stat

Gala sztuk walk w październiku w Ergo Arenie

Ultimate Fighting Championship znów w Polsce

16 marca 2017, 13:30
ras.

21 października w Ergo Arenie odbędzie się gala Ultimate Fighting Championship. Najsłynniejsza na świecie federacja mieszanych sztuk walki zorganizuje w tym roku pięć gal w Europie. Ta w gdańsko-sopockiej hali będzie ostatnią z nich. Szczegóły dotyczące karty walk, cen i dystrybucji biletów jeszcze nie zostały ogłoszone.Podczas czwartkowej konferencji w Londynie władze UFC podały daty trzech dodatkowych gal, w których zawalczą w tym roku najlepsi zawodnicy słynnej organizacji. Kalendarz uzupełniły imprezy w: Glasgow, Rotterdamie i Gdańsku. Polska gala odbędzie się jako ostatnia, 21 października 2017 w Ergo Arenie.

UFC wraca do Polski po dwóch latach. W poprzedniej, w kwietniu 2015 w Krakowie, w walce wieczoru doszło do starcia legendarnych reprezentantów kategorii ciężkiej - Mirko Cro Copa i Gabriela Gonzagi.

Władze najpopularniejszej światowej organizacji sztuk walki przyznają, że Europa jest dla nich niezwykle ważnym rynkiem.

- Dotychczasowe wieczory z MMA w Glasgow i Rotterdamie nie tylko wyprzedały się w całości, ale były przede wszystkim fantastycznymi eventami sportowymi. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę na rok 2017 i zorganizować walki w regionach, gdzie tak popularne jest MMA zakomunikował wiceprezes organizacji Joe Carr.
W naszym kraju UFC popularne jest głównie za sprawą urzędującej mistrzyni świata w wadze słomkowej Joanny Jędrzejczyk. Polskich talentów jest jednak więcej. Jako druga w kategorii słomkowej kobiet sklasyfikowana jest Karolina Kowalkiewicz, a wśród 15 najlepszych zawodników w kategorii ciężkiej uwzględnia się Daniela Omielanczuka.

- W organizacji mamy teraz czwórkę europejskich mistrzów, warto też wspomnieć o wielkim potencjale marketingowym. Przyszłość MMA w Europie wygląda naprawdę ciekawie - twierdzi Carr.
Szczegóły dotyczące karty walk, cen oraz dystrybucji biletów na galę w Ergo Arenie zostaną dopiero ogłoszone. Fani mieszanych sztuk walki z pewnością mogą już zaznaczyć sobie datę 21 października w kalendarzu.

ras.