Finał Złotego Kasku. Ostatnie zawody żużlowe w tym roku w Gdańsku

10 października 2019, 13:45
ras.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Piotr Pawlicki i Maksym Drabik nie pojadą w finale Złotego Kasku, który w piątek, 11 października odbędzie się w Gdańsku. Przysłali zwolnienia lekarskie, a ich miejsce zajmą Jakub Jamróg i Bartosz Smektała. To ostatnie w tym roku zawody żużlowe w Gdańsku. Szesnastu zawodników, a wśród nich Krystian Pieszczek ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk, powalczy o miejsce w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020 i mistrzostw świata 2021.Finał Złotego Kasku to druga najbardziej prestiżowa krajowa impreza dla żużlowców po indywidualnych mistrzostwach Polski. Początkowo turniej miał odbyć się w kwietniu w Pile, ale tym jak żużlowcy odmówili startu na ich zdaniem źle przygotowanym obiekcie, imprezę przeniesiono do Gdańska najpierw na 13 września, a następnie zmieniono termin na 11 października.

Finał Złotego Kasku w Gdańsku przełożony przez maraton we WrocławiuDo trzech razy sztuka? Miejmy nadzieję. Przed piątkowym turniejem na liście startowej doszło do dwóch zmian. Z zawodów wycofali się aktualny indywidualny mistrz świata juniorów Maksym Drabik oraz Piotr Pawlicki. Obaj przedstawili zwolnienia lekarskie. Ich miejsca zajmą na liście startowej Jakub Jamróg i wicemistrz świata juniorów Bartosz Smektała.

Mikkel Bech: Byłem w dołku psychicznymLista startowa finału Złotego Kasku:
1. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
5. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
9. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
10. Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
14. Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa)
15. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
16. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
17. (R1) Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
18. (R2) Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)


Szesnastu uczestników turnieju powalczy o udział w eliminacjach do najbardziej prestiżowych imprez międzynarodowych. Aby awansować do kwalifikacji Speedway Grand Prix 2021, które odbędą się w 2020 roku, należy zająć jedną z czterech pierwszych pozycji w gdańskim turnieju. Z kolei prawo występu w kwalifikacjach do przyszłorocznego cyklu Speedway European Championship, wywalczą trzej najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w finale Złotego Kasku, którzy będą tym startem zainteresowani.

Kup bilety na finał Złotego Kasku przez internetW obsadzie zawodów znalazł się wychowanek gdańskiego Wybrzeża Krystian Pieszczek. Start pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 18.00. Bramy stadionu oraz kasy biletowe wyłącznie od strony bramy głównej zostaną otwarte o godz. 16:30. Cały czas trwa też sprzedaż biletów online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl.

W godzinach 16.45-17.00 przewidziana jest krótka sesja autografowa z udziałem Piotra Protasiewicza (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) oraz Dominika Kubery (Fogo Unia Leszno). Zawodnicy będą czekać na kibiców na specjalnym stanowisku, umiejscowionym nieopodal bramy do parku maszyn.

Ceny biletów
Bilet Normalny - 20 zł
Bilet Ulgowy - 15 zł
Trybuna Główna -30 zł
Trybuna Główna ulgowy - 20 zł
Trybuna VIP - 250 zł
Trybuna VIP Ulgowy - 200 zł
Bilet dziecięcy - 1 zł

Bilet dziecięcy obowiązuje dla dzieci w wieku do 6. roku życia włącznie.

Bilety ulgowe obowiązują dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej).

Bilety ulgowe przysługują również emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji) - za wyjątkiem trybuny VIP.

W cenie biletu VIP znajduje się pakiet świadczeń: miejsce numerowane w najlepszej części stadionu naprzeciw linii startu i mety na Trybunie VIP, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe.

Programy zawodów będą do nabycia w dniu zawodów w kasach stadionu im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 oraz na stoisku Speedway-Shop.pl, umiejscowionym po prawej stronie, tuż za bramą główną obiektu.

Miejsca parkingowe dla kibiców przewidziane są na placu po dawnej hali sportowej przy ul. Zawodników. Koszt - 5 zł (płatne u przedstawicieli służby parkingowej).

ras.