Gdańscy hokeiści z licencją na PHL. Teraz transfery i sponsor

16 lipca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski

Lotos PKH Gdańsk

Gdańscy hokeiści otrzymali licencję na grę w PHL w drugim terminie. Teraz czas na ogłoszenie nowych zawodników oraz sponsora tytularnego. Więcej zdjęć (1)

Gdańscy hokeiści otrzymali licencję na grę w PHL w drugim terminie. Teraz czas na ogłoszenie nowych zawodników oraz sponsora tytularnego.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Gdańscy hokeiści otrzymali licencję na grę w PHL w drugim terminie. Teraz czas na ogłoszenie nowych zawodników oraz sponsora tytularnego.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Pomorski Klub Hokejowy 2014 Gdańsk otrzymał licencję uprawniającą do gry w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2019/20. Podobnie jak w przypadku KH Toruń, udało się to w drugim terminie, po uzupełnieniu dokumentacji. Teraz gdańscy kibice czekają na ogłoszenie nowych zawodników oraz sponsora tytularnego, który zastąpi MH Automatykę.PKH 2014 bez licencji w pierwszym terminie. Przeczytaj jak tłumaczył się prezes Bartosz PurzyńskiZ dziesięciu klubów, które złożyły wnioski o przyznanie licencji na grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2019/20, w pierwszym terminie, czyli na początku czerwca, do rozgrywek w krajowej elicie dopuszczone zostały: Comarch Cracovia, Taurom KH GKS Katowice, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, Re-Plast Unia Oświęcim, beniaminek Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec.

Do uzupełnienia dokumentacji, zgodnej z harmonogramem procedur uzyskania licencji, wezwane zostały: Energa Toruń, TatrySki Podhale Nowy Targ oraz Pomorski Klub Hokejowy 2014 Gdańsk.

Przeczytaj o zmianach w Polskiej Hokej LidzeWe wtorek 16 lipca władze rozgrywek poinformowały, iż w drugim terminie pozytywnie rozpatrzono wnioski klubów z Gdańska i Torunia.

Do 31 lipca czas na złożenie brakujących dokumentów ma Podhale Nowy Targ. Docelowo PHL ma liczyć 11 drużyn, bo oprócz wymienionych, do rozgrywek zgłoszona zostanie kadra PZHL do lat 23, która podobnie jak przed rokiem wystąpi na specjalnych zasadach, bez możliwości udziału w play-off.

Tomas Fucik zagra w Gdańsku. Czytaj więcej o nowym bramkarzuMiejmy nadzieję, że przyznanie licencji na grę w krajowej elicie zapoczątkuje serię dobrych informacji dla gdańskiego hokeja. Podopieczni trenera Marka Ziętary dotychczas wzmocnili się jedynie bramkarzem Tomasem Fucikiem, a klub opuściło czterech hokeistów.

Nowe nazwiska w Gdańsku mają jednak pojawić się w ciągu najbliższych dni. Wszyscy czekają też na ogłoszenie nowego sponsora tytularnego, który zastąpi firmę MH Automatyka. Nieoficjalnie wiadomo, że ma to być jedna ze spółek skarbu państwa.

MH Automatyka bez sponsora tytularnego. Sprawdź co dalej z drużynąRuchy kadrowe w PKH Gdańsk przed sezonem 2019/20
Przyszedł: Tomas Fucik (paszport: Czechy, pozycja: bramkarz, obecny klub: MsHK Żylina)

Przedłużyli kontrakty: Wladislaw Jełakow (Rosja, napastnik), Aleksander Gołowin (Rosja, napastnik), Mateusz Studziński (bramkarz), Wiktor Soliński (bramkarz), Jan Steber (napastnik), Petr Polodna (Czechy, napastnik), Josef Vitek (Czechy, napastnik), Jegor Rożkow (Rosja, napastnik), Szymon Marzec (napastnik), Jakub Stasiewicz (napastnik), Filip Pesta (napastnik), Igor Smal (napastnik), Mateusz Danieluk (napastnik), Tomasz Pastryk (obrońca), Jan Krasowski (Rosja, obrońca), Konstantin Tesliukiewicz (Rosja, obrońca), Gilbert Leśniak (obrońca)

Odeszli: Robin Maly (obrońca, nowy klub: Höchstadter EC), Matej Cunik (obrońca, Zagłębie Sosnowiec), Evan Cowley (bramkarz, Odense Bulldogs, Dania), Kamil Dolny (obrońca, koniec kariery)