Fenerbahce Stambuł - VBW Arka Gdynia 88:57. Koszykarki odpuściły 4. kwartę

dak.
21 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Jeszcze przed końcem trzeciej kwarty, VBW Arka Gdynia traciła 6 punktów do Fenerbahce Stambuł. Trudno jednak wytłumaczyć to, co wydarzyło się w ostatniej parti. Jeszcze przed końcem trzeciej kwarty, VBW Arka Gdynia traciła 6 punktów do Fenerbahce Stambuł. Trudno jednak wytłumaczyć to, co wydarzyło się w ostatniej parti.

VBW Arka Gdynia przegrała z Fenerbahce Stambuł 57:88 (16:26, 17:18, 18:15, 6:29) w 5. kolejce fazy grupowej Euroligi koszykarek. Podopieczne Gundarsa Vetry już przed meczem były pozbawione szans na awans do kolejnej rundy, ale chyba nikt nie spodziewał się takie obrotu spraw, szczególnie w ostatniej kwarcie. Żółto-niebieskie ostatni grupowy mecz zagrają w piątek, o godz. 19. Na pożegnanie z rozgrywkami zmierzą się gospodyniami - ZVVZ USK Praga.

FENERBAHCE: McBride 12 (1x3), Iagupova 12 (1x3, 6 zb.), Thomas 9 (1x3), Stokes 4 (9 zb.), Sabally 3 oraz Zandalasini 16 (3x3), Vaughn 19 (8 zb.), Cakir 8 (2x3, 6 as.), Vitola 3 (1x3), Uzun 2, Canitez 0

VBW ARKA: Kunek 19 (3x3), Kastanek 7 (1x3), Miskiniene 7 (10 zb.), Spanou 7 (1x3), Balintova 5 (1x3, 5 as.) oraz Slamova 5 (1x3), Greinacher 4 (7 zb.), Podgórna 3 (1x3), Rembiszewska 0, Morawiec 0

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wiadome było, że VBW Arka Gdynia nie miała szans na awans z fazy grupowej Euroligi kobiet. Żółto-niebieskie straciły je po wtorkowej porażce z francuskim LDLC ASVEL Lyon 76:79.

VBW Arka Gdynia - LDL ASVEL Lyon 76:79. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Mimo to trener Gundars Vetra postawił na ten sam wyjściowy skład, co dwa dni wcześniej. Jego podopieczne tylko raz objęły prowadzenie, na początku 3:2. Później strata już tylko pęczniała. Nie minęło 5 minut, a wynosiła 10 punktów. Wzrosła nawet do 14., ale ostatecznie po pierwszej kwarcie Turczynki wygrywały 26:16.

W drugiej partii oglądaliśmy już bardziej wyrównane widowisko. Może jej start na to nie wskazywał, bo Fenerbahce miało 17-punktową przewagę, ale żółto-niebieskie w porę zareagowały. Aktywne były: Alice Kunek, Barbora Balintova czy Artemis Spanou, po "trójce" której było 44:33 przed przerwą.

Żółto-niebieskie pokazały pazur jeszcze po zmianie stron. Nie zawsze były skuteczne w obronie, ale dobrze radziły sobie pod koszem przeciwnika. Turczynki przez długi czas zachowywały około 10-punktowy dystans. Jednak przed upływem 30 minut, żółto-niebieskie doprowadziły do stanu 51:57.

Najlepszy Ligowiec 2020 Roku w Trójmieście. Kolejność na półmetku głosowania

W ostatniej kwarcie wydarzyło się jednak coś, czego zapewne same koszykarki nie potrafiły wytłumaczyć. Na boisku były już głównie zmienniczki. Bardzo szybko oddały inicjatywę i przyglądały się, jak rywalki trafiają do kosza. Same natomiast zdobyły jedynie 6 "oczek", a spotkanie zakończyło się rezultatem 88:57.

Arkę Gdynia czeka jeszcze jedno spotkanie w Eurolidze. Na pożegnanie z rozgrywkami zagrają z gospodyniami czeskiej bański - ZVVZ USK Praga. Do starcia dojdzie w piątek, o godz. 19.

21 stycznia 2021, godz. 16:00