Gedania i Jaguar Gdańsk po awans do III ligi. Harmonogram meczów na weekend

1 października 2021, 11:00
Damian Konwent
Gedania (z lewej) i Jaguar Gdańsk (z prawej) walczą o awans do III ligi. Więcej zdjęć (1)

Gedania (z lewej) i Jaguar Gdańsk (z prawej) walczą o awans do III ligi.

fot. Gedania/Trojmiasto.pl

Gedania (z lewej) i Jaguar Gdańsk (z prawej) walczą o awans do III ligi.

fot. Gedania/Trojmiasto.pl

Gedania i Jaguar Gdańsk w sezonie 2021/22 chcą zdobyć mistrzostwo IV ligi. Po ośmiu liderują w tabeli bez żadnej porażki na koncie, ale z awansu do III ligi będzie cieszył się tylko jeden zespół. Nieco niżej plasują się Arka II Gdynia i Lechia II Gdańsk, których głównym założeniem jest ogrywanie młodzieży, która aspiruje do gry w pierwszych drużynach. Wszystkim tym zespołom będzie można przyjrzeć się podczas ligowych spotkań w pierwszy weekend października. Sprawdź, gdzie wybrać się na mecz.W poprzednich artykułach pisaliśmy o planach i celach na sezon 2021/22 w trójmiejskich zespołach w V lidze, A Klasie i B klasie.


Walka o III ligę sezonie 2021/22 zapowiada się emocjonująco. Dwa zespoły z Trójmiasta, czyli Gedania i Jaguar Gdańsk nie przegrały jeszcze ani jednego meczu, a po ośmiu kolejkach mają po 20 punktów na koncie. Dzieli je jedynie różnica dwóch goli. Za nimi ze stratą sześciu "oczek", ale i zaległym meczem plasuje się Arka II Gdynia. Tuż za nią znajduje się Lechia II Gdańsk, ale w tych drużynach stawiają przede wszystkim na ogrywanie młodzieży. Przypomnijmy, że z awansu cieszyć się będzie mogła tylko jedna ekipa.

Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułachIV liga
kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażka, bramki, pkt
1. Gedania      8 6 2 0 25:13 20
2. Jaguar Gdańsk 8 6 2 0 15:5 20
3. Gryf Słupsk 8 5 1 2 23:16 16
4. Arka II Gdynia 7 4 2 1 16:8 14
5. Lechia II Gdańsk 7 4 1 2 18:8 13


GedaniaNa efekty głośnych jak na IV ligę transferów nie trzeba było czekać długo. Po pozyskaniu Krzysztofa Bąka czy Wojciecha Zyski Gedania jest obecnie nie tylko najwyżej w tabeli, ale i najskuteczniejszym zespołem. Piłkarze strzelili aż 25 goli w 8 meczach, tracąc przy tym 13 bramek. Do pełni szczęścia trzeba poprawić jedynie grę na własnym boisku, ponieważ każdy wyjazd kończył się zwycięstwem.

Krzysztof Bąk wrócił po awans na 100-lecie Gedanii. Przeczytaj wywiadA mogłoby być jeszcze piękniej, gdyby nie ostatnie spotkanie z Bytovią, z którą gdańszczanie prowadzili już 3:0, ale ostatecznie zakończyło się na 4:4. Jeśli gdańszczanie chcą awansować, to z pewnością nie mogą pozwalać sobie na takie

- Chcemy wygrać tę ligę. Każdy wie, że w przyszłym roku będziemy świętować 100-lecie istnienia klubu i chcielibyśmy podkreślić ten jubileusz. Nasza akademia prężnie się rozwija, więc naturalnym krokiem powinien być awans do III ligi. Latem dokonaliśmy solidnych wzmocnień. Rozmowy zajęły nas trochę czasu, ale celowaliśmy w konkretnych zawodników na konkretne pozycje. Dlatego jesteśmy zadowoleni z minionego okna transferowego. Ale pamiętajmy, że to jest tylko sport. Nie zakładamy czegoś w stylu "awans albo śmierć". Tu nie ma łatwych meczów. Były takie, w których musieliśmy gonić wynik, ale też takie, w których remisowaliśmy mimo trzybramkowej przewagi. Takowe uważamy za porażkę, ale jednocześnie traktujemy jako nauczkę - mówi nam trener Krystian Ryczkowski.

Jaguar GdańskLatem w Jaguarze obyło się bez rewolucji, bo zespół wzmocnił jedynie Marcin Pietrowski i Daniel Mikołajewski. Zaufano monolitowi, który dobrze radził sobie w poprzednich miesiącach i to zdaje egzamin. Efekt? Tylko 5 straconych bramek od początku sezonu, co jest najlepszym wynikiem w tej grupie.

- Gramy o mistrzostwo IV ligi i jako zespół chcemy zrobić wszystko, aby wywalczyć awans. W ciągu ostatnich dwóch lat kadra właściwie się nie zmieniła. Dołączyły tylko ważne ogniwa. Każdy, kto nie łapie się do pierwszego składu, grałby w większości klubów na tym poziomie. Coraz lepiej prezentuje się młodzież z rocznika 2004-2006, więc rywalizacja młodzieżowców o pierwszy skład jest zacięta. Należy wspomnieć, że sukces byłby dobrym oknem wystawowym dla piłkarzy, którzy mogliby rozwijać się wyżej. Staramy się prowadzić politykę, która pozwoli juniorom jak najszybciej znaleźć się w seniorach i zaaklimatyzować na tym poziomie. W przeszłości było wielu młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy później nie radzili sobie z rywalizacją i przepadali. Dlatego uważam, że zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym jesteśmy gotowi, aby znaleźć się w III lidze. Rozgrywki wkraczają w decydujący okres, gdzie czekają nas niełatwe mecze m.in. z Gromem Nowy Staw, rezerwami Lechii, Bytovią, a w listopadzie i z Gedanią. Uważam, że dadzą nam one odpowiedź jaki kierunek będziemy musieli obrać w styczniowym okresie przygotowawczym - uważa trener Marek Szutowicz.

Marcin Pietrowski wrócił do Gdańska. Przeczytaj wywiadArka II GdyniaW sezonie 2021/22 dobrze spisuje się także i Arka II Gdynia. Latem drużynę przejął trener Maciej Cieślik, który zastąpił w tej roli Roberta Wilczyńskiego, który z kolei objął drużynę Centralnej Ligi Juniorów U-18. Przed szkoleniowcem postawiono ten sam cel, co w latach poprzednich.

- Gramy o jak najwyższe miejsce i trzy punkty w każdym meczu. Nie kalkulujemy i jeśli co tydzień mamy możliwość wygrać, to oczywiście chcemy to zrobić. Jednak głównym założeniem jest ogrywanie młodzieży, która chce zaistnieć w pierwszej drużynie. Czasami otrzymujemy z niej posiłki w postaci piłkarzy, którzy nie są w rytmie meczowym. Nasz najstarszy zawodnik ze stałej grupy treningowej jest z rocznika 2001. Uważam, że to poziom, na którym 17- i 18-latkowie powinni sobie radzić bez problemu, bo w innym przypadku nigdy nie będą grali dobrze w piłkę. Nie obniżajmy poprzeczki, bo przecież młodsi grają w reprezentacjach i Lidze Mistrzów. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i oby tak dalej - mówi trener Cieślik.

Grad goli w Pucharze Polski na Pomorzu. Przeczytaj relację z ostatniej rundyLechia II GdańskNie inaczej jest w rezerwach Lechii Gdańsk. Biało-zieloni mają za sobą udany początek rozgrywek i jeśli utrzymają kurs, to z pewnością zrealizują przedsezonowe założenia.

- Nasz cel się nie zmienia. Chcemy ogrywać młodzież na poziomie IV ligi, który w tym roku jest mocny i intersujący. Jest kilka ciekawych zespołów, które będą biły się o najwyższe cele. My się tylko cieszymy, bo rywalizacja składu o średniej wieku około 18 lat wspartego kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu z takimi drużynami może przynieść wiele korzyści. Na razie idzie to w dobrą stronę i oby tak dalej. A jakie to przyniesie efekty? Chcemy uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, gdy musieliśmy bić się o utrzymanie. Chcemy spokojnie zakończyć rozgrywki w pierwszej "10" tabeli. Wszystkiemu przygląda się oczywiście sztab trenera Tomasza Kaczmarka - wyznaje trener Maciej Duraś.
NAJBLIŻSZE MECZE Z TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH i CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW
Legia Warszawa - ARKA GDYNIA, piątek, godz. 15
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Chemik Bydgoszcz - LECHIA GDAŃSK, niedziela, godz. 13
ARKA GDYNIA - Pogoń Szczecin, niedziela, godz. 15, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

EKSTRALIGA KOBIET
APLG GDAŃSK - Śląsk Wrocław, sobota, godz. 12, ul. Traugutta 29
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

II LIGA KOBIET
UKS SMS III Łódź - MARCUS GDYNIA, niedziela, godz. 15
TERMINARZ I TABELA II LIGI KOBIET

III LIGA KOBIET
KTS-K Luzino - LECHIA GDAŃSK, sobota, godz. 13
TERMINARZ I TABELA III LIGI KOBIET

III LIGA
BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański, sobota, godz. 18, ul. Górskiego

IV liga
Pogoń Lębork - ARKA II GDYNIA, sobota, godz. 16
Grom Nowy Staw - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 13
LECHIA II GDAŃSK - Gryf Słupsk, sobota, godz. 11, ul. Jana z Kolna 18, Sopot
GKS Kowale - GEDANIA, niedziela, godz. 13
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
AS POMORZE - GEDANIA II, sobota, godz. 19, ul. Wyzwolenia 8
KAMIONKA SOPOT - BAŁTYK II GDYNIA, niedziela, godz. 17, ul. Jana z Kolna 18
GTS Mokry Dwór - OGNIWO SOPOT, niedziela, godz. 11
TERMINARZ I TABELA V LIGI

A klasa
POMORZANIN GDYNIA - Sokół Bożepole Wielkie, niedziela, godz. 19, ul. Górskiego 10
MORENA GDAŃSK - JAGUAR II GDAŃSK, sobota, godz. 21, ul. Budowlanych 49
PORTOWIEC GDAŃSK - STOCZNIOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY II

B klasa
GTS Rokitnica - POMERANIA, niedziela, godz. 16
KP GDYNIA - GTS Juszkowo, sobota, godz. 19, ul. Olimpijska 5
UKS KLUKOWO - MORENA II GDAŃSK, niedziela, godz. 11, ul. Radarowa 26
GTS Pruszcz Gdański - AP KP GDYNIA, niedziela, godz. 12
BAŁTYK III GDYNIA - AP GKS Kowale, niedziela, godz. 11, ul. Olimpijska 5
TERMINARZ I TABELA B KLASY

Opinie (16) 1 zablokowana

 • (7)

  Gedania i Bałtyk powinny grać minimum w pierwszej lidze na stadionach miejskich w Gdańsku i Gdyni.

  • 34 3

  • Gedania i Bałtyk (3)

   to 2-kluby, które przynoszą tylko wstyd swoim miastom.. dwie piłkarskie beznadzieje..

   • 5 23

   • 123 (2)

    Chyba odwrotnie, Gdynia z zadłużeniem znanym na całą Polskę, Gdańsk złoty rydwan i wszędzie rozkopane drogi w środku sezonu.

    Ani Bałtyk ani Gedania nie są tak wspierane jak Arka czy Lechia przez swoje miasta.
    Polecam zaznajomienie się z tematem zanim się wypowiesz po raz kolejny.

    • 16 2

    • A dlaczego miałyby być? (1)

     Przecież wiele miast ma 1 mocny klub i 1 słaby.

     • 6 6

     • Gedania

      To Polski przedwojenny klub i zasługuje na szacunek i grę w lepszej lidze.Szkolenie młodzieży tez idzie pełną parą.Miasto Gdansk powinno dawać tez dotacje dla Gedanii.Mam nadzieję że Pani Prezydent Dulkiewicz pochyli się nad tym.Pozdrawiam

      • 7 0

  • (1)

   Śmiałbym się, jakby I Bałtyk i Gedania zyskali prywatnych inwestorów i tak na biegu znależli się w ekstraklasie.

   • 9 2

   • No i pięknie.... śmiech to zdrowie!

    • 12 0

  • Oczywista oczywistość

   Gedania na Bursztynku dla 30 widzów.Dobry pomysł.Tak samo Bałtyk.

   • 0 0

 • dżagułar xD

  • 11 1

 • tylko Gedania

  100-lecie istnienia klubu należałoby uczcić awansem do III ligi
  nie ma to tamto

  • 33 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.