Rugbistki Lechii ponownie mistrzyniami kraju

26 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Gdańskie rugbistki trzeci rok z rzędu świętują mistrzostwo Polski. Gdańskie rugbistki trzeci rok z rzędu świętują mistrzostwo Polski.

Trzecie z rzędu mistrzostwo Polski kobiet wywalczyły rugbistki Mario Ladies Lechia Gdańsk. Podopieczne Janusza Urbanowicza wygrały w Warszawie ostatni z trzech turniejów zaliczanych do klasyfikacji końcowej i sezon zakończyły bez porażki. Trzeci kolejny tytuł MVP mistrzostw przyznano gdańskiej zawodniczce Karolinie Jaszczyszyn.

PIERWSZY W HISTORII TYTUŁ DLA GDAŃSZCZANEK

W Polsce rywalizacja kobiet odbywa się wyłącznie w odmianie rugby 7-osobowego. W tym sezonie na mistrzostwa wyjątkowo składały się tylko trzy rundy, choć jeszcze w ubiegłym roku było ich sześć, a rywalizacja zakończyła się w październiku. Rekordowo krótki sezon to efekt reorganizacji rozgrywek na system jesień - wiosna.

ZOBACZ JAK LECHISTKI OBRONIŁY TYTUŁ w 2012 ROKU

Karolina Jaszczyszyn za każdym razem udaje się okrasić mistrzowski tytuł dla gdańszczanek nagrodą dla MVP mistrzostw. Karolina Jaszczyszyn za każdym razem udaje się okrasić mistrzowski tytuł dla gdańszczanek nagrodą dla MVP mistrzostw.
Gdańszczanki, który po raz drugi z rzędu broniły mistrzowskiego tytułu, nie miały sobie równych już podczas dwóch pierwszych rund, które miały miejsce w Łodzi i Rudzie Śląskiej. Bezkonkurencyjne okazały się także w Warszawie i całe rozgrywki zakończyły bez przegranego meczu!

Skład Mario Ladies Lechia Gdańsk: Marlena Mroczyńska (kapitan), Małgorzata Kłos, Monika Rolbiecka, Julita Kołodziej, Karolina Jaszczyszyn, Dagna Westfeld, Laura Abucewicz, Magdalena Burchardt, Natalia Majka, Hanna Maliszewska
Trener: Janusz Urbanowicz, kierownik drużyny: Kamila Popielarz

W meczu otwierającym turniej Mario Ladies pokonały RC Częstochowa. Do przerwy niewiele wskazywało, że spotkanie zostanie aż tak zdominowane przez gdańszczanki, które prowadziły "tylko" 10:0. Podopieczne Janusza Urbanowicza najwyraźniej potrzebowały tylko wejść w odpowiedni rytm, bo do końca meczu niemal potroiły swoją zdobycz nie dając rywalkom zdobyć żadnych punktów.

Odmienny przebieg miało drugie spotkanie, w którym lechistki do przerwy prowadziły 19:0 z łódzkimi Delia Atomówkami. We znaki dało się jednak zmęczenie i obrona Ladies została sforsowana dwukrotnie. Gdańszczanki tą część spotkania wygrały jednak 14:12 i przystąpiły do walki w półfinale.

Na tym etapie trafiły na zespół Diablic Ruda Śląska, z którymi w poprzednich turniejach rywalizowały dopiero w meczach finałowych. "Przedwczesny finał" mocno rozczarował i to z obu stron. Wystarczy wspomnieć, ze do przerwy gdańszczanki prowadziły 5:0, a szarż było jak na lekarstwo. Zawodniczki tłumaczyć mógł jednak panujący upał i intensywność gier.

Wyniki Mario Ladies Lechia Gdańsk w turnieju w Warszawie
faza grupowa
RC Częstochowa 36:0
punkty: Westfeld 11, Jaszczyszyn 10, Kołodziej 5, Majka 5, Mroczyńska 5
Dela Atomówki Łódź 19:0
punkty: Westfeld 11, Kołodziej 5, Maliszewska 5, Kłos 5, Rolbiecka 5, Jaszczyszyn 5

półfinał
Diablice Ruda Śląska 10:7
punkty: Jaszczyszyn 5, Abucewicz 5

finał
Black Roses Posnania 38:0
punkty: Jaszczyszyn 11, Burchardt 10, Kołodziej 7, Golnnau 5, Westfeld 5

Gdańszczanki tuż przed końcowym gwizdkiem prowadziły 10:0, gdy przez ich defensywę przedarła się jedna z rywalek zdobywając przyłożenie i celnie je podwyższając. Na odwrócenie losu spotkania było już jednak za późno i lechistki awansowały do finału, co w tym momencie zapewniło im mistrzowski tytuł.

Choć przed ostatnim meczem miały tylko dwie godziny przerwy, starczyło im sił i mobilizacji, by zachować miano niepokonanych. W pojedynku z rewelacją turnieju, Black Roses Posnanią, zawodniczki trenera Urbanowicza zagrały bardzo agresywnie i... zanotowały najwyższe zwycięstwo w turnieju wygrywając 38:0, nie pozostawiając złudzeń, że trzeci tytuł z rzędu jest w pełni zasłużony.

11. Delia Atomówki Łódź II 1 1 - 2

W tegorocznych zmaganiach nie brała drużyna Arki Girls Gdynia, która zmagając się z problemami kadrowo-organizacyjnymi nie zgłosiła się do rywalizacji. Drużyna Mario Ladies Lechia Gdańsk obecnie nie będzie miała długiej przerwy letniej. W dniach 10-11 sierpnia w Sopocie dziewczyny przystąpią do obrony kolejnego mistrzowskiego tytułu, tym razem w rugby plażowym.

Mario Ladies Lechia Gdańsk przez cały rok prowadzi nabór do drużyny. Mile widziane są zawodniczki w wieku od 17 do 30 lat z przeszłością sportową. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji należy kontaktować się z Kamilą Popielarz - kamilapopielarz@o2.pl oraz tel. 511 675 661.

Opinie (12) 6 zablokowanych

• Wiadomo Lechia (2)

Szyk i Elegancja!

• 31 15

• Ale pasztety! (1)

• 3 15

• tyle że to rugbistki a w gdyni 80 & bab to pasztety i nie rugbistki.....