Gdzie obecnie zapłacisz kartą za bilet na mecz w Trójmieście?

26 lipca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski

W piątek Lechia Gdańsk, a w niedzielę Arka Gdynia rozegrają pierwsze mecze tego sezonu przed własną publicznością w piłkarskiej ekstraklasie. Bilety na mecz w obu przypadkach opłacisz w stadionowej kasie kartą płatniczą. Natomiast nie ma takiej możliwości podczas spotkań żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk.Kibice odwiedzający sportowe widowiska, przy kasach preferują raczej klasyczną płatność gotówką, ale zakupy wejściówek przez internet są coraz bardziej powszechne. Rośnie także odsetek kibiców, którzy nabywając bilety bezpośrednio przed wejściem na mecz, wybierając transakcje z użyciem karty płatniczej.

W piątek pierwszy na własnym boisku mecz nowego sezonu ekstraklasy rozegrają piłkarze Lechii Gdańsk, a w niedzielę Arki Gdynia. To dwa zespoły, które przyciągają w Trójmieście najwięcej kibiców.

- Oprócz tego, że oferujemy wcześniejszy zakup wejściówek przez internet, od dłuższego czasu bilety na mecze Arki można kupować za pomocą karty płatniczej. Dotyczy to wszystkich kas na stadionie - usłyszeliśmy w dziale biletowym gdyńskiego klubu.
Identycznie jest w przypadku Lechii Gdańsk. Ile kosztuje zapewnienie takiego udogodnienia kibicom, którzy nie noszą przy sobie gotówki?

- Na udostępnienie możliwości płatności kartą składa się koszt stały z użycie terminali płatniczych oraz prowizja od sumy transakcji. Oczywiście nie mogę podzielić się stawkami, gdyż obowiązuje nas tajemnica handlowa. Nie są to jednak duże koszty dla klubu. Mogę zdradzić, że w ubiegłym sezonie transakcje z użyciem kart płatniczych stanowiły ok. 30-35 proc. dochodu z biletów nabywanych w kasach podczas dnia meczowego - mówi Tomasz Mielewczyk, dyrektor działu dystrybucji biletów Lechii.
Z trójmiejskich klubów, które aktualnie uczestniczą w rozgrywkach, tego rozwiązania nie praktykuje Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ma meczach żużlowców płatność za bilet w kasach możliwa jest wyłącznie gotówką. Dlaczego?

- Rozważaliśmy to rozwiązanie, ale zapytania o płatność kartą przy kasach były bardzo rzadkie, rzędu dwóch, trzech przypadków na mecz. Poza tym w żużlu w przeciwieństwie do innych dyscyplin, często dochodzi do odwoływania spotkań ze względu na warunki pogodowe. Zwroty kosztów "od ręki" przy płatnościach kartą są bardziej problematyczne. Dajemy jednak alternatywę w postaci zakupu biletów przez internet i zamierzamy stawiać właśnie na to rozwiązanie - mówi Aleksandra Krasnodębska z działu marketingu żużlowego klubu.
Czy płatność bezgotówkowa to w dzisiejszym sporcie bezwzględny wymóg? Zagłosujcie w naszej ankiecie. Jeśli temat wzbudzi wasze zainteresowanie, wrócimy do niego jesienią i sprawdzimy, jak te kwestie rozwiązują kluby w grach halowych.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 1:1 Śląsk Wrocław
27 lipca 2018, godz. 18:00
GdańskPokoleń Lechii Gdańsk 1
HIT

Tak typowano 472 typowania

69% LECHIA Gdańsk
19% REMIS
12% Śląsk Wrocław

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
ARKA Gdynia 0:2 Jagiellonia Białystok
29 lipca 2018, godz. 18:00
GdyniaOlimpijska 5/9
HIT

Tak typowano 436 typowań

40% ARKA Gdynia
24% REMIS
36% Jagiellonia Białystok
Czy dokonujesz transakcji bezgotówkowych kupując bilety bezpośrednio w kasach przed meczami trójmiejskich drużyn?
46%

tak, nie wyobrażam sobie, aby klub nie dał mi takiej możliwości

7%

zdarza się, ale nie jest to dla mnie istotną kwestią

17%

nie, zawsze płacę gotówką

30%

temat mnie nie dotyczy, mam karnet lub kupuję bilety przez internet

zakończona

łącznie głosów: 161