E-sport. Gracjan "El Polako" Gołębiewski, Arka Gdynia wygrał Ekstraklasa Games

13 lipca 2020, 11:00
dak.

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

E-sport. Profesjonalni gracze z Gdańska tworzą drużynę. Możesz dołączyć

Gracjan "El Polako" Gołębiewski z Arki Gdynia wygrał drugą edycję Ekstraklasa Games na platformie Xbox One. Zwycięzca otrzymał puchar i 10 tys. zł. Drugi z graczy żółto-niebieskich - Dominik "BoGyyS" Boguś zajął natomiast czwarte miejsce na PlayStation 4. Do rundy finałowej nie dostał się żaden z graczy Lechii Gdańsk.

Ekstraklasa Games jest oficjalnym polskim turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w FIFA 20. Najlepsi gracze otrzymają punkty do rankingu FIFA 20 Global Series, które mogą dać im możliwość walki o awans na najbardziej prestiżowy turniej świata.

Tegoroczna edycja turnieju podzielona była na dwie rundy: zimową i wiosenną. Najlepsi zawodnicy awansowali do fazy finałowej, która rozgrywana w miniony weekend. Pierwotnie turniej miał odbyć się wcześniej w studiu Polsat Games, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, zawody przesunięto, a zawodnicy rywalizowali online z domów.

Ekstraklasa Games - więcej o turniejuJednego dnia rywalizacja toczyła się na konsoli PlayStation 4, natomiast drugiego - na Xbox One. Po rozegraniu fazy grupowej, 4 najlepszych graczy trafiało do fazy play-off. Zawodnicy grali w trybie Ultimate Team.

W decydującym turnieju Arka Gdynia miała reprezentantów na dwóch platformach. Dominik "BoGyyS" Boguś grał na PS4, a na Xboxie - Gracjan "El Polako" Gołębiewski. Ten pierwszy wyszedł z grupy po wygranych z Kamilem "Riptorkiem" Soszyńskim z Jagiellonii Białystok (3:1), Tomaszem "Tomkiem601" Legutem z Piasta Gliwice i remisie z Miłoszem "miloszem93" Bogdanowski z Legii Warszawa, który był zwycięzca w rundzie zimowej.

Walka w półfinałach toczyła się do dwumeczach. BoGyyS trafił na Piotra "Pontonixa300" Szczepanika z Rakowa Częstochowa i w pierwszym spotkaniu był remis 2:2, natomiast w rewanżu rywal zwyciężył 1:0, po czym został późniejszym triumfatorem. Natomiast w walce o 3. miejsce, zawodnik Arki dobrze zaczął od zwycięstwa 1:0, ale w drugim spotkaniu uległ Tomkowi601 0:3, co w konsekwencji zakończyło się 4. lokatą gracza żółto-niebieskich.

Gracjan "El Polako" Gołębiewski z Arki zajął drugie miejsce w rundzie zimowejWyniki Arki Gdynia na PlayStation 4:
faza grupowa
milosz93 (Legia Warszawa) - BoGyyS (Arka Gdynia) 0:0
Riptorek (Jagiellonia Białystok) - BoGyyS (Arka Gdynia) 1:3
BoGyyS (Arka Gdynia) - Tomek601 (Piat Gliwice) 2:0

półfinał
BoGyyS (Arka Gdynia) - Pontonix300 (Raków Częstochowa) 2:3

mecz o 3. miejsce
BoGyyS (Arka Gdynia) - Tomek 601 (Piast Gliwice) 1:3


Znacznie lepiej poszło El Polako. W fazie grupowej rozpoczął do wygranej z Michałem "GentleMikem" Lauerem 2:1. Następnie zremisował 1:1 z Patrykiem "Skobim12" Sobańskim, ale pokonał także Bartosza "Bejotta" Jakubowskiego z Wisły Kraków 3:1 i awansował do kolejnego etapu.

Takiego miejsca dla graczy w Polsce jeszcze nie byłoW pierwszym półfinałowym spotkaniu z Piotrem "Piterkiem" Kochanem (Jagiellonia Białystok) zwyciężył 3:1. Sukces powtórzył w rewanżu, wygrywając 2:0. Nie inaczej było w finale, gdzie zawodnik Arki stanął na przeciwko Kacpra "FuRMaNa " Furmanka z Lecha Poznań. Pierwsze starcie rozstrzygnęło się na korzyść gdynianina (2:0), a drugie zakończyło remisem 1:1. Dzięki wygranej w dwumeczu, to El Polako mógł cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej edycji Ekstraklasa Games.

- Bardzo chciałem wygrać ten turniej. Wydaje mi się, że dużo pracy w niego włożyłem. Niestety Chciałem ten sezon zakończyć z jakimś tytułem i udało się w Ekstraklasa Games. Poważnie podszedłem do tej sprawy. Przewidywałem, że może być taki finał i wiedziałem, że będę grał z FuRMaNem i tak też było - powiedział przed kamerami Polsat Games El Polako.
Zwycięzca poza pucharem potrzymał nagrodę 10 tys. zł. Srebrny medalista dostał 5, a brązowy 2,5 tys. zł.

Wyniki Arki Gdynia na Xbox One:
faza grupowa
El Polako (Arka Gdynia) - GentleMike (Raków Częstochowa) 2:1
El Polako (Arka Gdynia) - Skobi12 (Górnik Zabrze) 1:1
El Polako (Arka Gdynia) - bejott (Wisła Kraków 3:1

półfinał
El Polako (Arka Gdynia) - Piterek (Jagiellonia Białystok) 5:1

finał
El Polako (Arka Gdynia) - FuRMaN (Lech Poznań) 3:1

dak.