GKS Przodkowo - Bałtyk Gdynia 0:1. Zwycięstwo piłkarzy mimo osłabienia

dak.
1 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk Gdynia odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Bałtyk Gdynia odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe GKS Przodkowo 1:0 (0:0) w 26. koleje III ligi, 2. grupy. Jedynego gola w spotkaniu strzelił 18-letni Igor Jankowski, który zastąpił w składzie pauzującego za kartki Michała Marczaka. Absencji w zespole biało-niebieskich było więcej, gdyż ze względu na urazy nie zagrali: Fabian Lengiewicz i Adrian Liberacki.

Bramka:
Igor Jankowski 63

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Biedrzycki, Machol - Wołowski, Demiańczuk - Gułajski, Goerke (80 Poręba), Gołuński (60 Andryszak) - Jankowski

Bałtyk Gdynia w Przodkowie musiał radzić sobie bez trzech podstawowych piłkarzy. Za nadmiar żółtych kartek pauzował Michał Marczak, dlatego w ataku od pierwszych minut zagrał Igor Jankowski. To trzeci występ 18-latka w wyjściowym składzie w tym sezonie ligowym.

Bałtyk Gdynia stracił jedną z ikon. Przeczytaj wywiad z Marcinem Matysiakiem

Ponadto urazy wykluczyły z gry: Fabiana LengiewiczaAdriana Liberackiego. W środku defensywy spotkanie rozpoczął Igor Biedrzycki, a na jej lewej stronie - Adrian Machol.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek. Jedyne trafienie padło w 63. minucie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jankowski. 18-latek wykończył składną akcję Machola i Mateusza Gułajskiego. To jego piąty gol na poziomie III ligi w tym sezonie.

- Sprawdziło się to, co powtarzam od długiego czasu. Drużyna nie liczy 11, a 18 piłkarzy w kadrze. Mamy piłkarzy na podobnym poziomie, więc nieobecność jednych nie sprawia kłopotu. Zmiennicy bardzo dobrze się spisali, więc tym bardziej cieszy to zwycięstwo - ocenił Jerzy Jastrzębowski, trener Bałtyku.

Bałtyk Gdynia będzie miał dwie akademie piłkarskie. Sprawdź, w jaki sposób będą funkcjonować

Tym samym biało-niebiescy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w grupie mistrzowskiej po podziale tabeli. Z kolei zespół Łukasza Kowalskiego zaliczył trzecią kolejną porażkę.

- Gra była intensywna. Jednak twarde i nierówne boisko nie pozwalało na budowanie technicznych akcji, więc trzeba było zagrywać dłuższe podania. Tak zresztą grali rywale, którzy przerzucali piłkę z obrony na naszą połowę, ale czujnie zagrali nasi defensywni pomocnicy. Byliśmy bardziej dojrzali piłkarsko, dlatego zwycięstwo jest w pełni zasłużone. Ostatnio mieliśmy słabszy moment. Nasza gra była przyzwoita, ale wyniki niekorzystne. Teraz doszły i rezultaty, więc to kolejny dowód na to, że w grupie mistrzowskiej nie jesteśmy chłopcami do bicia. Takie wygrane budują morale zespołu - podsumował szkoleniowiec biało-niebieskich.

Piłkarze chcą pomóc choremu trenerowi. Zobacz, jakie przedmioty trafią na licytację

22 Mieszko Gniezno 25 0 3 22 11:86 3
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie 8 zespołów, a ich liczba może wzrosnąć jeszcze od 1 do 3 w zależności od tego, ile drużyn z województw tworzących tę grupę spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-01