Zobacz, co potrafią najlepsi w Polsce na deskorolce

15 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
as
Najnowszy artukuł na ten temat

Polo na rowerach. Jak w to się gra? Treningi pod Ergo Areną dla wszystkich

W weekend w Gdyni odbyły się finały deskorolkowych mistrzostw Polski. Tytuł mistrza kraju obronił Sebastian Sarysz. Najlepszą kobietą okazała się Anna Kulig. Z kolei w juniorach triumfował Tymek Szczuka.


Deskorolkowe mistrzostwa Polski odbyły się w gdyńskim skateparku już po raz drugi. Nad morze przyjechała ścisła czołówka polskich skaterów, którzy wcześniej rywalizowali w całym kraju w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Ostatnie dzikie karty na niedzielne finały można było zdobyć w sobotę. Zakwalifikowali się: Andrzej Kwiatek (68 pkt), Oliwier Gołębiowski (60,2) i Krzysztof Józefczyk (56,6).

W niedzielę sędziowie oceniali trudność trików, wykorzystanie elementów parku i ogólne wrażenie, jakie wywoływał przejazd startującego zawodnika.

Pierwsze miejsce w kategorii open zdobył Sebastian Sarysz, druga lokata przypadła Mateuszowi Okule, z kolei trzecie miejsce zajął Tomek Ziółkowski. Wśród pań najlepsza okazała się Anna Kulig, drugie miejsce zajęła Zuzia Bone a na trzeciej pozycji uplasowała się Agata Halikowska.

- Widzieliśmy tutaj najlepszych polskich deskorolkowców, startujących w zawodach. Dlaczego o tym mówię? Bo jest masa skateboarderów, którzy nie uczestniczą w żadnych konkursach. Ci, których mieliśmy okazję podziwiać, traktują to bardziej jako sport. W Gdyni udało nam się zorganizować finał po raz drugi i muszę przyznać, że jest tutaj do tego bardzo dobry park - mówił Maciej Heczko z Polish Skate Federation.
Oprócz głównej rywalizacji open rozegrane zostały także konkursy dla juniorów poniżej 16. roku życia. Dodatkową atrakcją był konkurs Republiki Kaktusa na najwyższe ollie, czyli podstawowy trik skaterski.

Pozostałe wyniki:

Junior
1. Tymek Szczuka
2. Maciek Stępień
3. Jean Semaan

Deskorolkowa liga młodzików
1. Kacper Kazimierski
2. Kacper Mania
3. Kacper Kowalski

High ollie contest by Kaktus
Dominik Jaworski i Oliwier Gołębiewski

Vans Best Trick
Mateusz Okuła

GoPro Best Trick
Rafał Modranka

as