GTK Gdynia - Ślęza Wrocław 59:109. Najwięcej straconych punktów przez beniaminka

9 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Magdalena Szymkiewicz była jedną z dwóch nowych koszykarek GTK Gdynia w meczu ze  Ślęzą Wrocław, ale nie zdołała obronić gospodyń od wysokiej porażki. Magdalena Szymkiewicz była jedną z dwóch nowych koszykarek GTK Gdynia w meczu ze  Ślęzą Wrocław, ale nie zdołała obronić gospodyń od wysokiej porażki.

Drużyna GTK Gdynia została rozgromiona na własnym parkiecie przez Ślęzę Wrocław 59:109 (16:21, 16:26, 16:31, 11:31) w 14. kolejce Energa Basket Lidze. Największy w tym udział miały: Julia Tyszkiewicz, która trafiła aż osiem "trójek" oraz Nikola Dudasova, zdobywczyni 21 punktów i 14 asyst. Dla beniaminka rozgrywek to najwyższa strata punktowa w tym sezonie. Można mówić o miłych złego początkach, gdyż podopieczne Jeleny Skerović mecz rozpoczęły od wyniku 4:0, a łącznie na prowadzeniu były przez 4 minuty i 8 sekund.

Enea AZS Poznań - DGT AZS Politechnika Gdańska 68:55 - relacja, możliwość wystawienia ocen

Wymęczone zwycięstwo koszykarek VBW Arki Gdynia - relacja, możliwość wystawienia ocen

GTK: Marcinkowska 19 (2x3), Niemojewska 6, Borkowska 6 (5 zb.), Żytkowska 5 (1x3), Rudzka 2 oraz Szymkiewicz 9 (1x3), Szmyrka 6, Stefańczyk 4, Bazan 2

ŚLĘZA: Tyszkiewicz 26 (8x3), Dudasova 21 (4x3, 14 as.), Jones 19 (1x3, 7 zb zb.), Jakubiuk 14, Dedić 13 (6 zb.) oraz Puter 7, Dobrowolska 7 (1x3), Poleszak 2

Barbora Balinova, gdyńska koszykarka nominowana do tytułu Najlepszego Ligowca Roku 2020 w Trójmieście

Zespół GTK w tym sezonie już trzykrotnie przegrywał, tracąc ponad 100 punktów, ale przydarzyło mu się to z drużynami, które mierzą w najwyższe laury - dwukrotnie z VBW Arką Gdynia i raz z CCC Polkowice. Przed meczem ze Ślęzą Wrocław nikt nie brał pod uwagę, że taki czarny scenariusz może się powtórzyć. Tym bardziej, że na wyjeździe beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet stracił "tylko" 79 punktów, a ponadto do meczu przystąpił z dwiema nowymi koszykarkami.

Magdalena Szymkiewicz w pierwszej rundzie rozgrywek grała w VBW Arce i jeszcze trzy dni temu grała w barwach tej drużyny przeciwko CCC, ale na sobotni mecz wróciła do GTK. Natomiast absolutną debiutantką była Karolina Stefańczyk. 21-letnia skrzydłowa pozyskana została z Enea AZS Poznań. Na koncie ma m.in. tytuł mistrzyń Polski juniorek z 2019 roku oraz 7. miejsce z reprezentacją Polski w mistrzostwach Europy U-19.

Trójmiejskie koszykarki królują w rzutach za trzy punkty. Kto ma rekord? Kto goni?

Jelena Skerović te zawodniczki na początku pozostały w rezerwie, ale potem miały czas, aby się wykazać, gdyż otrzymały ponad 17 minut gry.

Początek spotkanie zresztą nie zapowiadał takie zakończenia. Można było mówić o miłych złego początkach. Po rzutach Julii NiemojewskiejKamili Borkowskiej gdynianki prowadziły 4:0. Korzystny wynik utrzymały niestety tylko przez 4 minuty i 8 sekund. Po raz ostatni mogły się cieszyć przy rezultacie 8:5 po akcji Marty Marcinkowskiej.

W odpowiedzi dwukrotnie za trzy trafiła Julia Tyszkiewicz, a z minuty na minutę przewaga zaczęła wzrastać. Rekordowe rozmiary osiągnęła wraz z końcową syreną, gdyż wrocławianki zwieńczyły grę 17 punkami z rzędu. Tym samym GTK stracił najwięcej punktów w tym sezonie. W derbach z VBW Arką inkasował bowiem dwukrotnie po 101 punktów, a z Polkowicami stracił ich 102.

GTK Gdynia - komplet wyników i relacji w tym sezonie

Gdynianki przegrały głównie dlatego, że podjęły rywalizację ze Ślęzą w rzutach za trzy i przegrały ją sromotnie. Wspomniała Tyszkiewicz sama ośmiokrotnie trafiła zza łuku. Natomiast wszystkie gospodynie z 24 podjętych prób rzutów dystansowych miały tylko 4 udane.

Ponadto koszykarki GTK zupełnie nie radziły sobie z Nikolą Dudasową. Słowaczka zaliczyła double-double, kompletując dwucyfrowe zdobycze w punktach i asystach. Niemal w pojedynkę przyczyniła się to takich zdobyczy co niemal cała miejscowa drużyna razem wzięta.

Wyniki 15 kolejki

• GTK GDYNIA - Ślęza Wrocław 59:109 (16:21, 16:26, 16:31, 11:31)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW ARKA GDYNIA 78:85 (22:28, 12:14, 24:20, 20:23)
  • Enea AZS Poznań - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 68:55 (22:12, 18:16, 10:10, 18:17)
  • Energa Toruń - Basket 25 Bydgoszcz 63:85 (16:30, 22:18, 11:16, 14:21)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 79:78 (21:15, 18:18, 14:17, 15:18, d: 11:10)

Opinie (7)

• Szkoda

Niestety ale zamiast postępu jest regres. Myślałem że zawodniczki pod wodzą Skerovic się rozwiną i zaczną lepiej grać ale jest na odwrót. Widać brak chemii i ambicji w zespole.

• 3 0

• Skera była świetną zawodniczką.

Z osłabioną drużyną sobie nie radzi Granie ciągle tylko i wyłącznie na rzuty za łuku nie ma sensu. Woogóle nie ma prawie żadnych innych wariantów gry podkoszowych. Kontuzje czołowych zawodniczek nie usprawiedliwiają sromotnych porażek. Granie ciągle tą samą taktyką, to z góry wygrane przeciwniczek.