Lechia na remis z Górnikiem w Zabrzu

8 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Podobnie jak w Gdańsku, także i w Zabrzu w tym sezonie Lechia zremisowała z Górnikiem 1:1. Na zdjęciu strzelcy goli dla biało-zielonych: Marco Paixao (z prawej) w pierwszym spotkaniu i Flavio Paixao w drugim. Podobnie jak w Gdańsku, także i w Zabrzu w tym sezonie Lechia zremisowała z Górnikiem 1:1. Na zdjęciu strzelcy goli dla biało-zielonych: Marco Paixao (z prawej) w pierwszym spotkaniu i Flavio Paixao w drugim.

Lechia Gdańsk zremisowała z Górnikiem w Zabrzu 1:1 (0:0) w 19. kolejce ekstraklasy. Podział punktów jest sprawiedliwy. Na boisku lidera doprowadzili do niego rezerwowy Romario BaldeFlavio Paixao, który skorzystał z błędu bramkarza rywali. Obie drużyny grały o zwycięstwo, ale by przechylić sprawę zwycięstwa na swoją korzyść, zabrakło większej skuteczności. Zbyt mało było celnych strzałów, gdyż z blisko 30 uderzeń w światło bramki trafiło tylko pięć.

1 Loska – 3 Wolniewicz, 4 Wieteska, 15 Suarez, 14 Koj – 9 Kądzior, 27 Żurkowski, 22 Matuszek, 7 Kurzawa - 25 Ł.Wolsztyński, 17 Angulo
Sędziowie: Dobrynin (Łódź) oraz Mucha, Ślusarski
Widzów: 20 163
1 Kuciak - 2 Milos, 23 Wojtkowiak, 26 Augustyn, 3 Wawrzyniak - 35 Łukasik, 6 Sławczew - 28 F.Paixao, 7 Krasić, 21 Peszko - 19 M.Paixao
  • 79' 9 Kądzior Zmiany 29 Kiklaisz
  • 87' 25 Ł.Wolsztyński Zmiany 10 Grendel
  • 65' 21 Peszko Zmiany 8 Balde
  • 68' 7 Krasić Zmiany 11 Kuświk
  • 49' Suarez
  • 70' F.Paixao
  • 58' Wolniewicz
  • 77' Sławczew

w pierwszym meczu 19. kolejki Sandecja Nowy Sącz przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 0:1. Mecz numer dwa tej serii gier odbędzie się w Zabrzu
trener Owen w "11" Lechii dokonał tylko jednej, w dodatku wymuszonej zmiany. Za pauzującego za kartki Nunesa do gry wchodzi Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk), który z tego samego powodu pauzował przed tygodniem

SPRAWDŹ, JAK ZMIENIAŁ SIĘ SKŁAD LECHII ZA KADENCJI OWENA

nadal poza składem Wolski i Stolarski. Obaj mają problemy zdrowotne

PRZECZYTAJ NASZĄ ZAPOWIEDŹ MECZU GÓRNIK - LECHIA

w obronie Lechii Augustyn (LECHIA Gdańsk), który w Górniku spędził 2 sezony. Przed powrotem do Zabrza piłkarz zapewniał, że nie jest boiskowym brutalem

BŁAŻEJ AUGUSTYN: NIE JESTEM BRUTALEM. ŁAGODNIEJĘ. PRZECZYTAJ WYWIAD
ostrzymy sobie zęby na pojedynek napastników Angulo (Górnik Zabrze) - M.Paixao (LECHIA Gdańsk)

JUŻ PIERWSZY MECZ LECHII Z GÓRNIKIEM ZAPOWIADALIŚMY JAKO POJEDYNEK MARCO PAIXAO I IGORA ANGULO
w ostatniej kolejce Marco wraz z bratem Flavio przekroczył granicę 100 goli w ekstraklasie

BRACIA PAIXAO W HISTORII EKSTRAKLASY
w Gdańsku za kadencji Owena Lechia osiągnęła średnią 2 punkty. Na wyjazdach jest ona o połowę mniejsza, bo tylko 1 zwycięstwo w 3 meczach poza domem

W GDAŃSKU LECHIA JUŻ ZE ŚREDNIĄ 2 PUNKTY NA MECZ
rezerwowi Lechii: 33 Zelenika, 8 Balde, 9 Lipski, 11 Kuświk, 25 Nalepa, 32 Matras, 96 Oliveira
Górnik zaczyna identyczną "11" jak w ostatniej kolejce w Krakowie, gdy pokonał Wisłę 3:2
na ławce rezerwowych Górnika były bramkarz Lechii - Pawłowski
komplet rezerwowych Górnika: 93 Pawłowski, 10 Grendel, 20 Urynowicz, 24 Karwot, 26 Lasik, 28 Ambrosiewicz, 29 Kiklaisz
Górnik w tym sezonie jest niepokonany u siebie. Domowy bilans to 6 zwycięstw, 3 remisy, bramki 23:11
Lechia nadal bez wsparcia kibiców, którzy zakazem wyjazdowym zostali ukarani po pirotechnice na meczu z Wisłą Płock

LECHIA UKARANA I JESZCZE MUSI SIĘ TŁUMACZYĆ
piłkarze wychodzą na prezentację
nagrody od górników dla Angulo (Górnik Zabrze)
Lechia dziś w czerwonych strojach, Górnik na biało
kapitanami są Kuciak (LECHIA Gdańsk) i Matuszek (Górnik Zabrze)
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
sędzia zastosował przywilej korzyść, choć Wieteska (Górnik Zabrze) przed polem karnym faulował M.Paixao (LECHIA Gdańsk). Piłka trafiła do F.Paixao (LECHIA Gdańsk), który jednak uderzył obok słupka
2'
sektorówka na sektorze Ultras Górnik
3'
Suarez (Górnik Zabrze) zablokował dośrodkowanie Łukasika. Piłkarze Lechii sygnalizowali nawet zagranie ręką, ale dostali tylko róg
4'
i po raz drugi z rzędu z rogu Krasić (LECHIA Gdańsk)
4'
tym razem po dośrodkowaniu Krasicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska Górnik nie wybijał poza boisko, a daleko przed własne pole karne
4'
race na sektorze miejscowych ultrasów. Zajmują oni miejsce za bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
5'
początek dla Lechii. Wolniewicz (Górnik Zabrze) powstrzymał atak Peszki (LECHIA Gdańsk), choć sędzia mógł również odgwizdać faul miejscowego obrońcy
6'
próba kontry, ale M.Paixao (LECHIA Gdańsk) faulował Suareza (Górnik Zabrze)
7'
coraz większy dym po pirotechnice. Niewiele widać w polu karnym Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Na razie gramy, bo Lechia utrzymuje piłkę na połowie Górnika
8'
Loska (Górnik Zabrze) poradził sobie z dośrodkowaniem Milosa (LECHIA Gdańsk)
8'
na spalonym Ł.Wolsztyński (Górnik Zabrze)
9'
Górnik stara się zneutralizować początkową przewagę Lechii i przesunąć grę do środka boiska
10'
niecelny strzał sprzed pola karnego Kądziora (Górnik Zabrze)
11'
po rozegraniu autu Peszko (LECHIA Gdańsk) wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Loska (Górnik Zabrze) musnął piłkę, a ta po poprzeczce przeszła poza boisko
12'
bez zagrożenia dla Górnika po rogu Krasicia (LECHIA Gdańsk)
13'
zablokowany strzał Krasicia (LECHIA Gdańsk)
13'
znów przewaga Lechii
14'
szybka kontra Górnika. Milos (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Angulo (Górnik Zabrze). Róg dla gospodarzy
14'
bez zagrożenia Lechii po dośrodkowaniu z rogu Kądziora (Górnik Zabrze)
15'
Loska (Górnik Zabrze) ubiegł Krasicia (LECHIA Gdańsk), po którego dogrywał M.Paixao (LECHIA Gdańsk). Bramkarz Górnika rzucił się odważnie pod nogi Serba
17'
szczęście przy Lechii. Prostopadłe podanie Kurzawy (Górnik Zabrze) do Angulo (Górnik Zabrze). Hiszpański napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem. Z 15. metra kopnął nad poprzeczką
18'
najlepsza sytuacja tego meczu należała do Górnika, choć to Lechia do tej pory była stroną przeważającą
19'
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) na spalonym po podaniu Krasicia (LECHIA Gdańsk). Szkoda, bo wyszedł sam na sam z bramkarzem
22'
słabsze minuty z obu stron, krótkie akcje, kończone niecelnymi podaniami
23'
posiadanie piłki 60:40 procent na korzyść Lechii
23'
pomocy medycznej potrzebuje Krasić (LECHIA Gdańsk)
24'
Serb, który ucierpiał w starciu z Żurkowskim (Górnik Zabrze), może kontynuować grę
26'
sędzia napomina Peszkę (LECHIA Gdańsk). Na razie ustnie, obyło się bez kartki po faulu skrzydłowego na Wolniewiczu (Górnik Zabrze)
28'
prostopadłe podanie w pole karne Lechii. Kądzior (Górnik Zabrze) blokowany przez Augustyna (LECHIA Gdańsk), ale zdołał jednak dotknąć piłki. Drogę do bramki zagrodził jej Kuciak (LECHIA Gdańsk)
29'
róg dla Górnika, choć sędzia porozumiał się z arbitrami VAR, czy nie było karnego, bo Kądzior przewrócił się. Kuciak pobiegł do sędziego
30'
niecelny strzał Wolniewicza (Górnik Zabrze) po dośrodkowaniu z rogu Kurzawy (Górnik Zabrze)
32'
Loska (Górnik Zabrze) rzucił się pod nogi M.Paixao (LECHIA Gdańsk) i przejął piłkę, którą podawał Krasić (LECHIA Gdańsk)
32'
szukają się w tym meczu podaniami Serb i Portugalczyk, a z lewej strony aktywny jest Peszko (LECHIA Gdańsk)
33'
tym razem niecelne prostopadłe podanie ze strony Górnika. Pewnie piłkę złapał Kuciak (LECHIA Gdańsk)
34'
Peszko (LECHIA Gdańsk) niedaleko własnego narożnika pola karnego sfaulował Kądziora (Górnik Zabrze)
34'
po dośrodkowaniu Kurzawy (Górnik Zabrze) z wolnego na róg piłkę wybił F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
35'
dobrze rozegrany róg przez Górnika. Po dośrodkowaniu Kądziory (Górnik Zabrze) było zgranie piłki i niecelny strzał Koja
36'
Górnik przejmuje inicjatywę. Ma sporo stałych fragmentów gry. Znów wolny
36'
i jest róg dla gospodarzy po rykoszecie i strzale Ł. Wolsztyńskiego
37'
tym razem Kurzawa (Górnik Zabrze) dośrodkował na pierwszy słupek. Niecelnie strzelał Matuszek (Górnik Zabrze)
39'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) szybko wyszedł z bramki i złapał piłkę wrzucaną w pole karne z autu przez Górnika
40'
Suarez (Górnik Zabrze) wybił piłkę po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk)
41'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) na wysokości pola karnego faulował Wolniewicza (Górnik Zabrze), choć gdański obrońca nie zgadza się z tą decyzją
42'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Kurzawy (Górnik Zabrze)
42'
zamieszanie w polu karnym Lechii. Gospodarze sygnalizują dotknięcie ręką przez gdańszczan. Ostatecznie piłka wybita na róg
43'
nieudane dośrodkowanie z rogu Kurzawy (Górnik Zabrze), który mocno podkręcił futbolówkę. Piłka wyszła bezpośrednio za bramkę, choć była blisko, by trafić co najmniej w słupek
44'
F.Paixao (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej po faulu Matuszka
44'
ostatecznie masażyści nie wbiegają na boisko. Flavio po około minucie spędzonej na murawie wstaw o własnych siłach
45'
kibice gwiżdżą na F.Paixao (LECHIA Gdańsk), bo kolejne sekundy "urywa", wiążąc sznurowadło w bucie piłkarskim
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
tym razem Kuciak (LECHIA Gdańsk) opóźnia wznowienie gry od wolnego
45+1
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) wywalczył róg
45+1
po dośrodkowaniu z rogu Peszki (LECHIA Gdańsk) faulowany bramkarz Loska (Górnik Zabrze)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE W ZABRZU 0:0
Lechia dobrze weszła w mecz, przez 20 minut przeważała. Jednak tego dobrego okresu nie udokumentowała golem, a nawet groźną sytuacją. Najbliżej powodzenia był Peszko (LECHIA Gdańsk), który uderzał jednak z dość ostrego kąta. natomiast Loska (Górnik Zabrze) grał czujnie na przedpolu i kasował podania Krasicia (LECHIA Gdańsk) do M.Paixao (LECHIA Gdańsk) bądź odwrotnie.
Czym dłużej trwał mecz, tym Górnik najpierw wyrównał grę, a potem przejął inicjatywę. Dlatego posiadanie piłki, które w pewnym momencie przekraczało 60 procent na korzyść Lechii, przy zejściu do szatni spadło do 51:49.
Zabrzanie szukają prostopadłego podania i stałych fragmentów gry. PO jednej dobrej sytuacji, niewykorzystanej mieli Angulo (Górnik Zabrze) i Kądrzior. Natomiast przy dośrodkowaniach z wolnych czy rogów w każdej chwili może zaskoczyć Kurzawa (Górnik Zabrze), najlepszy asystent ekstraklasy. Po przerwie Lechia na pewno powinna wystrzegać się takich sytuacji, a sam powinna wrócić do gry z początku spotkania.
Biało-zieloni muszą też unikać zamieszania we własnym polu karnym, gdyż sędzia już kilka razy porozumiewał się z arbitrami VAR, ale na razie wszystkie wątpliwości w ich polu karnym interpretował na korzyść gości.
46'
drugą połowę rozpoczął Górnik. Obie drużyny bez zmian w składach
48'
na razie gra na połowie Lechii
48'
Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg
49'
krótko rozegrany róg przez Górnika
49'
[1:0] Górnik Zabrze STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Suarez. Zaskoczona defensywa Lechii po krótkim rozegraniu rogu przez rywali. Zamiast dośrodkowania było zagranie przed "16" do Żurkowskiego i dobiera stamtąd nastąpiła wrzutka. Suarez przyjął piłkę na pierś 6. metrów od bramki i pewnie strzelił do siatki
51'
nadal atakuje Górnik
51'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - śpiewają kibice Górnika. Przypominamy, że sympatycy Lechii nie mogą odpowiedzieć, gdyż do końca sezonu w grupach zorganizowanych nie mogą uczestniczyć w wyjazdach
52'
pierwszy atak Lechii od straty bramki. Krasić (LECHIA Gdańsk) wywalczył róg
52'
Peszko (LECHIA Gdańsk) z rogu przed pole karne. Stamtąd niecelny strzał Sławczewa (LECHIA Gdańsk)
53'
Kurzawa (Górnik Zabrze) "kręcił" Milosem (LECHIA Gdańsk), ale ostatecznie udało się Chorwatowi wybić piłkę na róg
54'
na rozgrzewce m.in. Kuświk i Balde
54'
po dośrodkowaniu Kurzawy (Górnik Zabrze) z rogu faulowany Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk)
54'
piłkarze Lechii doskoczyli do sędziego sygnalizując, że Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) został uderzony łokciem
55'
chyba sędzia znów skonsultował się z VAR i zdecydował się nie dyktować wolnego, a tym bardziej pokazać kartki Matuszkowi
56'
niecelny strzał z dystansu Sławczewa (LECHIA Gdańsk)
57'
Lechia próbuje przenieść grę na połowę rywali
57'
znów niecelnie uderzał Sławczew (LECHIA Gdańsk). Tym razem po woleju i dośrodkowaniu Milosa (LECHIA Gdańsk)
58'
Żółtą kartką został ukarany Wolniewicz (Górnik Zabrze) po faulu na Augustynie w polu karnym gdańszczan
59'
F.Paixao (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki w "16" rywali
60'
Górnik "podostrzył" grę i to na połowie Lechii. Angulo (Górnik Zabrze) faulował Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk)
61'
Lechia też nie odstawia nogi. Teraz dwa szybkie faule Lechii, też na własnej połowie
62'
przerzut Augustyna (LECHIA Gdańsk) z własnej połowy w "16" Górnika. F.Paixao (LECHIA Gdańsk) faulował Loskę (Górnik Zabrze), który był pierwszy przy piłce
63'
Lechia stara się atakować rywali już przy wyprowadzaniu piłki na ich połowie
63'
taka gra kosztuje jednak dużo sił
64'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) faulem przerwał akcję Ł.Wolsztyńskiego (Górnik Zabrze) pod własnym polem karnym
64'
po dośrodkowaniu z wolnego Kurzawy (Górnik Zabrze) róg dla Górnika
65'
i będzie trzeci róg. Tym razem dośrodkowywał Kądzior (Górnik Zabrze), a strzał Suareza (Górnik Zabrze) zablokowany
65'
teraz już wybita piłka z "16" Lechii po wrzutce z rogu Angulo (Górnik Zabrze)
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Balde.
65'
zmiana ma dodać szybkość Lechii na skrzydle. Peszko (LECHIA Gdańsk) dobrze wszedł w mecz, ale potem gasł z minuty na minutę
67'
do zmiany przygotowuje się Kuświk. Zapewne Lechia przejdzie do gry dwoma napastnikami
68'
niecelny strzał z dystansu Żurkowskiego (Górnik Zabrze)
68'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
69'
napastnik za ofensywnego pomocnika w Lechii
70'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki F.Paixao. Balde wbiegł z lewego skrzydła w pole karne rywali i strzelił. Loska wypuścił piłkę z rąk, a z bliska do siatki skierował ją Flavio
71'
dla Flavio to 4 gol za kadencji Owena, czyli w 9 meczach
72'
Lechia stara się iść za ciosem. Na spalonym jednak Balde (LECHIA Gdańsk)
73'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) uratował Lechię, odbijając piłkę po strzale Kurzawy (Górnik Zabrze)
73'
dużo miejsca na boisku się zrobiło. Już jesteśmy na drugiej stronie murawy i mamy kolejne uderzenie Sławczewa (LECHIA Gdańsk). Znów niecelne
75'
Matuszek (Górnik Zabrze) w polu karnym Lechii faulował Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk)
75'
Oficjalna frekwencja - 20 163 kibiców
77'
Żółtą kartką został ukarany Sławczew (LECHIA Gdańsk) po faulu na Żurkowskim
77'
dla Bułgara to 4. żółta kartka. Nie zagra w następnej kolejce
78'
narada trenera Owena z asystentem Kalkowskim. Pewnie zapada decyzja, czy ostatnia zmiana ma być ofensywna, czy zachowawcza, by grać o utrzymanie remisu
79'
Górnik Zabrze przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Kądzior, w jego miejsce wchodzi Kiklaisz.
80'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) wybija piłka po dośrodkowaniu Koja
82'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) w kapitalnej paradzie. Nad poprzeczką wybił piłkę po uderzeniu Kiklaisza (Górnik Zabrze). Piłka zmierzała w okienko bramki
83'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłkę po dośrodkowaniu Kurzawy (Górnik Zabrze) z rogu, ale nikt nie skorzystał z tego błędu Będzie kolejny korner dla gospodarzy
84'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Kurzawy (Górnik Zabrze)
84'
szybka kontra Lechii. F.Paixao (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym po starciu z Matuszkiem. Sędzia każe grać dalej
85'
Owen podnosi ręce, sygnalizując karnego, ale jedenastki dla Lechii nie ma
86'
obie drużyny dążą do rozstrzygnięcia tego meczu. Są ataki z obu stron
86'
Górnik szykuje kolejną zmianę. Rozgrzewa się Grendel
87'
Balde (LECHIA Gdańsk) znów rozpędził się lewym skrzydłem, ale tym razem piłka uciekła mu poza boisko
87'
Górnik Zabrze przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ł.Wolsztyński, w jego miejsce wchodzi Grendel.
88'
obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie
89'
Balde stracił piłkę przy narożniku pola karnego Górnika i jeszcze ucierpiał w starciu z Wolniewiczem (Górnik Zabrze)
90'
masażyści opatrują kolano Balde (LECHIA Gdańsk)
90'
gwizdy z trybun, bo miejscowi kibice, chcą by gra jak najszybciej została wznowiona
90'
Balde (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem
90'
4 minuty doliczone
90+1
Balde (LECHIA Gdańsk) wraca do gry
90+3
M.Paixao (LECHIA Gdańsk) próbował strzelać głową po dośrodkowaniu Milosa (LECHIA Gdańsk), ale za słabo, by pokonać Loskę (Górnik Zabrze)
90+4
Angulo (Górnik Zabrze) pakuje piłkę do siatki, zmieniając kierunek lotu piłki po strzale Koja, ale gola nie ma, bo sędzia odgwizdał spalonego
90+4
jeszcze wolny dla Górnika
90+5
Lechia obroniła się przy stałym fragmencie, który bił Kurzawa (Górnik Zabrze). Jeszcze niecelny strzał Żurkowskiego (Górnik Zabrze)
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA NA STADIONIE LIDERA 1:1
Sporo się działo na boisku. Lechia była częściej przy piłce (54:46 procent posiadania), Górnik częściej zaś uderzał (14 do 12, 3 do 2 w celnych). Remis nie krzywdzi żadnej ze stron, bo mimo że obie grały o zwycięstwo, to zbyt dużo w ofensywie było niedokładności oraz niecelnych podań i strzałów. Najwyraźniej i tak uznali trenerzy, bo obaj nie skorzystali z ostatniej zmiany.
Zawiedzeni są ci, co liczyli na pojedynek czołowych snajperów ekstraklasy: Angulo (Górnik Zabrze) i M.Paixao (LECHIA Gdańsk). Gole strzelali inni. Brata wyręczył Flavio, ale duża zasługa w wyrównaniu także rezerwowego Balde (LECHIA Gdańsk).

16 Pogoń Szczecin 19 2 5 12 17:33 11
Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych). Z zaliczeniem dotychczasowych punktów drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-10

Wyniki 19 kolejki

• Korona Kielce - ARKA GDYNIA 0:3 (0:1)
  • Górnik Zabrze - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
  • Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Wisła Płock 0:1 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3:3 (3:1)
  • Lech Poznań - Cracovia 1:0 (1:0)

Opinie (176) ponad 50 zablokowanych

• Lechia Gdańsk Najlepszym klubem na Pomorzu (10)

Gwiazdą dzisiejszego meczu był sędzia, on powinien sędziować najwyżej 1 ligę.
    To ten sam sędzia co sędziował mecz arki z Sandecją i wszystko jasne.

Czemu arkowcy dzwonią na błękitną linie? ponieważ od 10 lat w derbach dostają lanie od Lechii