stat

Flavio Paixao jak ratownik w Lechii Gdańsk: Zawsze gotowy odmienić mecz

11 lutego 2019, 16:30
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

- Bramka na 2:1 w meczu z Pogonią nie była przypadkowa. Z Danielem Łukasikiem dokładnie ćwiczyliśmy rzuty wolne na treningach - mówi Flavio Paixao. Portugalczyk po raz kolejny zapewnił Lechii 3 punkty, pomimo niekoniecznie efektownej gry. - Czy czuję się ratownikiem? Jedna sekunda może odmienić mecz, a ja jestem na to zawsze gotowy - przekonuje lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy.Przeczytaj, dlaczego Lechia dokonała wielkiej sztukiNie po raz pierwszy w tym sezonie, skuteczność Lechii wzięła górę nad stylem gry. Trener Piotr Stokowiec po meczu był zadowolony z tego jak jego zalecenia wprowadzili w życie piłkarze biało-zielonych, ale mogłoby być inaczej, gdyby nie Flavio Paixao. Portugalczyk zdobył zwycięską bramkę trafiając po uderzeniu głową. Bezbłędnie wykorzystał "ciasteczko" w postaci dośrodkowania Daniela Łukasika z rzutu wolnego.

- To zagranie nie było przypadkowe. Dokładnie ćwiczyliśmy to na treningach i świetnie, że wyszło nam w meczu, w takim ważnym momencie - zapewnia Portugalczyk.

Lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy nie tylko imponuje skutecznością. Przychodzi drużynie na ratunek w ważnych momentach. Kiedy drużyna nie dominuje nad rywalem, może liczyć na Flavio. Jesienią zapewnił biało-zielonym komplet punktów w meczach z Cracovią (1:0) i Arką Gdynia (2:1), a na otwarcie wiosny to samo zrobił przeciwko Pogoni.

- To nie jest tak, że kiedy nie idzie to na ratunek przychodzi Flavio. Ja się niczym nie stresuję, spokojnie robię swoje na treningach i podczas meczów. Jestem zawsze przygotowany, bo doskonale wiem, że jedna sekunda i jedno zagranie mogą odmienić cały mecz. Tak było z Pogonią, to część piłki - przekonuje Paixao.
W tych meczach Flavio ratował Lechii wygrane
Lechia - Arka 2:1, gol w 90. minucie
Lechia - Cracovia 1:0, gol w 79. minucie
Lechia - Pogoń 2:1, gol w 75. minucie


Pierwszy snajper Lechii przyznał, że gra Lechii w piątkowym meczu nie była porywająca, ale nie należy dopatrywać się w tym słabości. Tak jak mówił na pomeczowej konferencji trener Stokowiec, oddanie inicjatywy Pogoni było częścią planu.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:1: relacja, video, foto, Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi- Pierwszy mecz po przerwie jest bardzo ważny. Pogoń zagrała bardzo dobrze, ale komplet punktów został u nas. A że nie nie wyglądało to specjalnie efektownie? Nie zawsze musi. Na każdy mecz mamy inny plan. Robimy to, co nam każe trener. W najbliższym meczu z Koroną możemy zagrać zupełnie inaczej. Jestem piłkarzem i wykonuję to, czego wymaga szkoleniowiec. Nie ma znaczenia czy gram na skrzydle czy na szpicy. Postrzegam się jako inteligentnego zawodnika i wiem, co mam robić na boisku - wyjaśnia Flavio.
Portugalczyk jest zdania, że wiosna będzie dla jego zespołu udana. Z biało-zielonymi zamierza walczyć o najwyższe cele.

- Na zgrupowaniu w Turcji wykonaliśmy kawał dobrej pracy. Mamy siłę, mamy marzenia i każdy z nas wie, co nas czeka przez najbliższe trzy, cztery miesiące. Wszyscy wiemy jaki to ważny moment dla Lechii - podkreśla Paixao.

Typowanie meczu - zakończone

16 lutego 2019 , godz. 20:30

Wartość: 3 pkt.

Korona Kielce

Tak typowano:

458 typowań