Gedania - Bałtyk Gdynia. Piłkarze niższych lig wracają do gry. Na razie sparingi

19 czerwca 2020, 11:20
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia rozegra pierwszy sparing przed sezonem 2020/21. W sobotę, o godz. 11, na boisku przy al. gen. Józefa Hallera w Gdańsku zmierzy się z Gedanią. Dla obu zespołów spotkanie kontrolne ma być formą sprawdzenia nowych zagrań i ustawień, ale także testowania nowych zawodników. Natomiast w Sopocie, przy ul. Jana z Kolna, o godz. 12, Ogniwo Sopot podejmie Lechię Gdańsk U-18. Dla kibiców wstęp wolny, ale spotkania może obejrzeć nie więcej niż 150 osób.Bałtyk Gdynia zagra 7 sparingówPrzygotowania do nowego sezonu w niższych ligach piłkarskich ruszyły pełną parą. Jednym z ciekawszych sparingów, który będzie można zobaczyć w ten weekend w Trójmieście, będzie spotkanie między Bałtykiem Gdynia a Gedanią, na boisku przy al. gen. Józefa Hallera w Gdańsku, o godz. 11.

Dla biało-niebieskich będzie to pierwszy z siedmiu testów przed pucharowym spotkaniem z Jantarem Ustka (11/12 lipca). Trener Jerzy Jastrzębowski ma do dyspozycji jeszcze niemal ten sam skład, który na początku wiosny rywalizował w III lidze. Będzie wsparty o piłkarzy testowanych.

Jacek Paszulewicz: Drużyna otwarta na młodzież z regionu- Przyjęliśmy zasadę, że trenujemy poważnie i gramy poważnie. Jest gra kontrolna, w której zawodnicy mają okazję na sprawdzenie swojego stanu przygotowania i dla mnie to jest moment, aby próbować pewnych ustawień, które później będą powielane czy korygowane już w czasie ligi. Dla mnie to jest naprawdę rzecz istotna i do tego przekonuję graczy, bo to też będzie uzależnione, czy oni będą grali w pierwszym składzie czy nie. Oni to muszą udowodnić swoją postawą na boisku, że zasługą na wyjściową "11". Dysponujemy praktycznie tymi samymi zawodnikami, którzy byli do tej pory, a testujemy takich, którzy grali do tej pory w niższych ligach. To jest czas, aby prześledzić pewne elementy - mówi nam trener Jastrzębowski.
Szkoleniowiec Bałtyku na razie jednak musi radzić sobie samodzielnie, bo kilka dni temu jego asystent Łukasz Witek pożegnał się z klubem i objął IV-ligową Wdę Lipisz. Nowy członek sztabu szkoleniowego jest wciąż poszukiwany.

Marcel Stefaniak na testach w GKS TychySparingi Bałtyku Gdynia:
20 czerwca, Gedania (IV liga), wyjazd, godz. 11
24 czerwca, Lechia II Gdańsk (IV liga), wyjazd
27 czerwca, Cartusia (III liga), wyjazd
27 czerwca, Huragan Morąg (III liga), Gdynia
1 lipca, GOSRiT Luznino (IV liga), wyjazd
4 lipca, Kaszubia Kościerzyna (IV liga), wyjazd
7 lipca, Jaguar Gdańsk (IV liga), wyjazd

Sparingi Gedanii
16 czerwca, Jaguar Gdańsk 1:1
20 czerwca, Bałtyk Gdynia, dom, godz. 11
27 czerwca, Czarni Pruszcz Gdański, dom, godz 11
8 lipca, Wda Lipusz, dom, godz. 19
11 lipca, Arka II Gdynia, dom
18 lipca, Bałtyk II Gdynia, dom
25 lipca, Sopocka Akademia Piłkarska, dom


Dla Gedanii będzie to z kolei drugi z siedmiu meczów kontrolnych. W miniony wtorek zremisowała z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk 1:1. Nowy trener Krystian Ryczkowski do najbliższego spotkania ma podobne nastawienie, co jego sobotni rywal. Zespół zamierza wdrażać nowe założenia, a okazja ku temu będzie doskonała, gdyż zmierzy się z drużyną, która będzie rywalizować w wyższej klasie rozgrywkowej.

Niższe ligi piłkarskie ruszą w sierpniu. Puchar Polski będzie dograny w lipcu- Do sparingu z Bałtykiem Gdynia podchodzimy jak do każdego innego, bo to gra kontrolna. Do startu sezonu jest jeszcze sporo czasu, więc na razie sprawdzamy różne rozwiązania. Jestem trenerem Gedanii od niedawna, dlatego spora liczba testmeczów ma mi pozwolić w jeszcze lepszym poznaniu tego zespołu. Testujemy kilku zawodników, więc to również szansa dla nich. Nie mniej, filozofia klubu opiera się na budowaniu składu w 50 proc. wychowankami, dlatego kolejne mecze mają dać odpowiedź na to, jak będzie wyglądał skład, gdy ruszy liga - wyjaśnia trener Ryczkowski.
Ryczkowski przejął zespół na początku czerwca po Piotrze Kortasie. Z Gedanią związany jest od blisko 3 lat, gdyż prowadził w niej zespoły młodzieżowe. Wcześniej pracował m.in. w III-ligowej Wierzycy Pelplin.

Sparing, na który również możesz się wybrać:
Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk U-18, sobota, godz. 12, ul. Jana z Kolna 18