. Szkoda, że inne mecze Lechii w III lidze czy Młodej Ekstraklasie nie cieszą się takim zainteresowaniem wśród kibiców, bo warto popatrzeć na młodych zawodników, którzy radzą sobie coraz lepiej. Można powiedzieć, że pewnym krokiem zmierzamy do drugiej ligi, ale naszym celem pozostaje ogrywanie młodzieży. I tak na przykład dzisiaj pomimo wsparcia z pierwszego zespołu swoją szansę w drugiej połowie dostał Filip Bobowski - powiedział po meczu trener Lechii Tomasz Unton.

Robert Wilczyński Robert Wilczyński

- Do Lechii podeszliśmy z dużym respektem, ale nie spodziewałem się, że wyjdziemy tacy przestraszeni. Czekaliśmy na kontry i udało się wyprowadzić kilka dobrych akcji, ale zabrakło zdecydowania. Pierwszą bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry, praktycznie z niczego, a drugą po ewidentnym błędzie. Mamy sporo do przeanalizowania, bo wiem, że chłopaków stać na lepszą grę. Po cichu liczyliśmy, że uda nam się wywieźć chociaż punkt, ale doświadczenie Bąka, Andreu czy Grzelczaka dało o sobie znać. Myślę jednak, że zasłużyliśmy przynajmniej na jedną bramkę - podsumował szkoleniowiec Arki, Robert Wilczyński.

• Maciej Szlaga

Przypomnijmy, że dzisiejsze spotkanie jest biletowane. Lechia przygotowała 990 wejściówek tylko dla gdańskich kibiców, gdyż spotkanie nie ma charakteru imprezy masowej.
Na trybunach około 150 kibiców, ale wciąż dochodzą kolejni.
Jeśli wygrają dziś gdynianie, będą mieli szanse wyprzedzić w tabeli Polonię Gdańsk, która wczoraj przegrała w Gryfinie 2:4. Żółto-niebieskim będzie jednak bardzo trudno, bo Lechia w III lidze w dziesięciu spotkaniach wygrywała ośmiokrotnie, a dwa razy zremisowała. Gdańszczanie stracili zaledwie cztery bramki, zaś Arka zdobyła zaledwie siedem.
Piłkarzy przywitały gromkie brawa. Rozbrzmiała również przyśpiewka "My wierzymy tylko w BKS" oraz "pozdrowienia" dla Arki.
1'
Grę rozpoczęli gospodarze.
2'
Faul na Andreu (LECHIA II) na połowie Lechii.
2'
Grzelczak (LECHIA II) w polu karnym do Tuszyńskiego (LECHIA II), ale niecelnie. Od bramki Szlaga (ARKA II).
4'
Gra toczy się na razie w środku pola, ale przy piłce częściej są gdańszczanie.
4'
Kontra Arki powstrzymana przez Bąka i Andreu (LECHIA II)
5'
Długim podaniem akcję ofensywną uruchomił Iwanowski (LECHIA II). Piłka trafiła do Tuszyńskiego (LECHIA II), a po chwili niecelnie uderzał Andreu (LECHIA II).
7'
Iwanowski (LECHIA II) wycofał piłkę do Buchalika (LECHIA II), który na razie nie ma zbyt wiele roboty.
8'
Żółtą kartką został ukarany Formella (ARKA II) za faul na Frankowskim.
9'
Frankowski (LECHIA II) z ok. 20 metra uderzył nad bramką.
12'
Andreu (LECHIA II) zagrywał do Grzelczaka (LECHIA II), ale podanie przeciął Dettlaff (ARKA II).
13'
Dettlaff (ARKA II) powstrzymał Frankowskiego (LECHIA II). Od bramki Szlaga (ARKA II).
15'
Strzał Andriuskeviciusa (LECHIA II) prosto w ręce Szlagi (ARKA II).
15'
Tuszyński (LECHIA II) odbił się od Brodzińskiego (ARKA II), który tym samym przerwał dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy.
16'
Pozycyjny atak ze strony Lechii nie przynosi efektów.
16'
Sulewski (ARKA II) faulował Andriuskeviciusa (LECHIA II) w polu karnym Lechii.
18'
Niemal każda akcja Lechii przechodzi w środku pola przez Andreu (LECHIA II), ale rozpoczynane przez jego podania ataki urywają się przed polem karnym. Gdańszczanom brakuje dokładności.
20'
Pierwszy celny strzał Arki. Uderzał Słowiński (ARKA II), ale prosto w Buchalika (LECHIA II).
22'
Grzelczak (LECHIA II) przegrał pojedynek z Brodzińskim (ARKA II).
22'
Andreu (LECHIA II) podawał w pole karne do Łazaja (LECHIA II), ale ten został zatrzymany przez defensorów gości.
24'
Iwanowski (LECHIA II) starał się uruchomić Grzelczaka (LECHIA II) długim podaniem, ale było ono za słabe. Aut dla Lechii.
27'
Grzelczak (LECHIA II) podawał do Tuszyńskiego (LECHIA II), a ten znalazł się niemal sam na sam ze Szlagą (ARKA II). Naciskany z tyłu przez obrońcę nie wykorzystał jednak szansy wywalczając jedynie rzut rożny.
27'
Koło słupka uderzył Andreu (LECHIA II).
28'
Nabiegający z boku Tuszyński (LECHIA II) uderzył wprost w Szlagę (ARKA II).
32'
Zyska (LECHIA II) oddał strzał zza pola karnego. Zupełnie niecelny
33'
Dośrodkowanie Arki pewnie wyłapał Buchalik (LECHIA II)
35'
Coraz śmielej poczyna sobie Arka. Strzał z dystansu oddał Czoska (ARKA II), ale Buchalik (LECHIA II) nie dał się zaskoczyć.
36'
[1:0] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelczak.
36'
Gol po stałym fragmencie gry. Rzut rożny krótko rozegrali Frankowski (LECHIA II) z Tuszyńskim (LECHIA II), a po chwili piłka trafiła w pole karne do Grzelczaka (LECHIA II), który strzałem po ziemi pokonał Szlagę (ARKA II).
38'
Na boisku leży Andreu (LECHIA II). Będzie potrzebna pomoc medyczna.
38'
Andreu (LECHIA II) jest opatrywany poza linią boczną.
40'
Ziętarski (ARKA II) faulował Frankowskiego (LECHIA II).
40'
Zza pola karnego uderzał Tuszyński (LECHIA II), ale obok bramki.
42'
Andreu (LECHIA II) wrócił już na boisko.
44'
Lechia wyraźnie się rozluźniła, ale atak Arki zakończył się na rzucie rożnym.
45'
Daleka wrzutka Iwanowskiego (LECHIA II) do Łazaja (LECHIA II), który strzelił... barkiem prosto w bramkarza.
45'
[2:0] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łazaj.
45'
Tym razem Łazaj (LECHIA II) strzelał nogą po tym jak znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szlagą (ARKA II).
45'
To był gol do szatni. Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.
46'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobowski, w jego miejsce wchodzi Andreu.
46'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dettlaff, w jego miejsce wchodzi Strzelecki.
48'
Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Lechii, która "siedzi" na połowie gości. Raz po raz grę od bramki wznawia jednak Szlaga (ARKA II).
48'
Do ofensywy ruszyła Arka, ale próby przebicia się w pole karne gdańszczan spełzają na niczym.
49'
Dośrodkowanie Bobowskiego z lewej strony przeszło wysoko nad bramką Arki.
53'
Gra toczy się teraz na środku boiska. Z prawej strony próbował dośrodkowywać Sulewski (ARKA II), ale Lechia przerwała atak gości.
53'
Żółtą kartką został ukarany Wojowski (ARKA II).
59'
Po zejściu Andreu (LECHIA II) ataki Lechii są nieco chaotyczne. Pierwsze 15 minut drugiej połowy nie jest dobrym widowiskiem.
60'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łazaj, w jego miejsce wchodzi Czychowski.
61'
Niebezpiecznie pod bramką Lechii, ale sytuację uratował Bąk (LECHIA II).
62'
Z bramki wyszedł Buchalik (LECHIA II) przerywając atak Wojowskiego (ARKA II).
63'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tuszyński, w jego miejsce wchodzi Sypniewski.
65'
Czychowski (LECHIA II) dośrodkowywał z lewej strony do Sypniewskiego, ale próba efektownego uderzenia "nożycami" nie powiodła się.
70'
Jędrzejowski (ARKA II) strzelał zza pola karnego, ale prosto w plecy Andriuskievicisa
71'
Szykuje się dużo zmian w zespole gości. Przy linii bocznej stoi aż trzech zawodników.
72'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czoska, w jego miejsce wchodzi Patok.
72'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jędrzejowski, w jego miejsce wchodzi Brzuzy.
72'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brodziński, w jego miejsce wchodzi R.Robakowski.
78'
[3:0] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelczak.
78'
Po prostopadłym podaniu napastnik Lechii znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szlagą (ARKA II) i pewnym strzałem pokonał bramkarza gdynian.
78'
Głośne "Lechia Gdańsk" na trybunach.
80'
Zakotłowało się pod bramką Arki. Niewiele brakowało, a Lechia zdobyłaby czwartego gola.
84'
Gospodarze najwyraźniej mają dużą ochotę by dobić rywali, ale rozciągnięte na całej szerokości boiska nie przynoszą skutku. Gdynianie chyba już stracili ochotę do gry.
86'
Arka próbuje jeszcze zaatakować, ale dośrodkowanie Brzuzego (ARKA II) zostało przecięte przez obrońców.
87'
Strzał Lechii wysoko nad bramką Szlagi (ARKA II).
88'
Rzut rożny dla Arki.
88'
89'
Lechia wyprowadziła piłkę z własnej połowy dalekim podaniem, ale Grzelczaka (LECHIA II) uprzedził Szlaga (ARKA II).
90'
Sędzia doliczył 3 minuty gry.
90+2
W boczną siatkę uderzył Frankowski (LECHIA II).
90+3
Do bramki trafił Czychowski (LECHIA II), ale był na spalonym
Koniec spotkania. Lechia II - Arka II 3:0 (2:0). Gdańszczanie po jedenastu kolejkach pozostają niepokonani w III lidze.

• 59 9

• Może piłkarsko jesteśmy słabsi, może pod względem liczebności jest nas mniej (12)

bo przecież Gdańsk jest dwa razy większy a bilety sponsorują im państwowe firmy, może czasem stracimy flagę, bo kto w Polsce ich nie traci, za to pod względem dopingu i opraw zdecydowanie jesteśmy lepsi!

Brawa dla kibiców Arki za wczorajszą oprawę doping i super atmosferę na meczu

• 37 151

• i potem się obudziłeś :) (3)

• 45 5

• w ktorym miejscu napisał coś niezgodnego z prawdą? (2)

Ja sie z tym zgadzam. Oprawy Arki są lepsze od Lechii

• 14 53

• chyba odprawy :D

• 39 4

• sam sobie piszesz i odpowiadasz

• 16 2

• zrobiliscie pierwsza oprawe w tej rundzie i frana tu palisz, (3)

nikt nie traci flag tyle co arka, dla nas nic nie znaczycie i czesto wam to udowadniamy na szlaku

• 38 3

• Mylisz się! tylko w tej rundzie były 3 oprawy i kazda z piro! (2)

Podczas pierwszego meczu sezonu, podczas meczu z Zawisza i teraz!

Każda na najwyższym poziomie

• 4 27

• Na najwyższym "WASZYM" poziomie.

A wasz poziom to dno i do poziomu większości ekip ekstraklasy dzieli was przepaść.

• 14 1

• Na poziomie 15000 pln kary .

• 7 0

• odpowiadam

jesteście słabsi piłkarsko - prawda, jest was mniej - prawda, sponsorują nas firmy, które chcą by reprezentowały je kluby z najwyższej półki, niestety ale łapówkarzy nikt poważny nie sponsoruje, straciliście flagę - prawda, ale to nie jest pierwszy raz, który klub ich nie traci? wolne żarty - w dzisiejszych czasach na miejscu jest pytanie który traci? zresztą, pod względem dopingu w stosunku do nas to leżycie. Nas na młynie "śpiewających" jest więcej niż was razem wziętych. Oprawy - jakie oprawy? to naszymi oprawami wszyscy się zachwycają (u siebie chociażby mecz z Ruchem, Legią), kibicowsko nie istniejecie. Ale nie dziwi mnie to wcale bo przecież Trójmiasto jest Nasze.

• 41 10

• Człowieku zobacz sobie oprawę Lechii w meczu z Legią z zeszłego sezonu (2)

Z czym do ludzi dzieciaku

• 22 5

• zeszłego sezonu , własnie a co w tym sezonie? bo u nas juz były 3 porzadne oprawy (1)

• 3 14

• LECHIA GDAŃSK

zawsze nad wami

• 8 2

TRÓJMIASTO DO LECHII NALEŻY ............... i gdzie macie flage hahaha ?

• 68 12

• Podobno zbiera sie zarzad Arki. Maja rozwiazac klub. Bedziemy informowac na biezaco.