Finał Złotego Kasku na żużlu 11 października

2 października 2019, 16:45
ras.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Finał Złotego Kasku na żużlu odbędzie się w Gdańsku 11 października o godz. 18. To już trzeci termin imprezy, w której żużlowcy powalczą o miejsca w eliminacjach do cyklu Grand Prix 2021 i mistrzostw Europy 2020. Do piątku bilety można nabyć w cenie od 10 do 25 zł, później będą o 5 zł droższe. Zakupione wcześniej wejściówki zachowują ważność.Finał Złotego Kasku to druga najbardziej prestiżowa krajowa impreza dla żużlowców po indywidualnych mistrzostwach Polski. Początkowo turniej miał odbyć się w kwietniu w Pile, ale tym jak żużlowcy odmówili startu na ich zdaniem źle przygotowanym obiekcie, imprezę przeniesiono do Gdańska na... 13 września.

I tym razem zawody nie doszły do skutku, gdyż mający startować w nich żużlowcy Betard Sparty Wrocław i Fogo Unii Leszno mierzyli się w finale PGE Ekstraligi. Konflikt terminów wynikał z przeniesienia meczu z 14 na 13 września w związku z zajętością stadionu we Wrocławiu.

Finał Złotego Kasku w Gdańsku przełożony przez maraton we WrocławiuPo kilku tygodniach udało się wypracować nowy termin dla finału Złotego Kasku. Do rywalizacji na gdańskim torze dojdzie w piątek 11 października o godz. 18. Przypomnijmy, że kibicom zaprezentują się m.in. uczestnicy cyklu Grand Prix Patryk Dudek, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej, a także Maksym Drabik, Piotr Pawlicki czy wychowanek Wybrzeża Krystian Pieszczek.

Uczestnicy turnieju powalczą o udział w eliminacjach do najbardziej prestiżowych imprez międzynarodowych. Aby awansować do kwalifikacji Speedway Grand Prix 2021, które odbędą się w 2020 roku, należy zająć jedną z czterech pierwszych pozycji w gdańskim turnieju.

Z kolei prawo występu w kwalifikacjach do przyszłorocznego cyklu Speedway European Championship, wywalczą trzej najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w finale Złotego Kasku, którzy będą tym startem zainteresowani.

Kup bilety na finał Złotego Kasku przez internetInternetowa sprzedaż biletów na finał Złotego Kasku już trwa. Do 4 października wejściówki można nabyć w cenie od 10 do 25 zł w zależności od wybranych miejsc. Później będą o 5 zł droższe. Wariant VIP to już koszt od 150 do 250 zł.

Zakupione wcześniej bilety zachowują ważność. Ci kibice, którym nie odpowiada nowy termin, mogą dokonać zwrotu. W przypadku biletów zakupionych online należy wysyłać zgłoszenia mailowe pod adresem: support@ticketco.net w treści wiadomości podając imię i nazwisko osoby chcącej dokonać zwrotu oraz kod referencyjny biletu (pięcio- lub sześcioliterowy). W przypadku biletów zakupionych stacjonarnie, należy zgłosić sie do sklepu Kibic Fan Shop w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 98.

Lista startowa:
1. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocaw)
5. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
9. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
10. Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
14. Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa)
15. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
16. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
R1. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
R2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)

ras.