GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 8:0. Hokeiści rozbici przez lidera

dak.
20 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Hokeiści Stoczniowca Gdańsk byli bezradni wobec lidera z Tychów. Hokeiści Stoczniowca Gdańsk byli bezradni wobec lidera z Tychów.

Stoczniowiec Gdańsk został rozbity na wyjeździe przez GKS Tychy 0:8 (0:2, 0:4, 0:2) w 18. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie nie dali szans beniaminkowi i umocnili się na pozycji lidera. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna kolejne spotkanie zagrają w niedzielę. O godz. 17 podejmą Re-Plast Unia Oświęcim.

8:0 Mroczkowski as. Gruźla - Ubowski 44:46

GKS: Lewartowski - Havlik, Kotlorz, Gościński, Komoroski, Jeziorski - Seed, Bizacki, Witecki, Galant, Wronka - Ciura, Pociecha, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Gruźla, Ubowski, Marzecz, Rzeszutko, Dupuy

STOCZNIOWIEC: Kieler - Mat. Rompkowski, Wala, Vitek, Mocarski, Zając - Lehmann, Leśniak, Mic. Rybak, Pesta, Wołoszyk - Liśkiewicz, Maciejewski, Mac. Rybak, Strużyk, Bondarenko - Żurawski, Fruczek, Drąg, Sadowski, Niedźwiecki

W 18. kolejce Polskiej Hokej Ligi, Stoczniowiec Gdańsk grał na wyjeździe z GKS Tychy. Zespół Krzysztofa Lehmanna udał się do lidera bez Jakuba Stasiewicza i Macieja Rompkowskiego.

Spotkanie od pierwszych minut układało się pod dyktando obecnego lidera Polskiej Hokej Ligi. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 7. minucie po lekkim strzale Jakuba Witeckiego. Niedługo potem miejscowi podwyższyli, jednak tym razem Mateusz Gościński musiał pokonywać Michała Kielera na raty. Jeszcze w pierwszej tercji prowadzenie mogło być większe, ale goście wybili krążek, po tym jak zatańczył na linii bramkowej po uderzeniu Wronki.

Maciej Rompkowski o powrocie: Gram w hokeja, bo to kocham

W drugiej partii nie musieliśmy długo czekać na gola, bo zaledwie 2 minuty po jej rozpoczęciu Aleksander Szczechura świetnie został obsłużony przez Bartłomieja Pociechę i wpakował gumę między słupki. 3 minuty później podwyższył jeszcze Christian Mroczkowski.

Gospodarzom jednak było mało. W 35. minucie dwójkową akcję przeprowadzili wychowankowie gdańskiego klubu. Jarosław Rzeszutko otrzymał podanie od Szymona Marca i najpierw położył bramkarza Stoczniowca, a po chwili strzelił do pustej bramki. Jednak gdańscy hokeiści drugą tercję kończyli przy 6-bramkowej stracie, bo przed jej końcem Kieler nie zdążył zamrozić krążka, co wykorzystał Bartłomiej Jeziorski.

Ostatnia partia było już tylko formalnością. Po dobitce Mroczkowskiego kolejne trafienie dołożył Komorski. Jednak już minutę później Kanadyjczyk sam pokonał Kielera, ustanawiając wynik tego spotkania.

Czwarty i siódmy gol wpadł, gdy gospodarzy grali w przewadze. Kar dla gości było jednak więcej, bo gdańszczanie byli napominani przez sędziego 7-krotnie, natomiast rywale o połowę mniej.

Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko STS Sanok 2:4. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

Podopieczni Krzysztofa Lehmanna kolejne spotkanie zagrają w hali "Olivia". W niedzielę, o godz. 17 zmierzą się z Re-Plast Unia Oświęcim.

10 Stoczniowiec Gdańsk 17 1 0 0 16 20:87 3
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-11-20

Wyniki 18 kolejki

• GKS Tychy - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
  • Tauron Podhale Nowy Targ - Ciarko STS Sanok 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Energa Toruń 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
  • GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
dak.

Opinie (100) ponad 20 zablokowanych

• (7)

To już nie "przegrali przez drugą tercję"?

• 53 2

• (1)

czwartą by wygrali ,dyszki nie ma i już.

• 23 1

• Przecież wynik jest sprawą drugorzędną

• 23 1

• Tym razem oddali tylko 8 strzałów na bramkę Tychów przez cały mecz to chyba przedszkolaki graly (1)

• 22 0

• 8 strzałów przez cały mecz?
        Jest moc :D

• 4 0

• Myślicie, że pan prezes (1)

zrobi jakieś wzmocnienia przed plejofami?

xD

• 12 0

• Kantora ściągną

• 16 0

• statystyki

nie ma co narzekać bo w statystykach po 2 rundach aż 2 zawodników tego klubu jest w pierwszej piątce... niestety w klasyfikacji czasu na ławce kar...

• 5 0

• (3)

I kolejny piękny wynik.

Brawo Gruby.

• 49 1

• Przegrali bo najlepsi zostali w domu a tak kochaja hokej ha ha (2)