stat

Futboliści Seahawks grają o play-off

Jastrzębie kontra Sokoły w Gdyni

19 maja 2017, 11:00
ras.

Seahawks Gdynia

Futboliści amerykańscy Seahawks Gdynia w sobotę o godz. 12 zmierzą się na Narodowym Stadionie Rugby z Tychy Falcons. Zwycięstwo sprawi, że gospodarze będą mogli awansować bezpośrednio do fazy play-off Topligi. W innym przypadku zagrają o to w dodatkowej w rundzie dzikich kart. Wstęp na mecz jest bezpłatny.Z kompletem zwycięstw sezon zasadniczy Topligi wygrali już Panthers Wrocław i uzyskali awans do play-off. Zdobędzie go również drugi zespół, a zespoły z miejsc 3-6 i 4-5 zagrają między sobą w rundzie dzikich kart. W środku tabeli jest niezwykle ciasno i na rozstrzygnięcia musimy poczekać do ostatniej kolejki.

Matematyczne szanse na bezpośredni awans do półfinałów mają aż cztery zespoły. Największa różnica jest pomiędzy drużynami, które w sobotę zmierzą się w Gdyni. Seahawks są pewni swego, ale nie zmienia to faktu, że z szacunkiem podchodzą do każdego przeciwnika. Falcons, chcąc od razu znaleźć się w półfinale, musieliby wygrać ogromną różnicą punktów. W każdym razie ewentualnym zwycięstwem mogą znacząco poprawić swoją pozycję wyjściową w rundzie dzikich kart.

Tyskie Sokoły, które debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej nie miały do tej pory okazji zmierzyć się z trzykrotnym triumfatorem Topligi i aktualnym wicemistrzem. Różnica klas wydaje się dość oczywista, choć sytuacja w tabeli wskazuje na zupełnie, co innego. Obie drużyny wyczuwają swoją szansę na zwycięstwo.

- Ani zawodnicy, ani trenerzy, ani zarząd nie biorą w ogóle pod uwagę tego, że możemy przegrać. Oczywiście nie lekceważymy Falcons, ale nasze ostatnie potyczki z Eagles oraz Outlaws, mimo że stoczone z niżej notowanymi zespołami, przypomniały, że jesteśmy wicemistrzem Polski, a przez ostatnie trzy lata graliśmy w finałach i jako jedyni do tej pory obroniliśmy tytuł. Wiem, że zawodnicy są zmotywowani. Wszyscy ciężko trenują i najważniejsza jest wygrana oraz zajęcie drugiego miejsca, a potem myślenie o półfinale - mówił Michał Radelicki, menedżer Seahawks.
W sezonie zasadniczym możemy odnaleźć jedną zależność. Gdynianie przegrali 9 kwietnia z Primacol Lowlanders Białystok 13:23, z którą ekipa z Tych kilkanaście dni później zwyciężyła na wschodzie Polski 20:17. Przedstawiciel Seahawks nie widzi w tym jednak punktu odniesienia z powodu różnic kadrowych.

- Tamten mecz nie ma w ogóle znaczenia, nie oddaje tego, czym dysponują oba zespoły. Lowlanders wystąpili wtedy bez swojego nominalnego rozgrywającego. Wiemy, jakim potencjałem dysponują białostoczanie w pełnym składzie. To zupełnie inna ekipa. Wynik byłby zupełnie inny, gdyby na boisku pojawił się Aaron Knight. Nie wiem, jak ze zdrowiem rozgrywającego Falcons, ale to może bardzo dużo zmienić - dodaje Radelicki.
Wspomniany zawodnik to Shane Truelove, który powinien wrócić na boisko i na pewno bardzo mocno wspomoże Sokoły. Zabraknie za to Mateusza Błazika, doświadczonego biegacza, lecz nie musi to być dużym problemem, gdyż zmienników, również mających za sobą wiele lat w futbolu, nie brakuje. W obronie Falcons liczyć będą zaś na Keitha Mikhaila. Amerykanin bardzo dobrze zna realia PLFA.

Seahawks będą musieli sobie radzić bez Bartosza Chojeckiego, borykającego się z kontuzją kolana od czasu meczu z Warsaw Eagles. Godnie zastąpić powinni go jednak Gaweł Pilachowski i Jan Domagała. Dla Joey'a Bradleya, nowego rozgrywającego, może to być dobry test przed decydującą fazą sezonu.

Wstęp na mecz jest bezpłatny. Podczas spotkania gospodarze zapewniają profesjonalny i fachowy komentarz, catering w wykonaniu Przystanku Foodtruck, specjalną strefę Klubu Kibica, konkursy z nagrodami dla kibiców, pokazy Baltica Cheerleaders, kącik dziecięcy, sklep SeahawksClothing, malowanie twarzy dla kibiców i oprawę muzyczną.

Tabela Topligi
kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty
1. Panthers Wrocław 6 6 0 278: 45 12
2. Seahawks Gdynia 5 3 2 148: 83 6
3. Lowlanders Białystok 5 3 2 143: 74 6
4. Warsaw Eagles 5 3 2 157:109 6
5. Tychy Falcons 5 3 2 96:113 6
6. Husaria Szczecin 5 0 5 16:209 0
7. Outlaws Wrocław 5 0 5 12:217 0

ras.