GKS 1962 Jastrzębie - Arka Gdynia. Maraton przedłużony do 7 meczów w 27 dni

3 października 2021, 17:45
Jacek Główczyński

Arka Gdynia

Na inaugurację wiosny w Fortuna 1. Liga Arka Gdynia wygrała z GKS 1962 Jastrzębie 1:0 po golu Macieja Rosołka. Napastnik nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji do lat 20, a to oznacza, że żółto-niebiescy nie będą mieli przerwy w rozgrywkach. Więcej zdjęć (1)

Na inaugurację wiosny w Fortuna 1. Liga Arka Gdynia wygrała z GKS 1962 Jastrzębie 1:0 po golu Macieja Rosołka. Napastnik nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji do lat 20, a to oznacza, że żółto-niebiescy nie będą mieli przerwy w rozgrywkach.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Na inaugurację wiosny w Fortuna 1. Liga Arka Gdynia wygrała z GKS 1962 Jastrzębie 1:0 po golu Macieja Rosołka. Napastnik nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji do lat 20, a to oznacza, że żółto-niebiescy nie będą mieli przerwy w rozgrywkach.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia zagra na wyjeździe z GKS 1962 Jastrzębie na zakończenie 11. kolejki Fortuna 1. Liga. Początek spotkania w poniedziałek, 4 października o godzinie 18. Jednak nie będzie to koniec piłkarskiego maratonu. Maciej Rosołek nie skorzysta z powołania i nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 20. To oznacza, że nie będzie przekładana gra z Koroną Kielce, która wyznaczona jest przy ul. Olimpijskiej na 8 października 0 17:30, a w ciągu 27 dni żółto-niebiescy rozegrają aż 7 meczów.Arka Gdynia ma duże szanse na awans do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Sprawdź, z kim zagra?Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
GKS 1962 Jastrzębie 1:5 ARKA Gdynia
4 października 2021, godz. 18:00

Tak typowano 258 typowań

9% GKS 1962 Jastrzębie
13% REMIS
78% ARKA Gdynia


Maciej Rosołek zostaje, z Koroną Kielce zgodnie z planemJuż trzy mecze następnej, 12. kolejki Fortuna 1. Liga zostały przełożone ze względu na powołania piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji Polski. Wystarczy, że klub odda na kadrę zaledwie jednego piłkarza, a może wnioskować o przełożenie spotkania ligowego. We wrześniu z tego powodu nie zagrała Arka Gdynia w Katowicach, gdyż z tego przywileju skorzystał tamtejszy GKS.

Tym razem powołanie do reprezentacji Polski U-20 otrzymał Maciej Rosołek. Natomiast ze względu na kontuzje Olafa Kobackiego, selekcjoner pominął piłkarza, z którego korzystał podczas wrześniowych meczów międzypaństwowych.

Kolejne wpisy w historii Arki Gdynia. Kto i czym się popisał?Gdynianie mogli zatem wystąpić o przełożenie arcyważnego meczu dla układu górnych rejonów tabeli z Koroną Kielce, ale już nie ma takiej potrzeby. Według ustaleń na linii Arka - reprezentacja U-20 Rosołek na zgrupowanie kadry nie pojedzie i będzie do dyspozycji klubu. To oznacza, że mecz ligowy zaplanowany w Gdyni 8 października o godzinie 17:30 dojdzie do skutku zgodnie z planem.

Dlatego w poniedziałek, 4 października o godzinie 11 Arka rozpocznie przedsprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki kosztują od 5 do 55 zł w zależności od miejsca i posiadanej ulgi. Przypomnijmy, że na Stadionie Miejskim nadal obowiązuje ograniczenie widowni do 50 procent pojemności stadionu.

Arka Gdynia w trakcie przedłużonego maratonuJednocześnie przedłużony zostanie piłkarski maraton Arki Gdynia. W ciągu 27 dni żółto-niebiescy muszą rozegrać aż 7 meczów ligowych i pucharowych. To dlatego też Dariusz Marzec w Bełchatowie wystawił do gry "rezerwistów". W sobotę niektórzy z nich próbowali wspomóc Arkę II (Paweł Sasin, Haris Memić grali do przerwy, Kacper Skóra cały mecz) w IV lidze, ale nie zapobiegli porażce z Pogonią w Lęborku 1:4 (1:3).

Przeczytaj co m.in. Haris Memić mówił po meczu w BełchatowieW Jastrzębiu-Zdroju zagra najsilniejszy skład, taryfy ulgowej dla najlepszych piłkarzy już nie będzie. Obowiązkiem jest bowiem odniesienie zwycięstwa i odrabianie strat do najlepszych w tabeli.

Arka wspomniany maraton zaczęła źle, gdyż 12 września u siebie przegrała z GKS Tychy 0:1, ale dwa ostatnie mecze wygrała i to w bardzo dobrym stosunku bramkowym 7:0.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiW poniedziałek zagra z drużyną, która znajduje się w strefie spadkowej Fortuna 1. Liga. Jest zatem szansa na nawiązanie do udanej serii z maja, gdy Arka - jak do tej pory po raz ostatni - zanotowała trzy zwycięstwa z rzędów. Wówczas kolejno ogrywała: Bełchatów 3:0 (na wyjeździe) oraz Resovię 1:0 i Sandecję Nowy Sącz 3:0 (oba u siebie).

Arka Gdynia ma dobre wspomnienia z meczów z GKS 1962 JastrzębieZ meczów z GKS 1962 Jastrzębie z poprzedniego sezonu Arka Gdynia ma bardzo dobre wspomnienia. Oba wygrała - 4:0 na wyjeździe i 1:0 u siebie.

To drugie spotkanie z pewnością pamiętają: Marzec i Rosołek. 26 lutego tego roku dla obu był to ligowy debiut w Arce. Szkoleniowiec zakończył go zwycięsko, a Maciek strzelił zwycięskiego gola na 1:0.

Arka Gdynia sezon 2021/22 - relacje z dotychczasowych meczów i terminarzNatomiast do meczu z 28 sierpnia 2020 roku warto wrócić, aby zobaczyć jak wielkie zmiany kadrowe zaszły od tamtego spotkania w składzie Arki. Wówczas grano w Wodzisławiu Śląskim, gdyż tam GKS pełnił gospodarskie obowiązki.

W gdyńskiej drużynie nie ma już żadnego ze strzelców goli (Juliusz Letniowski 2, Kamil Mazek, Szymon Drewnika, siedmiu piłkarzy z "11" i trenera Ireneusza Mamrota. Ponownie w wyjściowym składzie może znaleźć się zaledwie dwóch zawodników: bramkarz Daniel Kajzer i obrońca Arkadiusz Kasperkiewicz.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (66)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.