GTK Gdynia - CCC Polkowice 39:102. Rekordowa porażka koszykarek

25 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
GTK na pierwsze punkty z gry w meczu z CCC czekało prawie 8 minut, gdy trafiła Emily Kalenik (na zdjęciu). GTK na pierwsze punkty z gry w meczu z CCC czekało prawie 8 minut, gdy trafiła Emily Kalenik (na zdjęciu).

Koszykarki GTK Gdynia przegrały u siebie z CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20). Młode podopieczne Jeleny Skerović odebrały trudna lekcję. To najwyższa różnica punktów w meczu odnotowana w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

GTK: Żytkowska 7 pkt (1x3), Marcinkowska 5, Borkowska 5, Niemojewska 5 (1x3, 4 as.), Szulc 2 oraz Bazan 6, Kalenik 4, Makurat 3 (1x3), Szmyrka 2 (5 zb.), Teler 0, Homza 0

CCC: Glomazic 17 (2x3), Hampton 15 (3x3), Stanković 9 (9 zb.), Drop 8 (2x3), Ellenberg-Wiley 8 oraz Gajda 14 (2x3), Telenga 11 (12 zb.), Gertchen 9 (1x3), Siemienas 7 (1x3), Tomaszewicz 2, Grabska 2 (8 as.)

Energa Toruń - VBW Arka Gdynia 52:106. Relacja, możliwość wystawienia ocen trenerowi i koszykarkom

To był trudny wieczór dla młodych koszykarek gdyńskiego GTK. Zespół CCC Polkowice przyjechał nad morze jak po swoje. Podopieczne Karola Kowalewskiego najwyraźniej chciały dać jak najwięcej pograć zmienniczkom, bo mecz rozstrzygnęły już w pierwszej kwarcie.

Przyjezdne rozpoczęły od serii 6:0, a gdynianki pierwsze i jedyne w tej kwarcie punkty z gry zdobyły dopiero w 8. minucie, gdy przy stanie 3:19. Do kosza skierowała piłkę 16-letnia skrzydłowa Emily Kalenik, która w zeszłym sezonie razem z Agatą Makurat zdobyła mistrzostwo Polski U-16 dla BAT Kaszuby i reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy w Skopje.

Pszczółka Lublin - DGT AZS Politechnika Gdańska 83:73. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Niestety, po 10 minutach gry CCC prowadziło różnicą 25 pkt. Zespół z Polkowic w kolejnych częściach gry rotował składem, a i tak dominował w każdym aspekcie. Ostatecznie wśród przyjezdnych punktowały wszystkie koszykarki, a w ostatniej kwarcie udało się przekroczyć "setkę".

CCC wygrywając różnicą 63 pkt odniosło najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, wśród wszystkich drużyn. Polkowiczanki o punkt poprawiły swój wynik z meczu z Energą Toruń, który wygrały 92:30.

Wyniki 5 kolejki

• Energa Toruń - VBW ARKA GDYNIA 52:106 (12:29, 16:24, 8:33, 16:20)
  • GTK GDYNIA - CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 83:73 (24:23, 25:15, 15:17, 19:18)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 84:79 (24:18, 25:16, 17:27, 18:18)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów (przełożony na 9.12)
  • pauzuje: Basket Bydgoszcz
  • Mecze zaległe z 1. kolejki
  • VBW ARKA - POLITECHNIKA 103:53 (24:6, 27:13, 23:16, 29:18)
  • Zagłębie - Ślęza 79:76 (23:20, 14:24, 29:12, 13:20)
  • Mecz zaległy z 2. kolejki
  • Basket - Pszczółka 87:77 (34:19, 11:24, 20:18, 22:16)

Opinie (16)

• Lekcja (1)

Czy na pewno o takie lekcje koszykówki chodzi? Szkoda dziewczyn..

• 11 10

• A gdzie mają sie uczyć jak nie na boisku z mocniejszymi?

• 2 0

• Ja takiego wyniku nigdy nie widziałem w lidze (2)

• 5 4

• (1)

mało widziałeś
      jeszcze dużo będzie takich wyników w tym roku w lidze i to nie tylko w meczach GTK

• 7 2

• Bo to liga koronowirusowa. Pandemiczne wyniki dlatego.

• 0 0

• Julia Drop zdobywała złote medale MP juniorek z zespołem GTK Gdynia (1)

nie mogąc się przebić do pierwszego zespołu wędrowała po Polsce (Konin, Widzew) ogrywając się i podnosząc swój poziom by teraz grać w Polkowicach - drugiej sile naszej ligi. I to jest najlepszy dowód, że mając grupę utalentowanych dziewcząt trzeba dla ich rozwoju umożliwić grę w EBLK. A przypomnę, że w swoich rocznikach rozniosły one rywalki wygrywając i MP i Puchar Polski. Teraz czas na dojście do poziomu ekstraligi. Ale w ciągu paru meczy to nie nastąpi. Potrzeba cierpliwości i pracy i jeszcze raz pracy.

• 9 1

• Nie w tym rzecz

Drop ma 26 lat i obok siebie w drużynie Amerykanki , dlatego ogrywa 19 letnie polskie juniorki.

• 0 0

• Dno

Wstyd panie Witkowski

• 1 18

• Niemojewska coraz lepiej. Ograją się dziewczyny i może w końcu kilka z nich będzie grało w pierwszych piątkach, zamiast zagranicznych.

• 8 1

• Ha ha, jak CCC zagra z pierwszą druzyną Arki to dostanie lanie (1)

• 12 2

• Marzenia

• 0 3

• Przyjdzie kryska na Matyska - CCC kontra Arka. Zemsta będzie słodka :)

• 3 1

• Szkoda dziewczyn

Naprawdę mają uwierzyć, że nie nadają się do koszykówki?

• 6 2

• Niestety, ale 2 drużyny tego samego klubu w jednej lidze to jest sytuacja prowadząca do patologii i dlatego w większości lig się tego nie dopuszcza. Co będzie jeśli mecz Arka-GTK będzie decydował o pozycji przed playoff jednej albo o utrzymaniu drugiej drużyny?

• 1 2

• Troszkę wstyd, czy cos takiego ma sens? (1)

to będzie drużyna pogodzona z porażkami przed wyjściem na parkiet...Jak trafią do normalnego zespołu w przyszłości to będą musiały zacząć od psychologa sportowego.

• 1 0

• pomijając umiejętności na parkiecie to te młode dziewczyny mają faktycznie dodatkowe wyzwanie, chyba że wyniki im powiewają (a nie sądzę)