GKS 1962 Jastrzębie - Arka Gdynia 1:5. Egzekucja w ostatnim kwadransie

4 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Karol Czubak (z lewej) został współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów Fortuna 1. Liga, a gole w Jastrzębiu-Zdroju strzelali również m.in. Maciej Rosołek (nr 38) i Hubert Adamczyk (z prawej). Karol Czubak (z lewej) został współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów Fortuna 1. Liga, a gole w Jastrzębiu-Zdroju strzelali również m.in. Maciej Rosołek (nr 38) i Hubert Adamczyk (z prawej).

Arka Gdynia wysoko pokonała na wyjeździe GKS 1962 Jastrzębie 5:1 (1:0) na zakończenie 11. kolejki Fortuna 1. Liga. Podopieczni Dariusza Marca cały czas mieli dużą przewagę, a egzekucji dokonali w ostatnim kwadransie, gdy rywale, po wykorzystaniu limitu zmian i kontuzji zawodnika, kończyli grę w "10". Karol Czubak z 6 bramkami został współliderem klasyfikacji najlepszych snajperów tego poziomu rozgrywek. Żółto-niebiescy awansowali na 4. miejsce w tabeli, a ich poniedziałkowi rywali zamykają stawkę.

68 Czubak
  • 52' 23 Handzlik Zmiany 8 Jadach
  • 58' 14 Kamiński Zmiany 7 Niewiadomski
  • 68' 30 Zejdler Zmiany 17 Witkowski
  • 68' 77 Borkała Zmiany 19 Gajda
  • 68' 20 Feruga Zmiany 6 Kasperowicz
  • 75' 4 Dobrotka Zmiany 3 Memić
  • 75' 68 Czubak Zmiany 9 Siemaszko
  • 75' 19 Kobacki Zmiany 37 Stępień
  • 88' 11 Adamczyk Zmiany 10 Aleman
  • 88' 6 Milewski Zmiany 36 Bednarski
  • 72' Kuczałek
  • 36' Rosołek
  • 50' Czubak
  • 54' Adamczyk
  • 87' Siemaszko
  • 90' Aleman
  • 62' Kuczałek
  • 77' Witkowski
  • 89' Niewiadomski
  • 90+3 Rosołek

Arka ma szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu i awans do 4. miejsce w tabeli Fortuna 1. Liga. Jej rywal obecnie zamyka stawkę

Przeczytaj zapowiedź meczu: GKS 1962 Jastrzębie-Zdrój - Arka Gdynia

Arka jest w trakcie maratonu - 7 meczów w 27 dni. W ostatni czwartek pewnie wygrała w Pucharze Polski

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

ma też duże szanse, aby przebić się do najlepszej "16" tych rozgrywek

Arka Gdynia ma duże szanse na awans do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Sprawdź, z kim zagra?

jednak skoro wracamy do rozgrywek Fortuna 1. Liga to i skład Arki wraca do tego ligowego. W porównaniu z meczem z Puszczą tylko jedna zmiana. Wracający po kontuzji Kobacki zmienia na Stępnia

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0. Przeczytaj relację, zobacz foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

ławka rezerwowych Arki: 1 Krzepisz, 3 Memić, * Marcus, 9 Siemaszko, 10 Aleman, 26 Danch, 36 Bednarski, 37 Stępień, 77 Żebrowski
Jastrzębie w ostatniej ligowej kolejce przegrało w Głogowie 0:2. W porównaniu ze składem z tamtego meczu trener Trzeciak dokonał w "11" trzech zmian. Do gry weszli: Feruga, Rumin, Zejdler
ławka rezerwowych GKS: 1 Drazik - 4 Zalewski, 6 Kasperowicz, 7 Niewiadomski, 8 Jadach, 17 Witkowski, 19 Gajda, 21 Balboa, 32 Gulczyński
piłkarze wychodzą do gry. Arka żółto-niebieskie koszulki i niebieskie spodenki, gospodarze czarne stroje
losowanie kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Kulawiaka (GKS 1962 Jastrzębie)
drużyny pozostają na tych połowach, na których prowadziły rozgrzewkę
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
już w pierwszej akcji dośrodkował w "16" Kobacki (ARKA Gdynia), ale Czubak (ARKA Gdynia) nie opanował piłki
3'
Hiszpański (ARKA Gdynia) faulowany 10 metrów od narożnika pola karnego
3'
gospodarze poradzili sobie z dośrodkowaniem Deji (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
5'
szansa na kontrę Arki, ale Adamczyk (ARKA Gdynia) zamiast do Kobackiego (ARKA Gdynia) zagrał piłkę w aut
6'
Rosołek (ARKA Gdynia) tuż obok słupka pustej już bramki po akcji prawym skrzydłem Arki
7'
szybka odpowiedź miejscowych, ale na spalonym Kamiński (GKS 1962 Jastrzębie)
8'
Dobrota z autu wrzucił piłkę w pole karne, ale bez zagrożenia dla rywali
8'
Czubak (ARKA Gdynia) posłał piłkę głową w poprzeczkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia). Gola jednak by nie było i tak, bo został odgwizdany spalony
10'
wulgarnie z miejscowych sektorów. Na trybunie gości niewielka grupka kibiców Arki
12'
na razie duża, optyczna przewaga Arki. Ma 65 procent posiadania piłki
13'
Hiszpański (ARKA Gdynia) i Kobacki (ARKA Gdynia) zmienili się stronami boiska. Teraz Olaf na lewym skrzydle
14'
Feruga (GKS 1962 Jastrzębie) zdobył rzut rożny dla miejscowych
15'
zbyt mocne dośrodkowanie z narożnika boiska Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie)
16'
znów przed wielką szansą na gola Rosołek (ARKA Gdynia), ale spudłował głową z 3-4 metra po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) z prawego skrzydła
16'
zatem nadal bez celnego strzału w tym meczu
17'
sędzia na razie tylko ustnie upomina Ferugę (GKS 1962 Jastrzębie), który faulował Kobackiego (ARKA Gdynia)
18'
znów wulgarnie z miejscowych sektorów, taka sama odpowiedź gości
18'
Kajzer (ARKA Gdynia) wyszedł z bramki, ale Marcjanik (ARKA Gdynia) sam wybił piłkę, do której zmierzał Rumin (GKS 1962 Jastrzębie)
19'
Kamiński (GKS 1962 Jastrzębie) potrzebuje pomocy medycznej
19'
trener Marzec głośno protestuje przeciwko decyzjom sędziów
19'
na razie 5 fauli GKS, 3 Arki
20'
gra wznowiona. Kamiński (GKS 1962 Jastrzębie) zostaje na boisku
21'
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Arka gra" - z sektora gości
21'
Arkę wspierają kibice zaprzyjaźnionej Polonii Bytom. Wobec tego klubu też skierowane niektóre wulgarne okrzyki gospodarzy
24'
Reclaf (GKS 1962 Jastrzębie) interweniował poza własnym polem karnym. Wybił piłkę w aut spod nóg Kobackiego (ARKA Gdynia)
25'
nieporozumienie między Hiszpańskim (ARKA Gdynia) a Adamczykiem (ARKA Gdynia). Piłka zagra piętką przez Huberta wyszła poza bramkę GKS
25'
pod względem fauli mecz się wyrównał (6:6), posiadanie piłki nadal zdecydowanie po stronie Arki
26'
Kajzer (ARKA Gdynia) z najwyższym trudem wybił piłkę poza bramkę po strzale po ziemi Handzlika (GKS 1962 Jastrzębie)
26'
to pierwszy celny strzał w tym meczu
26'
bez zagrożenia dla Arki po rzucie rożnym, który wykonał Zejdler (GKS 1962 Jastrzębie)
27'
Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po strzale z dystansu Rumina
27'
ale przyciska GKS. Dobrotka (ARKA Gdynia) ratuje się wybiciem poza bramkę
28'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie)
29'
niecelnie sprzed pola karnego uderzył Kobacki (ARKA Gdynia)
28'
3 strzały Arki, ale na razie wszystkie niecelne
30'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) sfaulował Kamińskiego (GKS 1962 Jastrzębie) tuż przy linii bocznej własnego pola karnego
31'
Kajzer (ARKA Gdynia) z najwyższym trudem wybił piłkę poza bramkę po strzale z rzutu wolnego Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie). Pomocnik dobrze przymierzył mimo ostrego kąta
32'
Kulawik posłał piłkę poza bramkę po rozegraniu rzutu rożnego przez GKS
33'
Reclaf (GKS 1962 Jastrzębie) kapitalnie obronił strzał Deji (ARKA Gdynia) z 7. metra
34'
zablokowany strzał Adamczyka (ARKA Gdynia) z dystansu
35'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie utrzymał jej w boisku. Od bramki 17-letni golkiper GKS
36'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rosołek. Kobacki zagrał z prawego skrzydła, a Rosołek z 3. metra posłał piłkę do pustej już bramki
38'
Rosołek (ARKA Gdynia) zbyt mocno podał do Kobackiego (ARKA Gdynia) i szansa na szybką kontrę przepadła
39'
po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) Czubak (ARKA Gdynia) próbował złożyć się do przewrotki, ale nie trafił czysto w piłkę i nie skierował jej w kierunku bramki
40'
zablokowany strzał Rumina (GKS 1962 Jastrzębie) przed polem karnym Arki
40'
mimo korzystnego wyniku trener Marzec wciąż ma zastrzeżenia do sędziowania
41'
Handzlik (GKS 1962 Jastrzębie) główkował tuż obok bramki Arki po dośrodkowaniu Kulawiaka (GKS 1962 Jastrzębie)
41'
pomoc medyczna, bo przy tym strzale Handzlik (GKS 1962 Jastrzębie) zderzył się z Dobrotką (ARKA Gdynia). Obaj piłkarze ucierpieli
42'
Dobrota gotowy, aby kontynuować grę, Handzlik (GKS 1962 Jastrzębie) nadal opatrywany
43'
gra wznowiona, obie drużyny na razie w "10"
43'
a na trybunach w przerwie znów wulgaryzmy z miejscowych sektorów
43'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wrócił do gry, GKS nadal w "10"
44'
Kobacki (ARKA Gdynia) w walce o piłkę sfaulował Borkałę (GKS 1962 Jastrzębie) w polu karnym GKS
44'
gospodarze też w komplecie
45'
Reclaf (GKS 1962 Jastrzębie) złapał piłkę po strzale Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) i rykoszecie
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowie
45+1
Borkała (GKS 1962 Jastrzębie) nie utrzymał piłki w boisku. Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
45+2
Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
45+3
i jeszcze jeden korner
45+3
tym razem dośrodkowanie Deji (ARKA Gdynia) zbyt mocne i sędzia odsyła piłkarzy do szatni
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS 1962 JASTRZĘBIE - ARKA GDYNIA 0:1
Arka prowadzi zasłużenie. Jest drużyną lepszą. Przez 62 procent czasu gry była przy piłce. Jednak długo nie potrafiła się wstrzelić w bramkę rywali. Rosołek (ARKA Gdynia) potrzebował trzech doskonałych okazji, aby okazji, aby wreszcie otworzyć wynik meczu. Ponadto Czubak (ARKA Gdynia) główkował w poprzeczkę.
Arka nie powinna po przerwie zadowalać się tym niewielkim prowadzeniem, gdyż GKS stara się atakować. Kajzer (ARKA Gdynia) już trzykrotnie musiał się wykazać, broniąc uderzenia miejscowych. Co ciekawe w strzałach celnych nawet przewaga GKS (3:2), ale oczywiście najważniejsze jest to "co w sieci".
46'
drugą połowę rozpoczął GKS
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
Rosołek (ARKA Gdynia) przebił się prawym skrzydłem i dobrze wyłożył piłkę na strzał Adamczykowi (ARKA Gdynia). Hubert uderzył jednak nad poprzeczką
48'
Kuczałek (GKS 1962 Jastrzębie) wybił piłkę spod nóg Kobackiego (ARKA Gdynia), którego w polu karnym podaniem starał się znaleźć Rosołek (ARKA Gdynia)
50'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Adamczyk przerzucił piłkę nad obroną GKS. Sam na sam z bramkarzem wyszło dwóch piłkarzy Arki. Rosołek zagrał do Czubaka, który musiał umieścić piłkę w pustej bramce
50'
dla Czubaka (ARKA Gdynia) to już 6. gol w tym sezonie. Razem z: Łukowskim (Korona), Sobczakiem (Zagłębie) jest liderem strzelców Fortuna 1. Liga

Karol Czubak: Nie każdy ma taki dar jak ja. Przeczytaj wywiad

51'
"Arka gol" - z sektora gości
52'
sędzia poczekał jeszcze na konsultację z VAR, ale wreszcie pozwala grać od środka. Arka prowadzi 2:0
52'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Handzlik, w jego miejsce wchodzi Jadach.
54'
[0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Szybka kontra Arki. Deja przejął piłkę na własnej połowie, Milewski na lewym skrzydle uruchomił Czubaka, który przed polem karnym dograł do Adamczyka. Hubert uderzył z około 20 metrów precyzyjnie, w lewy róg bramki
58'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kamiński, w jego miejsce wchodzi Niewiadomski.
59'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie)
59'
Kajzer (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Ferugi (GKS 1962 Jastrzębie)
60'
Borkała (GKS 1962 Jastrzębie) zablokował akcję Czubaka (ARKA Gdynia). Rzut rożny dla Arki
61'
Deja (ARKA Gdynia) z narożnika boiska podał do Adamczyka (ARKA Gdynia), a gdy otrzymał zwrotną piłkę, dośrodkował. Nie dał się zaskoczyć tym razem GKS
62'
Żółtą kartką został ukarany Kuczałek (GKS 1962 Jastrzębie) po faulu na Adamczyku
63'
fizjoterapeuci gospodarzy na boisku. Pomocy potrzebuje Zejdler (GKS 1962 Jastrzębie)
64'
gra wznowiona, GKS na razie w "10"
66'
Deja (ARKA Gdynia) z dystansu uderzył nad poprzeczką
67'
doping dla Arki z sektora gości
67'
Rosołek (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na 16. metr. Kobacki (ARKA Gdynia) uderzył nad poprzeczką
67'
gospodarze przygotowują potrójną zmianę
68'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zejdler, w jego miejsce wchodzi Witkowski.
68'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borkała, w jego miejsce wchodzi Gajda.
68'
GKS 1962 Jastrzębie przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Feruga, w jego miejsce wchodzi Kasperowicz.
69'
limit zmian przez gospodarzy wykorzystany, trener Marzec nie wymienił jeszcze żadnego piłkarza
71'
Kajzer (ARKA Gdynia) broni strzał Kasperowicza (GKS 1962 Jastrzębie)
72'
Arka przygotowuje potrójną zmianę
72'
[1:3] GKS 1962 Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuczałek. Uderzył głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kulawiaka
73'
Kulawiak (GKS 1962 Jastrzębie), który dośrodkowywał przy golu, potrzebuje pomocy medycznej
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dobrotka, w jego miejsce wchodzi Memić.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Stępień.
75'
cały czas opatrywany Kulawiak (GKS 1962 Jastrzębie), przypomnijmy, że GKS wykorzystał limit zmian, więc jak piłkarz nie będzie mógł grać, gospodarze kończyć będą w "10"
76'
Kulawiak (GKS 1962 Jastrzębie) na noszach opuścił boisko. GKS w "10" zapewne już do końca meczu
77'
Żółtą kartką został ukarany Witkowski (GKS 1962 Jastrzębie).
78'
niecelny strzał Witkowskiego (GKS 1962 Jastrzębie)
79'
"Już za rok ekstraklasę będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - z sektora gości
80'
Siemaszko (ARKA Gdynia) próbował dośrodkować w pole bramkowe do Rosołka, ale wybił piłkę Witkowski (GKS 1962 Jastrzębie) poza własną bramkę
81'
Deja (ARKA Gdynia) z Adamczykiem (ARKA Gdynia) rozegrali korner i jest jeszcze jeden rzut rożny
81'
nieznacznie niecelnie główkował Rosołek (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
82'
kolejny atak Arki i znów rzut rożny
82'
83'
Słodowy (GKS 1962 Jastrzębie) we własnym polu karnym został sfaulowany po rozegraniu przez Arkę rzutu rożnego
83'
wulgarnie z sektora gospodarzy
84'
Siemaszko (ARKA Gdynia) wyprowadził szybką kontrę, podał na lewo do Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) i spodziewał się piłki w pole karne, ale się nie doczekał
85'
Stępień (ARKA Gdynia) zablokował strzał Kasperowicza (GKS 1962 Jastrzębie)
86'
Gajda (GKS 1962 Jastrzębie) zagrał w pole karne, ale Rumin (GKS 1962 Jastrzębie) skiksował przy strzale
86'
Arka przygotowuje kolejne zmiany
87'
[1:4] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Artur ograł dwóch rywali i uderzył sprzed pola karnego. Piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Aleman.
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
89'
Żółtą kartką został ukarany Niewiadomski (GKS 1962 Jastrzębie) po faulu na Rosołku
90'
[1:5] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleman. Arka zaatakowała dużą liczbą zawodników. Było zamieszanie w polu karnym. Wreszcie Kasperkiewicz przekazał piłkę do Alemana, który z 10 metra skierował ją do siatki
90'
5 minut doliczone do drugiej połowy
90+3
Żółtą kartką został ukarany Rosołek (ARKA Gdynia), który pociągnął za koszulkę Bojdysa
90+3
"Arka gol" - z trybun
90+4
niecelny strzał Kuczałka z dystansu
90+5
KONIEC MECZU. GKS 1962 JASTRZĘBIE - ARKA GDYNIA 1:5
Obraz gry był bardzo podobny do tego przed przerwą. Arka miała optyczną przewagę (posiadanie piłki 65:35), z tą tylko różnicą, że do tego dołożyła skuteczność. Gdynianie łącznie oddali 19 strzałów, w tym 7 celnych. Szybko podwyższyli na 3:0, a w ostatnim kwadransie zadanie ułatwiła im kontuzja Kulawiaka (GKS 1962 Jastrzębie). Jako że GKS miał już wykorzystany limit zmian, kończył w "10" i wówczas stracił 2 kolejne gole, które były autorstwa rezerwowych.
Warto też odnotować, że Czubak (ARKA Gdynia) dzięki 6. bramce w tym sezonie, razem z dwoma innymi piłkarzami, otwiera klasyfikację najskuteczniejszych w Fortuna 1. Liga
"A po meczu znowu będzie bal" - skandowanie z gdyńskiego sektora
"GKS nigdy nie spadnie" - to z kolei skandowanie z miejscowych sektorów, gdyż jastrzębska drużyna obecnie zamyka tabelę Fortuna 1. Liga

18 GKS 1962 Jastrzębie 11 1 4 6 8:20 7
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-10-04