stat

Futboliści Seahawks wygrali w stolicy

Jastrzębie wiceliderem Topligi, odzyskali radość z gry

6 maja 2017, 19:30
ras.

Seahawks Gdynia

Futboliści amerykańscy Seahawks Gdynia wygrali na wyjeździe z Warsaw Eagles 42:12 (14:6, 7:0, 7:0, 14:8). Dla Jastrzębi to drugie zwycięstwo z rzędu w Toplidze, które pozwoliło im zmienić stołeczny zespół na pozycji wicelidera rozgrywek za sprawą lepszego bilansu małych punktów. - Odzyskaliśmy radość z gry - mówi trener Maciej Cetnerowski.SEAHAWKS: Domagała, Bradley, Chudy, Portalski, Lutomski, Siemaszko, J.Fabich, Henicz, Abraham, Chojecki, Czanecki, Mazan, Berbeć, Magrean, Muraszko, Szostakowski, Rydzewski, Przysowa, Soberski, Mazajło, Michoń, Bijan, Pukalski, Dubicki, Pilachowski, Szczepański, Garbowski, Ruczyński, Fiałkowski, Wesołowski, Wojewódka, Kiedrowski, Piernicki, Falkowski, Krystecki, Cieślok, Peciak, Miotke, Paszke, Jarocki, P.Fabich, Roszkowski, Nowicki, Bierecki, Suchanowski


Zmiany dokonane w ostatnich tygodniach w zespole Seahawks Gdynia przynoszą efekty. Po zwycięstwie nad Outlaws Wrocław, nowy rozgrywający Joey Bradley tym razem poprowadził gdyńskich futbolistów do triumfu w Warszawie. Spotkanie pomiędzy Seahawks a Eagles to już klasyk Topligi, ale w sobotę zespół znad morza nie pozostawił rywalom złudzeń.

ZMIANY KADROWE W SEAHAWKS GDYNIA

Gdynianie rozpoczęli od przyłożenia Pawła Henicza, a tradycyjnie podwyższenie wykopał Przemysław Portalski. Eagles zdołali odpowiedzieć, ale na kolejne punkty musieli czekać aż do ostatniej kwarty.

W międzyczasie kolejne dwa touchdowny po podaniach Bradleya zdobył Henicz, jedno Jakub Mazan, a skutecznymi akcjami biegowymi popisali się Bartosz Chojecki, który występ przypłacił urazem i Jan Domagała. Konsekwentnie podwyższał Portalski.

- Myślę, że porównywanie nas z Eagles przed meczem nie było sprawiedliwe. udowodniliśmy, że jesteśmy silniejszym zespołem od nich. Odzyskaliśmy dobrą atmosferę i radość z gry, a to jest kluczowe w sporcie półamatorskim. Ten futbol cieszył oczy kibiców, ale wciąż czeka nas sporo pracy, aby stać się drużyną mistrzowską - mówi nam trener i prezes Seahawks Maciej Cetnerowski.
Pozostałe wyniki:
Panthers Wrocław - Falcons Tychy 42:7

Tabela Topligi
kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty
1. Panthers Wrocław 5 5 0 222: 42 10
2. Seahawks Gdynia 5 3 2 148: 83 6
3. Warsaw Eagles 5 3 2 157:109 6
4. Tychy Falcons 5 3 2 96:113 6
5. Lowlanders Białystok 4 2 2 96: 74 4
6. Husaria Szczecin 4 0 4 13:153 0
7. Outlaws Wrocław 4 0 4 12:170 0

ras.