Grand Prix Aleksandry Kobielak Fitness Fit-Kids&Aerobic. Połącznie sportu z teatrem

3 października 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
Fitness sportowy, czyli połączenie gimnastyki z teatrem.

Do niedzieli w hali AWFiS przy ul. Górskiego odbywa się Grand Prix Fitness Fit-Kids&Fitness Aerobic. 150 uczestniczek rywalizuje: solo, w duetach, trio i formacjach. - To połączenie gimnastyki artystycznej i sportowej, akrobatyki z tańcem. Wrzucamy w to wszystko fajne kostiumy i trochę teatru - mówi Aleksandra Kobielak, były mistrzyni świata w tej dyscyplinie.Zajęcia fitness w TrójmieścieVII edycja Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak - Mistrzostwa Europy Fitness Fit-Kids&Fitness Aerobic to impreza organizowana na licencji World Dance Association. Do Gdańska zjechały się najlepsze zawodniczki z ponad 20 klubów całej Polski. Uczestniczki trzydniowego wydarzenia w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zaprezentują się w kategoriach wiekowych od 6 lat do 18 lat. Rywalizację zaplanowano: solo, w duetach, trio i formacjach.

W sumie w imprezie bierze udział 150 zawodniczek. Zawody miały odbyć się w międzynarodowej obsadzie, ale ze względu na ograniczenia związane z pandemią, odbywają się w krajowym składzie. Również z tego względu impreza jest zamknięta dla kibiców. Zmagania na żywo można śledzić dzięki transmisji przez internet. Początek w sobotę i niedzielę o godz. 9:15.

My przygotowaliśmy dla was relacje z pierwszego dnia, w którym zaprezentowali się debiutanci. w fitness sportowym. Układy zaprezentowało łącznie 90 zawodniczek.

- To są osoby, które pierwszy raz wychodzą na scenę. Fitness sportowy to połączenie gimnastyki artystycznej i sportowej, akrobatyki z tańcem, osobowością na scenie i fajnymi kostiumami. Wrzucamy w to wszystko trochę teatru. Kilka lat temu zaczynaliśmy od 8-latek, ale okazało się, że nawet 6-latki świetnie sobie radzą, więc ta granica zeszła w dół - wyjaśnia nam organizatorka zawodów Aleksandra Kobielak, była mistrzyni świata w Fitness.
Na sobotę 3 października zaplanowano starty tych bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodniczek w ramach mistrzostw Polski, gdzie kategorie wiekowe dzielone są na poziom zaawansowania: fitness dance (do 16 elementów bez akrobatyki powietrznej), show (do 20 elementów) i acrobatic show (pełna dowolność).

Najlepsi zakwalifikują się do niedzielnego Grand Prix, gdzie zawodniczki będą dzielone wyłącznie ze względu na wiek.

Opinie (2) 2 zablokowane

  • fajne szczególnie dla dzieci

    • 5 3

  • pytanie

    jak jest liczony wiek uczestników czy do np. 13 roku oznacza, że udział może brać cały rocznik 2007 czy też decyduje data urodzenia czy np. dziecko w dniu zawodów ma skończone 13 lat w marcu też może brać udział?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.